Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 217

Obrazek dla news_1712

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Bibliotece

10.09.2018

8 września w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Suchedniowianie już po raz szósty wzięli udział w tej akcji.

Przybyłych powitała dyrektor placówki Małgorzata Wiśniewska, list od Prezydenta RP odczytał burmistrz Cezary Błach, który jako pierwszy odczytał fragment „Przedwiośnia”. Suchedniów był jedną z ponad 2700 miejscowości, które w całej Polsce włączyły się w akcję.

więcej

Obrazek dla news_1711

Jubileusz 55-lecia Koła Łowieckiego „Leśnik”

10.09.2018

W sobotę 8 września przy leśniczówce Osieczno 55-lecie powstania świętowało Koło Łowieckie „Leśnik”, którego prezesem jest Zdzisław Jankowski. Życzenia leśnikom przekazał burmistrz Cezary Błach.

Obchody rozpoczęto Mszą św., której przewodniczył kapelan myśliwych ks. Stanisław Wlazło, proboszcz parafii pw. św. Ludwika w Bliżynie. Po przemówieniach okolicznościowych odbyła się biesiada myśliwska.

więcej

Obrazek dla news_1710

Europopejskie Dni Dziedzictwa w Suchedniowie - II Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa

10.09.2018

W sobotę 8 września 2018 r, w Suchedniowie odbyła się II Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Taka sama dla wszystkich- kulturowe aspekty niepodległości rejonu między Wisłą a Pilicą”. Niezwykle ciekawa i różnorodna tematyka, wysoki poziom merytoryczny, dwa wydarzenia towarzyszące przyciągnęły nie tylko Mieszkańców Suchedniowa, ale także wiele osób zaprzyjaźnionych z miasteczkiem i zainteresowanych jego historią.

więcej

Obrazek dla news_1709

Leśna Droga Krzyżowa otwarta

06.09.2018

W środę 5 września w Michniowie uroczyście otwarta została, licząca 607 metrów, Leśna Drga Krzyżowa utworzona przez Nadleśnictwo Suchedniów w roku obchodów 100.lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w nich burmistrz Cezary Błach i wiceprzewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec.

Inicjatywa stworzenia Drogi Krzyżowej ma już kilka lat. Jej autorem jest leśniczy Eugeniusz Bugała, a wspierali go w tym pracownicy nadleśnictwa i poseł Dariusz Bąk – mówi nadleśniczy Piotr Fitas dodając, że symbolicznie 1 stacja znajduje się w miejscu pochowania ofiar mordu, a 14 w miejscu, gdzie rozpoczęła się tragedia Michniowa. Początkiem jest koniec, a koniec początkiem Drogi. Ostatnia stacja stoi między dwoma modrzewiami, które przed zamordowaniem, prowadziły do osady Władysława Wikło – dodaje P. Fitas.

więcej

Obrazek dla news_1706

Ważna informacja dla dzieci i młodzieży dotycząca renty rodzinnej!

04.09.2018

Każdy uczeń oraz student, który pobiera rentę rodzinną musi dostarczyć do ZUS zaświadczenie potwierdzające kontynuowanie nauki. Trzeba to zrobić, aby wypłata świadczenia nie została wstrzymana. W przypadku przerwania nauki również mamy obowiązek poinformowania ZUS o tym fakcie, aby mógł on zakończyć wypłatę świadczenia. Niesłusznie otrzymane świadczenie trzeba zwrócić wraz z należytymi odsetkami.

W terminie do końca września uczniowie szkół ponadpodstawowych, którym przysługuje renta rodzinna, powinni złożyć w placówce ZUS wniosek o dalszą wypłatę świadczenia oraz zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. Te zaświadczenia można uzyskać z placówki, w której uczeń się kształci. Taki sam obowiązek ciąży na studentach, którzy na złożenie ww. dokumentów mają czas do końca października.

więcej

Obrazek dla news_1704

Nabór do grupy muzycznej "KUŹNICA JUNIOR BAND"

03.09.2018

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" ogłasza nabór do nowo powstającej grupy muzycznej "KUŹNICA JUNIOR BAND".

We  wrześniu w szkołach podstawowych Gminy Suchedniów odbędą się bezpłatne pokazy instrumentów. Po tych prezentacjach w kolejnej informacji podamy termin spotkania organizacyjnego dla zainteresowanych.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 794 699 382 oraz w SOK "Kuźnica".

Grupę muzyczną poprowadzi instruktor muzyczny Katarzyna Klusek.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.