Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 11

Obrazek dla news_4049

Jowita Mazurek laureatką V Wojewódzkiego Konkursu z biologii.

13.03.2024

Z wielką radością i przyjemnością informujemy, że uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im Stefana Żeromskiego w Suchedniowie Jowita Mazurek została laureatką V Wojewódzkiego Konkursu z biologii. Jowita to człowiek orkiestra: sportowiec, recytatorka czy uczestniczka akcji charytatywnych, a przede wszystkim tęgi umysł! W bieżącym roku wystartowała w pięciu konkursach przedmiotowych. Etap szkolny przeszła z trzech: informatyki, j. polskiego i biologii. Do finału zakwalifikowała się tylko z biologii, ale zaledwie punktu brakło jej, aby przejść również z języka polskiego. W III finałowym etapie z biologii uzyskała szósty wynik w województwie świętokrzyskim.

 

 

 

więcej

Obrazek dla news_4043

.

29.02.2024

Dragon-24 - wojsko na największych, planowych ćwiczeniach.

Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – prosimy zachować spokój, manewry wojskowe pod kryptonimem Dragon-24 są to ćwiczenia.

Żołnierze intensywnie szkolą się podnosząc swoje umiejętności, sprawdzając przygotowanie i gotowość do działania.

Ćwiczenia mają na celu sprawdzanie procedur i potwierdzanie zdolności wojsk do realizacji przemieszczenia, osiągania gotowości w rejonie wskazanym do wykonywania zadań.

Systematycznie sprawdzane oraz weryfikowane są procedury, między innymi dotyczące transportu i ruchu wojsk.

Wzmożony ruch kolumn wojska, przemieszczających się po terenie całego kraju można zaobserwować od 12 lutego.

Wojsko ćwiczy również w terenie przygodnym, dzięki czemu może szkolić się w warunkach, które dodają realizm szkolenia. Transport i ruch wojsk jest elementem znajdującym się we wszystkich rodzajach prowadzonych przez Siły Zbrojne działań.

Posiadanie możliwości przemieszczania sił na duże odległości w celu podjęcia pełnego zakresu funkcji i zadań jest kluczowe dla zapewnienia efektywności przyszłych operacji narodowych i wielonarodowych. Zdolność do transportu i ruchu wojsk dotyczy całego zakresu zadań Sił Zbrojnych RP, w obecnym i przewidywanym środowisku bezpieczeństwa.

więcej

Obrazek dla news_4042

.

29.02.2024

W dniu 27 lutego 2024r.  podczas sesji Rady Miejskiej w Suchedniowie odwołana została Skarbnik Gminy – Urszula Nowak . Po 30 latach pracy w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie Pani Urszula przechodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Urszula Nowak  pracę w urzędzie rozpoczęła 15 listopada 1994r. Na stanowisko skarbnika została powołana w 1999 roku i pełniła tę funkcję 25 lat.
Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach wręczył list gratulacyjny i podziękował za owocną współpracę, okazywaną pomoc oraz dzielenie się swoim wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Podkreślił, że pełnienie odpowiedzialnej funkcji skarbnika gminy nie jest łatwym zadaniem, wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a wiedza i profesjonalizm Pani Uli zawsze gwarantowały stabilność finansową naszej gminy.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.