Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2267

Sukces uczniów „Jedynki”

30.10.2019

Uczniowie reprezentujący Samorządową Szkołę Podstawową Nr 1 w Suchedniowie zwyciężyli w powiatowym etapie konkursu „Bezpieczeństwo na 5”.  Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Piwowarczyk, Jakub Dulemba, Maria Miernik, a ich opiekunem była Magdalena Podsiebierska. Nagrody najlepszym wręczyli Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku – Kamiennej mł. insp. Piotr Piłatowski.

Po raz trzynasty w naszym województwie odbywa się konkurs „Bezpieczeństwo na 5” organizowany przez Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z Kuratorium Oświaty w Kielcach. Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas V, a jednym z jego głównych celów jest utrwalanie wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

30 października w Zespole Szkół Publicznych w Bliżynie odbyły się zmagania piątoklasistów w etapie powiatowym. Trzyosobowe reprezentacje przygotowały prace plastyczne związane ze stuleciem powołania Policji Państwowej oraz rozwiązywały test. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: st. asp. Paweł Rycerski, asp. Katarzyna Erbill, asp. sztab. Emil Sadza, asp. Jarosław Gwóźdż i asp. sztab. Rafał Góźdź.

Spośród 14 drużyn najlepszym zespołem (drugi rok z rzędu) okazali się uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1  w Suchedniowie, którzy wyprzedzili rówieśników ze skarżyskiej „dwójki” i „piątki” . To oni wystąpią w finale wojewódzkim już w listopadzie. Nagrodę specjalną za najlepszą pracę plastyczną jury konkursu przyznało uczniom Szkoły Podstawowej Nr 3 w Skarżysku – Kamiennej. 

Fundatorami pucharów, nagród i upominków było Starostwo Powiatowe w Skarżysku – Kamiennej, Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej, Urząd Gminy w Bliżynie, Nadleśnictwo Suchedniów oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Świętokrzyskiego.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.