Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 149

Obrazek dla news_2461

Ograniczenia na terenach Nadleśnictwa Suchedniów

02.04.2020

Nadleśnictwo Suchedniów, na polecenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, informuje, że realizując zalecenia dotyczące konieczności ograniczania ryzyka epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 wprowadza ograniczenia w korzystaniu z obiektów turystyczno-wypoczynkowych i edukacyjnych.

Zamknięta została „Leśna Klasa” oraz został wprowadzony na terenie Nadleśnictwa Suchedniów całkowity zakaz rozpalania ognia (ogniska, grille). Złamanie zakazów zagrożone jest sankcjami karnymi.

Powyższe ograniczenia obowiązywać będą do odwołania, a ich przestrzeganie będzie weryfikowane przez Służbę Leśną oraz mobilny monitoring wizyjny.

więcej

Obrazek dla news_2460

Komunikat dotyczący wniosków do CEIDG w okresie pandemii COVID-19

02.04.2020

W związku z pandemią COVID-19  i wprowadzonymi z tego tytułu ograniczeniami w przemieszczaniu się informujemy, że:


1. Istnieje możliwość składania wniosków do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej przez przedsiębiorców drogą elektroniczną (on-line). Wymagane jest tu podpisanie wniosku profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym.

2. Wniosek można przesłać pocztą tradycyjną, ale wówczas podpis powinien być poświadczony przez notariusza.

3. Wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia może być złożony w DOWOLNYM TERMINIE. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii lub innych przeszkód tj. choroba.
 

więcej

Obrazek dla news_2459

nowe obostrzenia w ramach walki z epidemią koronawirusa

31.03.2020

Od 1 kwietnia wprowadzone zostają nowe obostrzenia w ramach walki z epidemią koronawirusa:

  • należy zachować przynajmniej 2 metry odległości od siebie, nawet podczas spaceru. Dotyczy to także rodzin, wykluczone spod nakazu są tylko osoby nieletnie (poniżej 13. roku życia), niepełnosprawne wymagające opieki oraz starsze
  • zakaz wstępu do parków, bulwarów i skwerów, a także innych miejsc rekreacji
  • zakaz wychodzenia z domu osób poniżej 18. roku życia bez opieki dorosłych

więcej

Obrazek dla news_2458

podziękowania

27.03.2020

Serdeczne podziękowania dla państwa Agaty i Janusza Kuźdub oraz wspaniałej grupy wolontariuszy z Suchedniowa, Mostek, Parszowa, Wzdołu Rządowego i Skarżyska za uszycie i przekazanie maseczek ochronnych, w imieniu pracowników Urzędu i jednostek, składa Burmistrz Cezary Błach.

Taką pomoc otrzymał również szpital w Skarżysku-Kamiennej i NZOZ „Promyk”.

Jest to wielka pomoc nie tylko w wymiarze materialnym. Ma to nade wszystko wymiar symboliczny. Oznacza empatię i solidarność mieszkańców naszej społeczności w tej trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się placówki ochrony zdrowia i my wszyscy.

więcej

Obrazek dla news_2455

Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się

25.03.2020

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

więcej

Obrazek dla news_2454

Obowiązkowa kwarantanna domowa po powrocie do Polski

23.03.2020

Ministerstwo Zdrowia wydało ulotkę informacyjną dotyczącą zasad obowiązkowej, 14- dniowej kwarantanny, jakiej muszą się poddać osoby wjeżdżające do Polski od 15 marca 2020 r.

W przeprowadzeniu kwarantanny domowej pomoże aplikacja mobilna KWARANTANNA DOMOWA przygotowana przez Ministerstwo, którą należy pobrać z Google play lub App Store po powrocie.

Więcej informacji:  
https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/aplikacja-kwarantanna-domowa--ruszyl-proces-jej-udostepniania

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.