Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 81

Obrazek dla news_3281

O idei powstania Świętokrzyskiego Uniwersytetu Ludowego

01.04.2022

Patronem Świętokrzyskiego Uniwersytetu Ludowego został ksiądz Władysław Siarkowski – duchowny katolicki, historyk i etnograf. Ks. Władysław Siarkowski całe swoje życie związany z ziemią kielecką. Poza etnografią interesował się historią i archeologią, śledził zachodzące zmiany w kulturze ludu kieleckiego. Świętokrzyski Uniwersytet im. ks. Władysława Siarkowskiego ma być miejscem, gdzie uczestnicy mogą uczestniczyć dobrowolnie w wybranych zajęciach, bez obciążenia koniecznością udziału w końcowych egzaminach, poddawaniu się ocenom. Uniwersytet jest miejscem, gdzie uczestnicy mają wpływ na funkcjonowanie, mają uprawnienia wyrażania swojego stanowiska zarówno wobec programu zajęć, jak i spraw organizacyjnych i socjalno-bytowych. Uniwersytet jest miejscem wspólnoty nauczycieli i słuchaczy, prawdziwie partnerskich relacji, przestrzeni, która daje słuchaczom możliwość spotkania się, nauki, wymiany myśli, przeżywania emocji, wspólnego wypoczynku i rekreacji. Jest to przestrzeń realizacji pasji, przyjazne i stymulujące środowisko. 


 

więcej

Obrazek dla news_3271

SPOTKANIE INFORMACYJNE - DOTACJE NA URUCHAMIANIE DZIAŁANOŚCI GOSPODARCZEJ

25.03.2022

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane możliwością pozyskania środków finansowych z Unii Europejskiej na uruchamianie działalności gospodarczej na spotkanie informacyjne  5 kwietnia (wtorek) o godzinie 10.30 w Urzędzie Miasta i Gmimny w Suchedniowie przy ulicy Fabrycznej 5. 

Konsultacje będą dla Państwa szansą wyjaśnienia wątpliwości pojawiających się wmomencie wypełniania wniosku o przyznanie pomocy.

Podajemy również harmonogram spotkań w innych  gminach LGD. 

więcej

Święto Szkoły w Ostojowie

01.04.2022

Finał XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej „Zajrzyj i wyrecytuj… - Grzegorz Kasdepke”, który odbył się 23 marca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach zwieńczył Święto Szkoły – dzień poświęcony Patronce Szkoły - Wandzie Łyczkowskiej.
W tym dniu należy przypomnieć Jej postać. Wanda Łyczkowska była wieloletnią nauczycielką i kierowniczką Szkoły Podstawowej  w Ostojowie. To ona założyła szkołę i pracowała w niej do przejścia na emeryturę w roku 1950. Osoba nieznana szerzej, ale ciesząca się ogromnym szacunkiem i uznaniem wśród miejscowej ludności. Była nauczycielką o niekwestionowanym autorytecie, który zyskała swą dobrocią, bezinteresownością, zaangażowaniem dla szkoły i całej społeczności.
Rocznicę Jej śmierci upamiętniamy poprzez uroczystość Święta Szkoły i towarzyszący temu konkurs recytatorski Jej imienia.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.