Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 89

Obrazek dla news_3086

UROK PASIAKA. TRADYCYJNA TKANINA ŚWIĘTOKRZYSKA zaproszenie na wernisaż

17.11.2021

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy: "Urok Pasiaka. Tradycyjna Tkanina Świętokrzyska", który odbędzie się w dniu 21 listopada o godz. 16:30 suchedniowskiej "Kuźnicy". 

Wielobarwna, nostalgiczna, nietuzinkowa.... kultura polskiej wsi emanuje spokojem, przywiązaniem do tradycji, obyczajów i obrzędów. Jej ślady pozostały w starych chałupach, przydrożnych kapliczkach, szafach naszych babć. Chcąc uratować od zapomnienia jedno z najpiękniejszych i najstarszych ludowych rzemiosł – tkactwo, stworzyliśmy projekt łączący ludzi, pasje i warsztat tkacki.

więcej

Obrazek dla news_3085

II Badmintonowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży oraz ich rodzin – Warszawa 2021

16.11.2021

SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA Z OSTOJOWA NAJLEPSZA W II MARATONIE BADMINTONOWYM

W dniach 6-7 listopada 2021 r w podwarszawskim klubie LAVO w Józefosławiu odbył się II Badmintonowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży oraz ich rodzin – Warszawa 2021. Organizatorem była Fundacja Aktywni Dla Polski. Dzięki strefie sportowych animacji KINDER Joy of moving dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji i konkursów oraz otrzymać wyjątkowe upominki. Do najciekawszych należy zaliczyć grę ze Stevem Butlerem głównym trenerem Kadry Narodowej Elity, byłym angielskim zawodnikiem-wicemistrzem Europy w grze pojedynczej oraz wielokrotnym medalistą drużyny angielskiej, a także paraolimpijczykiem Bartoszem Mrozem.

więcej

Obrazek dla news_3084

Kino "Kuźnica" zaprasza na film"WSZYSTKIE NASZE STRACHY"

16.11.2021

W dniach 19 - 22 listopada o godz. 19:00 "WSZYSTKIE NASZE STRACHY"
Produkcja: Polska  Gatunek: dramat  Czas: 90 min  Od lat: 15 
Opis filmu:
Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego - zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W roli głównej Dawid Ogrodnik – gwiazda hitów „Ostatnia Rodzina", „Jesteś Bogiem" i „Chce się żyć", dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł, licznych wyróżnień na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tytułu Shooting Star 2019, przyznawanego najbardziej obiecującym aktorom europejskiego kina.

więcej

Obrazek dla news_3083

Kino "Kuźnica" zaprasza na film „SPENCER”

16.11.2021

W dniach 19, 20, 22 listopada o godz.17:00 Kino Kuźnica zaprasza na film pt. „SPENCER”
Produkcja: USA  Gatunek: obyczajowy  Czas: 111 min  Od lat: 15

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów.

więcej

Obrazek dla news_3082

Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów Personalnych i Instruktorów w Badmintonie.

16.11.2021

12 listopada w Suchedniowie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów Personalnych i Instruktorów w Badmintonie.

W zawodach z udziałem około sześćdziesięciu osób z nauczycielami grali nawet wiceminister Edukacji i Nauki- Dariusz Piontkowski oraz świętokrzyski kurator oświaty, Kazimierz Mądzik.

W otwarciu zawodach uczestniczyli również burmistrz Suchedniowa- Cezary Błach, członek zarządu powiatu- Tadeusz Bałchanowski oraz Zbigniew Wojciechowski- prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona.

więcej

Obrazek dla news_3081

I Wojewódzki Turniej Żaków i Dzieci w Suchedniowie

15.11.2021

W dniach 12-13 listopada w suchedniowskiej Hali Sportowo Rehabilitacyjnej odbył się I Wojewódzki Turniej Żaków i Dzieci. Organizatorem turnieju był Świętokrzyski Związek Badmintona w Kielcach,  wraz z Polskim Związkiem Badmintona, Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty, Burmistrzem Miasta i Gminy Suchedniów. Patronat honorowy objęli Ministerstwo Edukacji i Nauki, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.
Wydarzenie sportowe na ogólnopolską skalę miało na celu promocję  i popularyzację badmintona w środowisku nauczycieli, promocję Województwa Świętokrzyskiego i Gminy Suchedniów, oraz wyłonienie Mistrzów Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów i Instruktorów w Badmintonie w 2021 roku.

więcej

Obrazek dla news_3080

Bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat

15.11.2021

Mammografia

Najważniejszą i najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia.
W Polsce z nieodpłatnych badań mammograficznych wykonywanych w ramach Programu profilaktyki Raka Piersi może skorzystać każda kobieta w wieku 50 – 69 lat raz na 2 lata.
W profilaktyce najważniejszą rolę odgrywa świadomość pacjentek. Świadomość tego, że wiele chorób można uniknąć. Także raka piersi! Im wcześniej wykryty, tym skuteczniej może on zostać wyleczony.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.