Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 57

Obrazek dla news_3526

Budowa kanalizacji w ulicy Warszawskiej zakończona

11.10.2022

Zakończyła się budowa odcinka kanalizacji sanitarnej w ulicy Warszawskiej. W odbiorze inwestycji uczestniczyli burmistrz Cezary Błach, wiceburmistrz – Dariusz Miernik oraz przedstawiciele wykonawcy - firmy HYDROTERM Sp. z o.o.

Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł 2 567 275,00 złotych, w tym 80 % kosztów kwalifikowanych stanowiła dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

więcej

Obrazek dla news_3525

Maraton Filmowy

11.10.2022

W piątek 14 października o godz. 18:00 zapraszamy na  maraton filmów niezwykle popularnego amerykańskiego reżysera, scenarzysty i aktora Quentina Tarantino. Rozpoczął on swoją karierę jako twórca scenariuszy do filmów „Urodzeni mordercy" i „Prawdziwy romans". Sławę jako reżyser zdobył dramatami gangsterskimi („Wściekłe psy", „Pulp Fiction" – nagrodzony Złotą Palmą i Oscarem), charakterystycznymi ze względu na brutalność, rozbudowane dialogi i nawiązania do kultury masowej. Dalszy etap jego twórczości stanowią między innymi dramat „Jackie Brown", dwuczęściowy film sensacyjny „Kill Bill", komediodramat wojenny „Bękarty wojny", westerny „Django", „Nienawistna ósemka", czy ostatni jego film stanowiący piękną laurkę dla kina „Pewnego razu w Hollywood". W swoich filmach Tarantino eksponuje swą fascynację kinem, tworząc kolaże różnych stylów i gatunków.

więcej

Obrazek dla news_3524

XIII mini-wyścig MTB

10.10.2022

Około 30. dzieciaków w sobotę 8 października wystartowało w XIII mini-wyścigu MTB zorganizowanym przez Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów. W zależności od wieku, mieli do pokonania dystans 3,5 lub 7 km. Trasa wiodła po malowniczych, okrytych jesienną krasą lasach na Kruku.

Dzieciom licznie towarzyszyli rodzice, którzy amatorsko również pokonali trasę. Na zakończenie dla dzieci w „Leśnej Klasie” przygotowano ognisko i poczęstunek.

Wydarzenia od strony organizacyjnej przygotowali członkowie zarządu SSC: Michał Gałczyński, Grzegorz Michnowski i Tomasz Kutwin, na bezpieczeństwem dzieciaków czuwali druhowie OSP Suchedniów, pracownicy Straży Leśnej oraz zespół ratownictwa medycznego.

więcej

Obrazek dla news_3520

Rusza przebudowa parku miejskiego

06.10.2022

-W najbliższy poniedziałek wchodzimy na budowę i rozpoczynamy przebudowę parku miejskiego w Suchedniowie – zapowiedział Maciej Mazur, prezes firmy Monuments Investment sp. z o.o., wykonawca inwestycji, podczas podpisania w dniu 6 października umowy z burmistrzem Cezarym Błachem. Przy podpisaniu umowy obecny był przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec.

-Udało się rozstrzygnąć przetarg za trzecim razem, po zmniejszeniu zakresu planowanych prac z uwagi na ograniczone środki finansowe, jakie gmina pozyskała na ten cel z programu Polski Ład. Nie będzie tężni oraz pumptracku – wyjaśnia burmistrz Cezary Błach.

więcej

Obrazek dla news_3519

Kompleksowa rehabilitacja umożliwiająca podjęcie lub powrót do pracy - informacja o projekcie

06.10.2022

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Oddział Świętokrzyski
poszukuje kandydatów do projektu

„Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” 
To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili
możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć
inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia.

więcej

Obrazek dla news_3518

Ćwiczenia Kruk ‘2022

05.10.2022

4 października  na terenie Nadleśnictwa Suchedniów odbyły się ćwiczenia ratownicze współdziałania służb Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu Skarżyskiego oraz cysterna z JRG 1 Kielce, a także oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z JRG 3 Kielce wspólnie razem z Państwowym Ratownictwem Medycznym, Policją, oraz leśnikami Lasów Państwowych pod kryptonimem „KRUK 2022”.

O godzinie 10.00 do sztabu akcji zlokalizowanego w remizie OSP Suchedniów dotarło zgłoszenie o trzech zdarzeniach. Pierwszy z nich obejmował ratownictwo techniczne, medyczne oraz ratownictwo chemiczno – ekologiczne, drugi epizod to ratownictwo wysokościowe (między innymi paralotniarza który zawisł na gałęziach), natomiast trzeci epizod to duży pożar lasu.

Celem działań było sprawdzenie procedur alarmowania oraz sprawności działania służb.

W ćwiczeniach uczestniczyły OSP Suchedniów i Ostojów, funkcjonariusze KP Policji Suchedniów oraz pracownicy Nadleśnictwa Suchedniów.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.