Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 340

Obrazek dla news_192

Prace remontowe na terenie Gminy Suchedniów

22.10.2015

W Ostojowie zakończono remont cząstkowy chodnika z płyt betonowych. Prace miały na celu likwidację nierówności i zapadlin na powierzchni 339 m2 chodnika. W ramach zadania realizacji Wykonawca przeszkolił dwóch pracowników zatrudnionych w Gminie Suchedniów w ramach robót publicznych.

W połowie listopada zakończone zostaną dwa kolejne remonty: przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Mostkach oraz remont poszycia mostu w ciągu drogi gminnej Dobra Dróża – Kaczka. Remont drogi w Mostkach jest współfinansowany z budżetu Województwa Świętokrzyskiego, z kolei remont mostu wykonywany jest przy udziale środków Nadleśnictwa Suchedniów.

Rozpoczęto także naprawę schodów parkowych od strony ulicy Dawidowicza poprzez ich wyrównanie masą betonową. 

więcej

Obrazek dla news_191

Marsz Różowej Wstążeczki

22.10.2015

16 października ulicami Skarżyska przeszedł Marsz Różowej Wstążeczki. Uczestnicy marszu, z balonikami i wstążeczkami, oczywiście w kolorze różowym, przeszli ulicami miasta, promując profilaktykę raka piersi. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia był piknik profilaktyczny na Placu Staffa, gdzie można było wykonać badania m.in. mammograficzne. Były też występy artystyczne, konkursy i potrawy regionalne.

Największą przeszkodą w walce z rakiem jest jego późna wykrywalność, dlatego tak ważna jest profilaktyka. W jej ramach Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy zaprasza wszystkie Panie na „Dzień Otwarty” w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, który odbędzie się w sobotę 24 października 2015 r. w godz. od 10.00 do 13.00.

 

więcej

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

21.10.2015

Szanowni Mieszkańcy,

Gmina Suchedniów przystąpiła do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej”.

Dokument ten pozwoli zaplanować działania na najbliższe lata na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza oraz zapewni bezpieczeństwo energetyczne w gminie.

Wszystkie dane uzyskane poprzez niniejszą ankietę posłużą opracowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Suchedniów. Przekazane informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do oszacowania wielkości emisji gazów cieplarnianych oraz opracowania Planu i nie będą udostępniane publicznie. Opracowania będą zawierać jedynie zestawienia i wnioski z analizy zebranych informacji.

        

więcej

Obrazek dla news_189

Memoriał Kutwina i Cioska

21.10.2015

Zwycięzcami tegorocznego "MEMORIAŁU CIOSKA I KUTWINA" w kategorii U-13 zostali Marlena Gregor MKS Strzelce Opolskie i Adrian Krawczyk UKS Korona Pabianice, w kategorii U-17 Wiktoria Dąbczyńska Orlicz Suchedniów i Miłosz Miernik Orlicz Suchedniów. W grze mieszanej zwyciężyła nasza para klubowa Miłosz Miernik /Katarzyna Zięba, w grze deblowej najlepszą parą okazała się Wiktoria Dąbczyńska Orlicz/Anastasia Vołkova Korona Pabianice. Nasza utalentowana para Julia Pajek/Julia Pająk wygrały w kategorii U-13. Dobrze zagrali również nasi pozostali zawodnicy: Marcin Piwowar w U-17 zajął drugie miejsce, Andrzej Pięta/Małgorzata Dulęba w U-13 miejsce drugie, Andrzej Pięta/Dawid Piwowarczyk miejsce trzecie w grze deblowej. Debel Małgorzata Dulęba/Aleksandra Pawlukiewicz w U-13 miejsce drugie, a Julia Pajek w grze singlowej w U-13 miejsce trzecie.
 

więcej

Sesja Rady Miejskiej

16.10.2015

O G Ł O S Z E N I E 

XIII w kadencji  Sesja RADY MIEJSKIEJ W SUCHEDNIOWIE

odbędzie się w dniu 22 października 2015r.

