Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 23

Obrazek dla news_3848

Robotic Exploration of Mars

08.09.2023

Centrum Kształcenia Ustawicznego - Filia Politechniki Śląskiej w Rybniku ma zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie.
"ROBOTIC EXPLORATION OF MARS" jest projektem edukacyjnym i popularnonaukowym, który ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych i średnich technologii przyszłości z wykorzystaniem robotów, marsjańskich łazików, technologii VR oraz obiektów latających. Spotkamy się w miejscu szczególnym, jakim jest Kamieniołom Kopulak położony w miejscowości Suchedniów.
Kamieniołom jest w Zarządzie Lasów Państwocwch Nadleśnictwa Suchedniów, dzierżawiony przez P.U.H Sosnowica i na co dzień nie jest udostępniony do zwiedzania osobom postronnym.

więcej

Obrazek dla news_3872

VII ogólnopolska, interdyscyplinarna konferencja naukowa pt.: „Tworzywo żywe – dziedzictwo jako nieprzerwana opowieść o nas samych”

13.09.2023

14 wykładów o historii regionu i dziedzictwie niematerialnym oraz promocja „Zeszytów Suchedniowskich. Historia nr 8/2023”

VII OGÓLNOPOLSKA, INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NAUKOWA pt. „Tworzywo żywe – dziedzictwo jako nieprzerwana opowieść o nas samych” przeszła do historii.

W sobotę 9 września 2023 r. Sala widowiskowa Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" zamieniła się w salę wykładową, a na audytorium zasiadło ponad 100 słuchaczy i słuchaczek – mieszkańców i gości z całego regionu, wśród nich między innymi burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów - Cezary Błach, sekretarz - Magdalena Przyjemska, członek zarządu Powiatu Skarżyskiego – Tadeusz Bałchanowski, silna reprezentacja Polskiego Towarzystwa Historycznego o/Skarżysko-Kamienna, dzieci i młodzież z suchedniowskich szkół wraz z nauczycielami, Rada Seniorów, mieszkańcy i przyjaciele Suchedniowa.

więcej

Obrazek dla news_3759

„Spacer pamięci do Mauzoleum w Michniowie” – aktywna rekreacja z historią w tle. Liczny udział mieszkańców powiatu skarżyskiego

30.05.2023

Blisko 250 osób wzięło udział w „Spacerze pamięci do Mauzoleum w Michniowie”. Wydarzenie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Mauzoleum Wsi Polskich w Michniowie oraz Nadleśnictwo Suchedniów było okazją do poznania trudnej historii wsi Michniów oraz jej mieszkańców z 1943 r.. Był również formą aktywnego spędzenia czasu w otoczeniu natury suchedniowskich lasów. - Dziękuję, że byliście z nami podczas tego historyczno – edukacyjnego wydarzenia, które upamiętnia 80. Rocznicę Zagłady Wsi Michniów oraz wpisuje się w kalendarz wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Jubileuszowi 25-lecia Powiatu Skarżyskiego - zaznaczył starosta Artur Berus zwracając się do uczestników spaceru. Obok mieszkańców powiatu w wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele organizatorów wydarzenia oraz gospodarze terenu m.in. wicestarosta Anna Leżańska, członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska, sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej Tadeusz Sikora, kierownik działu edukacyjno-historyczny Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich dr Hubert Seńczyszyn, kierownik dział obsługi Bartosz Bętkowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów Piotr Fitas oraz burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Blach.  

więcej

Obrazek dla news_3760

Truchty na duktach czyli Bieg na Kruku” za nami

30.05.2023

W niedzielę, 28 maja w Suchedniowie odbył się bieg „Truchty na duktach czyli Bieg na Kruku”. Wystartowało 129. zawodników, w tym przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec i wiceburmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Dariusz Miernik.

Uczestnicy mieli do wyboru dystanse 5 i 11 kilometrów, była też trasa nordic walking o długości 5 kilometrów. Zawodników przywitał Piotr Fitas, nadleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów, który jednocześnie zabytkowym, ponad pięćdziesięcioletnim starterem wypuszczał zawodników na trasę. 

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.