Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 236

Obrazek dla news_1573

Zgłoś się do projektu „Młodość szansą!”

11.05.2018

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw organizuje bezpłatne szkolenia oraz staże zawodowe finansowane z środków Unii Europejskiej dla osób bezrobotnych.

Obecnie rozpoczyna rekrutację do Projektu „Młodość szansą!” - podnieś z nami swoje kwalifikacje i zdobądź doświadczenie zawodowe. Jeśli masz od 18 do 29 lat, jesteś osobą bezrobotną lub bierną zawodowo, nie uczysz się w trybie dziennym, ani nie kształcisz i mieszkasz na terenie województwa świętokrzyskiego zgłoś się do nas już dziś. Skorzystaj bezpłatnych szkoleń,  doradztwa zawodowego oraz trzy miesięcznych staży.

Oferujemy szkolenia w zakresie: Handlowiec, Programowanie, Grafika komputerowa, Pracownik obsługi biurowej.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

więcej

Obrazek dla news_1572

Zaproszenie na "Wystawę zwierząt egzotycznych" w SOK "Kuźnica"

11.05.2018

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" zaprasza na "Wystawę zwierząt egzotycznych", która odbędzie się w dniu 22 maja 2018 r. w sali lustrzanej naszej placówki. Prelekcja pracownika lubelskiego Egzotarium odbędzie się o godz. 17:00.

W programie prelekcji m.in.:

- fakty, mity i ciekawostki dotyczące zwierząt egzotycznych

- anatomia i biologia gadów i pajęczaków

- historia i praca Egzotarium

- egzotyczne zwierzę w domu

 

Wstęp: 5 zł

Serdecznie zapraszamy

więcej

Obrazek dla news_1569

Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczpospolitej

09.05.2018

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie oddział Muzeum Wsi Kieleckiej, zaprasza na wystawę: „Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczpospolitej”.

Twórcą wystawy jest Pan Bartłomiej Tambor a opracowanie graficzne wykonał Pan Piotr Suliga. Na kilkunastu planszach zwiedzający zapozna się z wieloma przykładami pomników, obelisków, popiersi poświęconych Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, jednemu z najwybitniejszych twórców odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Dzięki uprzejmości Muzeum Historii Kielc wystawę można oglądać w Mauzoleum w Michniowie do 30.06.2018 r.

więcej

Obrazek dla news_1567

Koncert „Kuźnica Miastu”

04.05.2018

W suchedniowskiej „Kuźnicy” z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się uroczysty koncert, uczestników którego powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński.

Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” doskonałe widowisko tematyczne „Polaka – jesteśmy na miejscu” przedstawili uczniowie SSP w Ostojowie przygotowani przez Małgorzatę Miernik – Kłys, Magdalenę Miernik, Katarzynę Michta – Połeć. Wystąpili: Laura Mazurkiewicz, Zuzanna Połeć, Nadia Odelska, Ewa Pajek, Natasza Przeorska, Wiktoria Piwowarczyk, Oliwia Pawelec, Kamila Sitarz, Julia Paszkiel, Zuzanna Moskal, Julia Mirek, Wiktoria Żołądek, Aleksandra Miernik, Tatiana Korpacka, Maja Wydrych, Lena Bujnowska, Lena Kowalik, Maria Obara, Karina Kazarjan, Nikola Przeorska, Zuzanna Krogulec, Angelika Potkańska, Amelia Mirek, Marlena Matla, Oskar Pawelec, Dawid Grudniewski, Jakub Stępnik, Mateusz Mirek.

więcej

Obrazek dla news_1566

Święto Konstytucji, Rzemiosła i Przedsiębiorczości

04.05.2018

Z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Suchedniowie odbyły się uroczystości upamiętniające to ważne w dziejach Polski wydarzenie. Połączone one zostały ze Świętem Rzemiosła zorganizowanym przez Spółdzielnię Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Przed godz. 10.00 przed kościołem pw. św. Andrzeja Apostoła zgromadziły się poczty sztandarowe, delegacje władz miasta i organizacji społecznych funkcjonujących w mieście, kombatanci, Rycerze Kolumba, delegacje szkół. Na uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny zaprosił ks. proboszcz Marek Migocki. Wcześniej delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami wmurowanymi w ściany świątyni. W imieniu samorządu Suchedniowa wiązankę złożyli: przewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Styczeń, burmistrz Cezary Błach i sekretarz miasta Ewa Kaniewska. Nabożeństwo uświetniła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą mjr Stefana Malinowskiego.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.