Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 243

Obrazek dla news_1569

Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczpospolitej

09.05.2018

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie oddział Muzeum Wsi Kieleckiej, zaprasza na wystawę: „Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczpospolitej”.

Twórcą wystawy jest Pan Bartłomiej Tambor a opracowanie graficzne wykonał Pan Piotr Suliga. Na kilkunastu planszach zwiedzający zapozna się z wieloma przykładami pomników, obelisków, popiersi poświęconych Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, jednemu z najwybitniejszych twórców odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Dzięki uprzejmości Muzeum Historii Kielc wystawę można oglądać w Mauzoleum w Michniowie do 30.06.2018 r.

więcej

Obrazek dla news_1567

Koncert „Kuźnica Miastu”

04.05.2018

W suchedniowskiej „Kuźnicy” z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się uroczysty koncert, uczestników którego powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński.

Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” doskonałe widowisko tematyczne „Polaka – jesteśmy na miejscu” przedstawili uczniowie SSP w Ostojowie przygotowani przez Małgorzatę Miernik – Kłys, Magdalenę Miernik, Katarzynę Michta – Połeć. Wystąpili: Laura Mazurkiewicz, Zuzanna Połeć, Nadia Odelska, Ewa Pajek, Natasza Przeorska, Wiktoria Piwowarczyk, Oliwia Pawelec, Kamila Sitarz, Julia Paszkiel, Zuzanna Moskal, Julia Mirek, Wiktoria Żołądek, Aleksandra Miernik, Tatiana Korpacka, Maja Wydrych, Lena Bujnowska, Lena Kowalik, Maria Obara, Karina Kazarjan, Nikola Przeorska, Zuzanna Krogulec, Angelika Potkańska, Amelia Mirek, Marlena Matla, Oskar Pawelec, Dawid Grudniewski, Jakub Stępnik, Mateusz Mirek.

więcej

Obrazek dla news_1566

Święto Konstytucji, Rzemiosła i Przedsiębiorczości

04.05.2018

Z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Suchedniowie odbyły się uroczystości upamiętniające to ważne w dziejach Polski wydarzenie. Połączone one zostały ze Świętem Rzemiosła zorganizowanym przez Spółdzielnię Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Przed godz. 10.00 przed kościołem pw. św. Andrzeja Apostoła zgromadziły się poczty sztandarowe, delegacje władz miasta i organizacji społecznych funkcjonujących w mieście, kombatanci, Rycerze Kolumba, delegacje szkół. Na uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny zaprosił ks. proboszcz Marek Migocki. Wcześniej delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami wmurowanymi w ściany świątyni. W imieniu samorządu Suchedniowa wiązankę złożyli: przewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Styczeń, burmistrz Cezary Błach i sekretarz miasta Ewa Kaniewska. Nabożeństwo uświetniła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą mjr Stefana Malinowskiego.

więcej

Obrazek dla news_1565

SOK „Kuźnica” otrzymał dofinansowanie z Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie na realizację projektu „Eko taniec w każdym wieku”

02.05.2018

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” otrzymał dotacje z Instytutu Muzyki i Tańca w programie Myśl w ruchu w kwocie 42 477,50 zł. W ramach projektu dzieci z Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Gozdu oraz seniorzy będą mieli możliwość uczestniczyć w  bezpłatnych warsztatach tanecznych i wyjazdach do teatrów tańca – Lublin, Łódź, Warszawa Kraków. Warsztaty taneczne w 12 stylach: t. towarzyski standard  i latino, t. ludowy, t. contemporary,  eksperymentalny, hip hop, jazowy, klasyczny, Broadway jazz, disco oraz współczesny przeprowadzą eksperci z całej Polski. Dodatkowo odbywać się będą lekcje tańca z muzyką na żywo przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i orkiestry rozrywkowej oraz wykłady z teorii tańca. Zwieńczeniem projektu będzie przedstawienie finałowe "Eko taniec w każdym wieku" wyreżyserowany przez Michała Ośkę.

więcej

Aktywizacja -szkolenie - praca

02.05.2018

Akademia Przedsiębiorczości Sp. z o.o. z dniem 1 kwietnia br. rozpoczeła realizację projektu "AKTYWIZACJA - SZKOLENIE - PRACA" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020. Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zwiększenie kwalifikacji i umiejętności adekawtnych do potrzeb rynku pracy przez 82 osoby pozostające bez zatrudnienia i ich integracja z rynkiem pracy.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.