Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 348

Zaproszenie na Świętokrzyskie Forum Organizacji Pozarządowych 2015

11.06.2015

Federacja Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont”  oraz Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w Świętokrzyskim Forum Organizacji Pozarządowych 2015 pt. „Czy organizacje mogą działać efektywniej?”.

Forum odbędzie się 18 czerwca 2015r. w godzinach 10.30 – 14.00 w sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

W trakcie Forum odbędzie się dyskusja panelowa „Dlaczego warto działać w sieci?” z udziałem ekspertów z zakresu sieciowania sektora pozarządowego. Omówione zostaną także możliwości uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych dla organizacji pozarządowych.

 

 

więcej

Otwarty Konkurs Ofert

11.06.2015

OGŁOSZENIE

            Na podstawie art. 11 ust. 1pkt 1) i ust.2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  /J.t.: Dz. U. z 2014r.  poz. 1118 z późn.zm./ oraz uchwały Nr 42/IX/2014 Rady Miejskiej w Suchedniowie z dnia 29 października 2014r. w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Suchedniów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów

ogłasza

OTWARTY KONKURS OFERT

NA REALIZACJĘ W 2015r.  ZADANIA PUBLICZNEGO

z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego:

Kultywowanie i popularyzacja dorobku kulturowego regionu poprzez udział zespołów ludowych w imprezach folklorystycznych

więcej

Obrazek dla news_113

Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI!

10.06.2015

Ponad 700 lokalizacji czeka na swojego bohatera!

Co roku w całej Polsce kilkuset liderów podejmuje wyzwanie zarządzania projektem SZLACHETNA PACZKA w wybranych miejscowościach. Każdy z nich kierując się zasadą Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego buduje zespół wolontariuszy i niesie pomoc najbardziej potrzebującym w swojej okolicy. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, liderzy realnie zmieniają społeczność, w której żyją. Są częścią czegoś wielkiego i sprawczego. To nie jest zwykłe!

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 19 580 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 75 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. XIV edycja projektu była rekordowa! Liczba zaangażowanych w projekt wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie sięgnęła 805 000 osób!

SZLACHETNA PACZKA 2015 otwiera rekrutację liderów. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

 

więcej

Obrazek dla news_112

ZGŁOŚ SWÓJ OBIEKT

10.06.2015

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, będąca partnerem wykonawczym projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej - Promocja"  zaprasza do udziału w systemie rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

15 czerwca br. rozpoczyna się nabór podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem statusu "Miejsca Przyjaznego Rowerzystom" na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.  Do współpracy zaproszeni zostali:

- gestorzy obiektów noclegowych (w tym agroturystycznych) i gastronomicznych,

- zarządcy atrakcji turystycznych,

- centra informacji turystycznej,

- operatorzy innych obiektów, mogących świadczyć usługi na rzecz turystów rowerowych (stacje paliw, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego itp.)

położonych w tzw. "korytarzu" szlaku Green Velo, tj. w gminach znajdujących się do 20 kilometrów od osi głównej tego szlaku. 

więcej

Obrazek dla news_111

JULIA PAJEK NAJLEPSZA!

10.06.2015

W Międzynarodowym Turnieju Badmintona z okazji Dnia Dziecka, który został rozegrany 31maja na naszej hali, najlepiej z naszych zawodników radziła sobie Julia Pajek. Wygrała w kategorii U-11 grę pojedynczą i podwójną z Julią Pająk oraz zajęła miejsce trzecie w kategorii U-13. Na podium stanęły również Małgorzata Dulęba/Aleksandra Pawlukiewicz. W grze deblowej w kategorii U-13 zdobyły brązowy medal. W grze mieszanej w tej samej kategorii brąz wywalczyła Julia Zubińska i Artem StankeviczBrześcia.

więcej

Obrazek dla news_108

Niezwykły Dzień Dziecka

03.06.2015

Tegoroczny Dzień Dziecka był naprawdę niezwykły. Władzę w Suchedniowie przejęły dzieci i młodzież. Dziecięca Rada Miejska, w skład której weszli przedstawiciele suchedniowskich szkół i przedszkola, wybrała ze swojego grona Przewodniczącą. Została nią Zuzanna Żołądek z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie, która z rąk burmistrza Cezarego Błacha odebrała klucz do miasta.  Następnie barwny korowód, udekorowany pamiątkowymi medalami, w asyście Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i Strzelców przemaszerował na stadion miejski, który w tym dniu stał się wielkim placem zabaw. 

więcej

Obrazek dla news_107

DZIEŃ DZIECKA, jakiego jeszcze w Suchedniowie nie było

27.05.2015

1 czerwca 2015roku, po raz pierwszy na taką skalę, zostanie zorganizowany w Suchedniowie Dzień Dziecka dla uczniów i wychowanków wszystkich placówek oświatowych w gminie.

Wspólne świętowanie rozpocznie uroczysta Dziecięca Sesja Rady Miejskiej. Następnie o godz. 9.30 spod  Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica” na stadion sportowy MKS „Orlicz” wyruszy barwny korowód. Tam czeka na uczestników moc atrakcji.

Nie zabraknie konkurencji sportowych, konkursów, pokazów sprzętu policyjnego i strażackiego oraz występów artystycznych, a także dmuchanych zamków, malowania twarzy i poczęstunku.

W organizację imprezy, zainicjowanej przez Radę Miejską w Suchedniowie, włączyły się szkoły, stowarzyszenia skupione w Suchedniowskim Forum Organizacji Pozarządowych, Urząd Miasta i Gminy, a wsparcia udzielili przedsiębiorcy z terenu Gminy Suchedniów.

Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Adam Jarubas oraz Starosta Skarżyski – Pan Jerzy Żmijewski.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.