Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 34

Obrazek dla news_3418

Muzyczne powitanie wakacji w Michniowie

11.07.2022

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie oraz Centrum Kształceniowo-Integracyjne w Michniowie 9 lipca byli organizatorem wydarzenia pod nazwą „Muzyczne powitanie wakacji",
W programie wystąpili Kapela „Scyzoryki” z Bliżyna (Adam Młodawski, Dariusz Figarski, Ryszard Kucewicz, Leszek Steć), Zespół Pieśni i Tańca „Sorbin”, Zespół Pieśni i Tańca „Skokotliwi” z Mostek pod kierunkiem Małgorzaty Dyderskiej oraz zespół śpiewaczy „Michniowianie”. Na scenie wystąpili też soliści: Zygmunt Wiśniewski, Małgorzata Nowak, Andrzej Synowiec oraz Maja Bracha ze Studia Piosenki działającego przy „Kuźnicy”. 

Na miejscu serwowano przysmaki Koła Gospodyń Wiejskich "Michniowianki", zorganizowano także zajęcia plastyczne dla młodzieży.

więcej

Obrazek dla news_3416

XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Kielce, Suchedniów 2022

07.07.2022

Od 4 lipca trwa piąta, podsumowująca XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kielce, Suchedniów 2022.  

Na kortach suchedniowskiej Hali Sportowo – Rehabilitacyjnej rywalizuje ponad 80 badmintonistów i badmintonistek z całej Polski.

Podczas wczorajszej uroczystości dekoracji medale wręczali między innymi p. Cezary Błach - Burmistrz Miasta Suchedniów i p. Aleksandra Dąbczyńska - Delegat Techniczny.

więcej

Obrazek dla news_3415

Stanowisko Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego w sprawie ograniczenia możliwości rozwojowych ze względu na rosnący koszt obsługi długu publicznego.

06.07.2022

 

Stowarzyszenie Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego uchwałą z dnia 31.05.2022 r. przyjęło  stanowisko w sprawie ograniczenia możliwości rozwojowych ze względu na rosnący koszt obsługi długu publicznego.  

Kolejne podwyżki stóp procentowych wprowadzane przez Radę Polityki Pieniężnej   uderzają w     samorządy, powodując narastające trudności finansowe oraz problemy w utrzymaniu bieżącej płynności, co dłuższej perspektywie zagraża autonomii finansowej gmin, powiatów i województw samorządowych.

Samorządowcy apelują jednocześnie o podjęcie skutecznych i efektywnych działań, które dadzą samorządom ochronę i zapewnią stabilność w związku z negatywnymi skutkami wzrostu kosztów obsługi długu publicznego.

więcej

Obrazek dla news_3413

Ostrzeżenie meteorologiczne ! Silny deszcz z burzami !

05.07.2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie, drugiego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzami. Ostrzeżenie dotyczy województwa świętokrzyskiego (wszystkie powiaty).
Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 40 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/ h, możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje do dnia 06.07.2022 do godziny 11:00.

więcej

Obrazek dla news_3412
Obrazek dla news_3411

Zapraszamy do amfiteatru SOK "Kuźnica" na kolejny seans Letniego Kina Plenerowego

04.07.2022

piątek 8 lipca o godz. 21:15 zapraszamy na kolejny seans filmowy w Letnim Kinie Plenerowym! Tym razem obejrzymy polską komedię na podstawie sztuki Raya Cooneya pt: "MAYDAY". Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz... Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa... do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę.

więcej

Obrazek dla news_3410

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PROCESU REWITALIZACJI W MIEŚCIE SUCHEDNIÓW

01.07.2022

 

W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące pierwokupu przysługującego Gminie do nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji oraz na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji, wyznaczonych zgodnie z ustawą z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (t.j. Dz. U. 2021 r. poz. 485 ze zm.) informuję, iż Rada Miejska w Suchedniowie nie podjęła uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru rewitalizacji na podstawie art. 8 ww. ustawy, ani uchwały w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Specjalnej Strefy Rewitalizacji na postawie art. 25 ww. ustawy.Możliwość skorzystania przez Gminę Suchedniów z prawa pierwokupu zgodnie z ustawą o rewitalizacji zostanie rozważona po podjęciu przez Radę Miejską w Suchedniowie uchwały wyznaczającej obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji oraz ustanawiającej na rzecz miasta prawo pierwokupu nieruchomości zlokalizowanych w wyznaczonym obszarze rewitalizacji.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.