Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 62

Obrazek dla news_3481

Uroczysta Gala wręczenia Świętokrzyskich Nagród Muzealnych im. Tadeusza Włoszka

09.09.2022

Świętokrzyski Nagrody Muzealne im. Tadeusza Włoszka wręczone

Uroczysta Gala wręczenia Świętokrzyskich Nagród Muzealnych im. Tadeusza Włoszka odbyła się 9 września w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. To trzecia edycja nagród, które przyznaje Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w dziedzinie muzealnictwa. Uroczystość odbywała się w ramach Wojewódzkiej Inauguracji 30. Europejskich Dni Dziedzictwa. Zgodnie z uchwałą nr XXX/407/21 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, nagroda przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej w następujących kategoriach: Wystawa, Publikacja, Edukacja oraz Konserwacja Zbiorów.

więcej

Obrazek dla news_3448

Targi pracy w Suchedniowie 13.09.2022 r.

23.08.2022

Szanowni Państwo w dniu 13.09.2022 r. w godz. 10.00-13.00 odbędą się TARGI PRACY w Suchedniowie przy ul. Sportowej 3  (miejsce: hala sportowo – rehabilitacyjna). Głównymi organizatorami targów są Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów oraz Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej.

Zachęcamy pracodawców/przedsiębiorców oraz podmioty i instytucje związane z rynkiem pracy oraz szeroko rozumianym otoczeniem edukacyjno-biznesowym do udziału w targach pracy a wszystkich poszukujących zatrudnienia (w tym także obywateli z Ukrainy przebywających na terenie powiatu skarżyskiego) lub chcących zmienić miejsce pracy do uczestnictwa w spotkaniu.

więcej

Obrazek dla news_3473
Obrazek dla news_3471

Zapraszamy na imprezę pn:"Taniec Obfitości czyli bal dziękczynny za dary lata"

07.09.2022

"Taniec Obfitości czyli bal dziękczynny za dary lata" to kolejna inicjatywa oddolna realizowana w ramach programu DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2022. Tym razem pomysł wyszedł od suchedniowskiej młodzieży Zosi Maciejczyk, Jowity Mazurek i Ewy Pajek, a roli liderki podjęła się Magdalena Sułek z Ośrodka Rozwoju Kreatywnego i Turystyki Konnej "Ignacówka". W ramach projektu odbędzie się impreza plenerowa nad zalewem w Mostkach, której myślą przewodnią będzie kultura słowiańska. W programie moc: atrakcji występy zespołów ludowych Skokotliwi i Sadek, warsztaty bębniarskie z Martyną Dolęgą, tańce w kręgu  przy ognisku z Wandą Sojecką, pokazy rękodzielników i KGW. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu ŁYSA GÓRA. Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wianek z darów lata. Stawiamy na naturalność i słowiański temperament. Czekają atrakcyjne nagrody!

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

więcej

Obrazek dla news_3472

.

07.09.2022

Gmina  Suchedniów poszukuje pielęgniarkę środowiska nauczania i wychowania albo higienistkę, która zechciałaby sprawować profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami/dziećmi w placówkach oświatowych na terenie Gminy Suchedniów, tj.

  • w Samorządowej Szkole Podstawowej im. W. Łyczkowskiej w Ostojowie
  • w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Z zainteresowaną osobą zostanie zawarte stosowne porozumienie, które będzie podstawą do zawarcia umowy z Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.

Osoba do kontaktu: Beata Kaszuba tel. 41/25-43-186 w.60

więcej

Obrazek dla news_3469

Dzień Otwarty w Świętokrzyskim Ośrodku Adopcyjnym

06.09.2022

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej –  oddział świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny serdecznie zaprasza na organizowany w dniu 10 września 2022 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 Dzień Otwarty. Wszystkich zainteresowanych adopcją dziecka, procesem przygotowania się do pełnienia roli rodzica adopcyjnego zachęcamy do odbycia osobistych spotkań z pracownikami ośrodka, którzy udzielą niezbędnych informacji i pomocy w wyjaśnieniu procesu adopcyjnego.

więcej

Obrazek dla news_3467

Wernisaż wystawy fotografii autorstwa Agnieszki Nowak

05.09.2022

W Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” 3 września miał miejsce wernisaż wystawy fotografii autorstwa Agnieszki Nowak zatytułowanych „Fantazyjny Suchedniów”.  Jego uczestników, w tym zastępcę burmistrza Dariusza Miernika i sekretarz miasta Magdalenę Przyjemską, powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński. 
Wystawa jest jednym z projektów realizowanych w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022”, o którym mówiła jego koordynatorka Agnieszka Włodarczyk-Mazurek. Autorka zdjęć powiedziała: -Spełniło się moje marzenie z dzieciństwa.

więcej

Obrazek dla news_3465

Nowa dyrektor na nowy rok szkolny

01.09.2022

Po wakacyjnym wypoczynku – szkoły powróciły do pracy. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce w SP 1 im SSP im. E. Pech nr 1 w Suchedniowie, gdyż wydarzenie zbiegło się z objęciem obowiązków dyrektora przez Ewelinę Zielonkę, która zastąpiła pełniącego tę funkcję przez ćwierć wieku Zdzisława Wojnarskiego.

Na komendę zastępcy dyrektora szkoły Dariusz Kowalika wprowadzono poczet sztandarowy szkoły, a po odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” gratulacje wyboru i życzenia nowej pani dyrektor złożyli burmistrz Cezary Błach oraz inspektor  ds. oświaty Beata Kaszuba. –Szkoła to miejsce nie tylko do nauki i wychowania, ale także do zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności, które będą Wam przydatne w dorosłym życiu – zwróciła się do młodzieży Ewelina Zielonka.

 

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.