Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 110

Obrazek dla news_2867

Najmłodsi uczniowie poznają walory turystyczne Suchedniowa

18.06.2021

 

Wycieczki, w których brali udział uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie w dniach 16 i 17 czerwca potwierdziły powiedzenie „CUDZE CHWALICIE – POZNAJCIE SWOJE!”. Najmłodsi uczniowie poznali walory turystyczne najbliższej okolicy. Od dzisiaj nie będziemy przejeżdżać obojętnie obok ośrodków znajdujących się na terenie naszej gminy.

Program wycieczek obejmował: Ośrodek Rozwoju Kreatywnego i Turystyki Konnej „Ignacówka” i Ośrodek Agroturystyczny GREEN VIT. Są to miejsca, gdzie wielozmysłowe obcowanie z naturą, doświadczenia kontaktu z roślinami, zwierzętami owocuje zmęczeniem w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

więcej

Obrazek dla news_2864

„CUDZE CHWALICIE? POZNAJCIE SWOJE!”

16.06.2021

Od początku czerwca ruszył cykl wycieczek organizowanych przez Suchedniowian dla … Suchedniowian: uczniów suchedniowskich szkół oraz przedstawicieli samorządu lokalnego.         Wycieczki pod hasłem „Cudze chwalicie? Poznajcie swoje!” mają pokazać, jak wiele w swojej ofercie turystycznej ma Suchedniów i jak można to wykorzystać. Do końca roku szkolnego odbędzie się łącznie 8 wycieczek. Kolejne zaplanowane są na wrzesień, tak aby możliwość uczestnictwa miały klasy z każdej szkoły w naszej gminie. W sumie w projekcie weźmie udział 120 osób. 

więcej

Obrazek dla news_2862

Uroczystości patriotyczne na Wykusie

14.06.2021

Uroczysko Wykus, miejsce obozowania partyzantów Jana Piwnika „Ponurego” i Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta” po raz kolejny jest miejscem spotkań osób upamiętniających żołnierzy Armii Krajowej. W sobotę 12 czerwca odbyły się główne uroczystości rocznicowe z udziałem m.in. przewodniczącego rady miejskiej Krzysztofa Adamca, zastępcy burmistrza Dariusz Miernika i suchedniowskich leśników z nadleśniczym Piotrem Fitasem na czele.

więcej

Obrazek dla news_2860

Spis Powszechny 2021. Do kiedy trzeba się spisać?

10.06.2021

Celem spisu powszechnego jest zebranie informacji na temat stanu i struktury ludności, w konkretnym momencie i na określonym terytorium. Tegoroczna edycja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań rozpoczęła się 1 kwietnia, a zakończy się 30 września br.

Spis powszechny 2021. Kto musi wziąć udział?

Obowiązkiem spisowym są objęte:

  • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
  • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami;

więcej

Obrazek dla news_2859

Otwarcie gminnego punktu konsultacyjno–informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”

09.06.2021

Szanowni Państwo,

chciałbym Państwa poinformować, że 28 maja 2021 r. zawarłem z Panem Ryszardem Gliwińskim Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Porozumienie dotyczące realizacji Programu „Czyste Powietrze”.

       Celem Programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

więcej

Obrazek dla news_2858

Szachiści z „Trójki” na czwartym miejscu w Świętokrzyskiej Lidze Szachowej.

09.06.2021

W dniach 25-27 maja odbyła się Świętokrzyska Międzyszkolna Liga Szachowa. W tegorocznej edycji startowało 334 zawodników z całego województwa. Wśród tak licznie startujących byli uczniowie z „Trójki” - Maria Bolechowska, Filip Plicner, Aren Ghazaryan, Bartosz Krakowiak, Karen Ghazaryan, Mikołaj Szyszkowski i Miłosz Krakowiak. W kategorii klas 7-8 reprezentacja główna w składzie: Maria Bolechowska i Miłosz Krakowiak zajęli IV miejsce.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.