Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 31

Obrazek dla news_3706

Wyniki naboru inicjatyw oddolnych w ramach projektu "Suchedniów: kulturalnie"

06.04.2023

Z wielką przyjemnością ogłaszamy że w ramach projektu „Suchedniów: kulturalnie" wpłynęło 5 inicjatyw oddolnych. Każda z nich jest interesująca i poprawnie napisana. Po burzliwych obradach jury informujemy, że zostaną zrealizowane następujące inicjatywy:
 
- "Suchedniów pod żaglami"  autorstwa Jakuba Kuszewskiego
- "Suchedniowskie Gry Bez Prądu" autorstwa Michała Pajka
- "Tajemnica bezludnej wyspy" – gra terenowa autorstwa Samorządu Uczniowskiego przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Suchedniowie reprezentowanej przez przewodniczącego Jakuba Kopcia.
 
Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się na wspólne działania.

 

więcej

Obrazek dla news_3707

Informacja w sprawie suchedniowskiego skateparku

06.04.2023

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica" w Suchedniowie informuje, że z uwagi na zły stan techniczny urządzeń oraz względy bezpieczeństwa dalsze użytkowanie skateparku nie jest możliwe. Po przeanalizowaniu sytuacji podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności obiektu.Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica" w Suchedniowie informuje, że z uwagi na zły stan techniczny urządzeń oraz względy bezpieczeństwa dalsze użytkowanie skateparku nie jest możliwe. Po przeanalizowaniu sytuacji podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności obiektu.

więcej

Obrazek dla news_3697

Dzieci-Dzieciom czyli przedstawienie w wykonaniu Tygrysków

03.04.2023

Już po raz kolejny w Przedszkolu Samorządowym w Suchedniowie dzieci wcieliły się w role aktorów i zagrały przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek. W czwartek 30 marca przedszkolaki oraz rodzice obejrzeli przedstawienie „Witamy Panią Wiosnę” w wykonaniu 4-latków z grupy Tygryski. Dzieci przebrane za motylki, żabki, pszczółki, biedronki, ptaszki itd. zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Aktorom towarzyszyły dźwięki piosenek z wiosennego repertuaru.

więcej

Obrazek dla news_3699

Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”

03.04.2023

W związku z informacjami o nieuczciwych wykonawcach, którzy proponują wykonanie prac dofinansowanych z Programu Priorytetowego  „Czyste Powietrze” informujemy, iż Beneficjent dokonuje wyboru wykonawcy/ów realizujących usługi, dostawy, roboty budowalne w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko.
Wykonawców i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (wfośigw) nie łączy żadna umowa lub zobowiązanie z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umów związanych z realizacją przedsięwzięcia, zawieranych przez Beneficjentów z wykonawcami.

więcej

Obrazek dla news_3700

Za nami 19. Puchar Gór Świętokrzyskich -V Memoriał Stefana Pawlukiewicza

04.04.2023

W dniach od 31.03 do 03 kwietnia na suchedniowski hali sportowej rozegrano 10. Puchar Gór Świętokrzyskich -V Memoriał Stefana Pawlukiewicza w badmintonie. Rywalizowało 250 uczestników z 60 klubów, rozegrano 512 meczy. Orlicz Suchedniów reprezentowało 30 zawodników. Dyplomy, medale i puchary najlepszym wręczyli: członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec, burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach oraz zastępca burmistrza Dariusz Miernik.
MEDALIŚCI MKS ORLICZ I UKS NIKE SUCHEDNIÓW
SUPER GRAND PRIX ELITY

więcej

Obrazek dla news_3693

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

27.03.2023

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, po doświadczeniach obecnego roku, już teraz zastanawia się co zrobić aby kolejny okres grzewczy przejść bezpiecznie, w komforcie cieplnym i bez przepłacania.

Jest na to sposób.

Warto zapoznać się z programem Czyste Powietrze, który oferuje nie tylko bezzwrotne wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wfośigw). Inwestycja, którą możesz sfinansować z Programu pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii przy utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu cieplnego w domu, a przy tym przyniesie niższe rachunki za ogrzewanie.

więcej

Obrazek dla news_3694

Finał XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej

28.03.2023

Uroczysty finał tegorocznego Konkursu pod hasłem „Obudź dzień… poezją”
odbył się 23 marca 2023 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach. Gośćmi uroczystości byli: w imieniu Senatora RP - Pana Jacka Włosowicza – Pani Joanna Kasprzyk Dyrektor Biura Senatora RP; Pani Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty; Pani Renata Bilska – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego; Pan Cezary Błach – Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów, Pani Beata Kaszuba – Inspektor ds. edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy Suchedniów; Pan Andrzej Pieczyński – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, Pan Piotr-Bogusław Jędrzejczak – dyrektor Teatru Laki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach; Pan Adrian Ścipiór – dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach; Pani Anna Zielińska-Brudek – prezes kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich; kierownicy Filii PBW w Kielcach.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.