Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 380

Obrazek dla news_198

Kwesta na suchedniowskim cmentarzu

03.11.2015

Tradycyjnie, 1 listopada, odbyła się kwesta na cmentarzu parafialnym w Suchedniowie, podczas której zebrano 4466,81zł. Organizatorem zbiórki na rzecz ratowania zabytków było Towarzystwo Przyjaciół Suchedniowa. W akcję włączyli się przedstawiciele lokalnych władz oraz dyrektorzy szkół.

Cmentarz w Suchedniowie liczy ponad 180 lat. Znajduje się tu 59 zabytkowych kamiennych i żeliwnych nagrobków pochodzących z XIX i XX wieku. Datki uzyskane podczas zbiórek w poprzednich latach pozwoliły na renowację kilkunastu nagrobków o największej wartości architektonicznej i historycznej.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie tegorocznej kwesty. Dzięki Państwa hojności odnowione zostaną kolejne nagrobki znajdujące się w złym stanie.

więcej

Obrazek dla news_196

XII Konkurs Recytatorski im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

29.10.2015

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie oraz Stowarzyszenie "Kuźniczy Krąg" zapraszają na XII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski polskiej literatury emigracyjnej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, który odbędzie się w dniu 06 listopada 2015 r. o godz. 11.00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie.
Konkurs jest adresowany do młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz osób dorosłych. Patronat nad imprezą objął Starosta Skarżyski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów. Konkurs otrzymał wsparcie finansowe Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

więcej

Obrazek dla news_194

Bieg Niepodległości

28.10.2015

Suchedniowski Ośrodek Kultury Kuźnica W Suchedniowie zaprasza na Bieg Niepodległości z okazji Narodowego Święta 11 Listopada.

Serdecznie zapraszamy na masowy, rodzinny Bieg Niepodległości. Celem imprezy jest upamiętnienie 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, upowszechnianie  biegania, jako najprostszej formy ruchu, a także zachęcenie do zdrowego stylu życia.

Bieg odbędzie się w dniu 11.11.2015 r. o godz.14.00 w dwóch kategoriach biegowych. Dla kategorii I długość trasy to 1500 metrów (masowy, rodzinny). Dla kategorii II (dla zaawansowanych sportowo) długość trasy wynosi 3500 m. (to trzy okrążenia wyżej wymienionej trasy). Start I Biegu odbędzie się o godz. 14.00. Start II Biegu o godz. 14.20. 

więcej

Obrazek dla news_192

Prace remontowe na terenie Gminy Suchedniów

22.10.2015

W Ostojowie zakończono remont cząstkowy chodnika z płyt betonowych. Prace miały na celu likwidację nierówności i zapadlin na powierzchni 339 m2 chodnika. W ramach zadania realizacji Wykonawca przeszkolił dwóch pracowników zatrudnionych w Gminie Suchedniów w ramach robót publicznych.

W połowie listopada zakończone zostaną dwa kolejne remonty: przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Mostkach oraz remont poszycia mostu w ciągu drogi gminnej Dobra Dróża – Kaczka. Remont drogi w Mostkach jest współfinansowany z budżetu Województwa Świętokrzyskiego, z kolei remont mostu wykonywany jest przy udziale środków Nadleśnictwa Suchedniów.

Rozpoczęto także naprawę schodów parkowych od strony ulicy Dawidowicza poprzez ich wyrównanie masą betonową. 

więcej

Obrazek dla news_191

Marsz Różowej Wstążeczki

22.10.2015

16 października ulicami Skarżyska przeszedł Marsz Różowej Wstążeczki. Uczestnicy marszu, z balonikami i wstążeczkami, oczywiście w kolorze różowym, przeszli ulicami miasta, promując profilaktykę raka piersi. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia był piknik profilaktyczny na Placu Staffa, gdzie można było wykonać badania m.in. mammograficzne. Były też występy artystyczne, konkursy i potrawy regionalne.

Największą przeszkodą w walce z rakiem jest jego późna wykrywalność, dlatego tak ważna jest profilaktyka. W jej ramach Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy zaprasza wszystkie Panie na „Dzień Otwarty” w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, który odbędzie się w sobotę 24 października 2015 r. w godz. od 10.00 do 13.00.

 

więcej

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

21.10.2015

Szanowni Mieszkańcy,

Gmina Suchedniów przystąpiła do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej”.

Dokument ten pozwoli zaplanować działania na najbliższe lata na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza oraz zapewni bezpieczeństwo energetyczne w gminie.

Wszystkie dane uzyskane poprzez niniejszą ankietę posłużą opracowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Suchedniów. Przekazane informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do oszacowania wielkości emisji gazów cieplarnianych oraz opracowania Planu i nie będą udostępniane publicznie. Opracowania będą zawierać jedynie zestawienia i wnioski z analizy zebranych informacji.

        

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.