w Sali Konferencyjnej 

Urzędu Miasta i Gminy  w Suchedniowie   ul. Fabryczna 5       

rozpoczęcie obrad, godz. 14:00

 

Tematyka obrad dotyczyć będzie m.in. :

  • Wyboru ławników do sądów powszechnych na kadencję 2016-2019,
  • Zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Suchedniów.
  • Zmian w budżecie Gminy Suchedniów na rok 2015.
  • Informacji nt. oświadczeń majątkowych za rok 2014 (art.24h ust.12 ustawy o samorządzie gminnym).

więcej

Spotkanie Suchedniowskiego Forum organizacji pozarzadowych

13.10.2015

W dniu 20 października 2015 r. o godz. 17:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” odbędzie się kolejne spotkanie Suchedniowskiego Forum Organizacji Pozarządowych, na które serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych, aktywnie uczestniczących w rozwoju sektora pozarządowego na terenie Miasta i Gminy Suchedniów.

Tematyka spotkania dotyczyć będzie:

  • kalendarza imprez i uroczystości na rok 2016
  • konsultacji projektu „Programu współpracy Gminy Suchedniów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2016.”
  • możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

Suchedniowie Forum Organizacji Pozarządowych to okazja do pogłębienia współpracy, mającej na celu wymianę doświadczeń, zainicjowanie wspólnych przedsięwzięć, jak również integrację środowiska organizacji z terenu Miasta i Gminy Suchedniów.

Podczas spotkania organizacje, chcące włączyć się w działania Forum, będą miały możliwość wypełnienia deklaracji członkowskiej.

więcej

Obrazek dla news_185

Mistrzostwa Chorwacji

13.10.2015

W Międzynarodowych Mistrzostwach Chorwacji Wiktoria Dąbczyńska zagrała dobrze, ale nie zdołała wywalczyć medalu. W deblu z Aleksandrą  Goszczyńską dotarła do ćwierćfinału i przegrała walkę o medal z czeską parą nr 3 turnieju Dominiką Budzelovą /Teresą Svabikovą 17:21/21:16/18:21. W mikście z Robertem Cybulskim w drugiej rundzie po wyrównanym  meczu z turecką parą nr 1 turnieju Melih Turgut/Fatma Nur Yavuz  i późniejszymi mistrzami Chorwacji  ulegli 10:21/21:12/19:21.
W grze singlowej w drugiej rundzie przegrała z Moniką Svetnickovą 20:22/21:13/12:21.
Kolejny międzynarodowy sprawdzian Wiktoria będzie miała podczas Słovak Junior w dniach 30.10 - 1.11.

 

więcej

Obrazek dla news_184

Festiwal Badmintona

13.10.2015

10 października na naszej hali świetnie bawiła się, grając w badmintona, setka dzieci z Sarbic, Pabianic, Szczucina, Morawicy, Zagnańska, Garwolina i oczywiście Suchedniowa. Zaprzyjaźnione kluby: Orlicz Suchedniów i Iskra Sarbice zorganizowały FESTIWAL BADMINTONA DZIECI I MŁODZIEŻY - projekt współfinansowany przez MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI. Autorką tego projektu była pani dyrektor szkoły w Sarbicach Dorota Granos, która razem z panem Jerzym Drygielem trenerem uczniowskiego klubu Sarbice przez cały dzień dbała o zawodników, trenerów i organizatorów.Z organizowali pyszny obiad, podwieczorek, owoce,  medale, puchary, upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników, zapewnili lotki do gry.

Trenerzy Aleksandra Dąbczyńska i Stefan Pawlukiewicz w imieniu własnym, rodziców i zawodników składają serdeczne podziękowania pani  dyrektor Dorocie Granos i panu Jerzemu Drygielowi za zaufanie i wybranie naszego klubu i miasta do zrealizowania tego projektu.
 

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.