Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 61

Obrazek dla news_3484

Nabór wniosków w ramach projektu „REAKTYWACJA”

14.09.2022

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii  Sp. z o. o. ogłasza kolejny nabór wniosków w ramach projektu „REAKTYWACJA” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020, Poddziałanie 10.2.1.
Celem głównym Projektu jest aktywizacja zawodowa 45 osób bezrobotnych, poszukujących pracy, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji poprzez udział w ścieżce aktywizacji zawodowej gwarantującej poprawę ich sytuacji na rynku pracy i zwiększenie możliwości zatrudnienia w okresie 01.01.2022 do 30.06.2023.

więcej

Obrazek dla news_3483

Naturalnie Aktywny Jubileusz - marszobieg + piknik z okazji 60-lecia miasta Suchedniów

14.09.2022

W bieżącym roku przypada 60. rocznica uzyskania praw miejskich przez Suchedniów. Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania podczas wydarzenia „Naturalnie Aktywny Jubileusz”.  
25 września odbędzie się marszobieg przeprowadzony przygotowanym przez Fundację Triada nowym szlakiem turystycznym, na który składa się 10 tablic z historią i archiwalnymi zdjęciami miejscowości. Trasa szlaku wynosi około 6km i prowadzi przez teren miasta. Marszobieg poprowadzi regionalista Pan Andrzej Grabkowski, który podzieli się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą na temat miejscowości.

 

więcej

Obrazek dla news_3479

Piknik integracyjny w Mostkach zatytułowany „Taniec Obfitości, czyli bal dziękczynny za dary lata”

12.09.2022

Targi obfitości…” i doskonała zabawa z Łysą Górą w Mostkach

Pogoda nie była im straszna. Mimo siąpiącego czasami deszczu i zimna, piknik integracyjny w Mostkach zatytułowany „Taniec Obfitości, czyli bal dziękczynny za dary lata” dzięki programowi i wykonawcom był bardzo udany.

Pomysł imprezy wyszedł od suchedniowskiej młodzieży: Zosi Maciejczyk, Jowity Mazurek i Ewy Pajek, a roli liderki i koordynatorki projektu podjęła się  Magdalena Sułek z Ośrodka Rozwoju Kreatywnego i Turystyki Konnej „Ignacówka”.

Myślą przewodnią imprezy byłą kultura słowiańska. Wystąpiły zespoły ludowe „Skokotliwi” oraz „Kumosie” z Sadku. W przerwie między występami zespołów, wiersz o czarownicach i Łysej Górze recytowała Danuta Świerzewska, później zaśpiewały solistki Nikola Świtek i Maja Bracha ze Studia Piosenki przy SOK „Kuźnica”.

więcej

Obrazek dla news_3478

VI Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pn. „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i prazyszłości naszego dziedzictwa”

12.09.2022

W suchedniowskiej „Kuźnicy” 10 września odbyła się VI Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencję Naukową zatytułowana „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa”. W tym roku poznaliśmy przede wszystkim losy żydów z Bliżyna, Skarżyska-Kamiennej i z Suchedniowa. Arcyciekawych referatów słuchało ponad sto osób, w tym wiele młodych, co cieszy szczególnie. 
Uczestników wydarzenia, zorganizowanego  ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, których hasło przewodnie brzmi „Połączeni Dziedzictwem”, powitał dyrektor „Kuźnicy”. Wśród gości byli: gość honorowy Bogdan Białek – dziennikarz, wydawca, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec, burmistrz Cezary Błach, sekretarz miasta Magdalena Przyjemska. 

więcej

Obrazek dla news_3477

Wystawy towarzyszące konferencji naukowej „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa”

12.09.2022

W trakcie VI konferencji naukowej „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa” w dniu 10 września, w sali lustrzanej „Kuźnicy” odbyły się wernisaże aż trzech wystaw: „Niedaleko Suchedniowa. Gmina żydowska w Kamiennej do 1943 roku”, „Tak jakby nas nigdy nie było” - w 80 rocznicę akcji „Reinhard” oraz wystawy judaików ze zbiorów Romana Falarowskiego.
W przerwie konferencji uczestnicy mogli spróbować dań kuchni żydowskiej, przygotowanych przez panie z klubów seniora w Suchedniowie i Michniowie.

więcej

Obrazek dla news_3476

XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych

11.09.2022

XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się 10 września na stadionie Ruchu w Skarżysku-Kamiennej. Wśród seniorów najlepsza okazała się reprezentacja OSP Sorbin, na drugim miejscu zawody zakończyli druhowie z OSP Kierz Niedźwiedzi, trzecie miejsce zajęli druhowie OSP Grzybowa Góra, w kategorii MDP zwyciężyła ekipa z Grzybowej Góry przed OSP Sorbin. Ekipa OSP Suchedniów w klasyfikacji generalnej zajęła czwarte miejsce. 
Przed rozpoczęciem zawodów, meldunek o gotowości do ich rozpoczęcia na ręce prezesa ZP ZOPS, marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego, złożył Marek Odelski z OSP Łączna. Uczestników zawodów powitał komendant powiatowy PSP st. bryg. Marcin Machowski, kierownikiem zawodów był bryg. Jarosław Janowski, sędzią głównym mł. bryg. Marcin Jasiński. W rozpoczęciu zawodów uczestniczyli przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec i burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.