Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 299

Obrazek dla news_1003

ROZBUDOWA, PRZEBUDOWA I ZAGOSPODAROWANIE TERENU SZKOŁY – UL. SZARYCH SZEREGÓW 6 W SUCHEDNIOWIE - ETAP I

14.04.2017

Zakończył się I etap prac nad opracowaniem projektu budowlanego na przebudowę, rozbudowę i zagospodarowanie terenu wokół szkoły oraz termomodernizację budynku przy ul. Szarych Szeregów 6. W dniu 13 kwietnia 2017 r. dokonano odbioru projektu, którego zakres obejmuje prace modernizacyjne wewnątrz budynku: przygotowanie kuchni, stołówki, szatni z wyposażeniem, sal lekcyjnych, sanitariatów, przystosowane obiektu dla osób niepełnosprawnych.

więcej

Obrazek dla news_1001

SUKCES we FRANCJI !

12.04.2017

Polska Reprezentacja Juniorów od 7 kwietnia przebywa w Miluzie we Francji na Mistrzostwach Europy. Miło nam poinformować, że w składzie są trzy zawodniczki Orlicza: Izabela Pajek, Zuzanna Glijer i Wiktoria Dąbczyńska.

Wczoraj zakończył się turniej drużynowy. Mistrzami Europy zostali gospodarze Francuzi, drugie miejsce zajęła Rosja, trzecie Dania i Anglia.

Polacy w grupie pokonali Słowenię 4:1, Łotwę 4:1, ulegli Niemcom 2:3, przebojowo pokonali Austrię 5:0 i awansowali do ósemki ME. W walce o medal los przydzielił Danię -faworyta turnieju, Polacy rozegrali kapitalny mecz, nieznacznie ulegając Danii 2:3. Po świetnym meczu Pawła Śmiłowskiego/Roberta Cybulskiego, którzy sensacyjnie pokonali Duńczyków, zdobycie punktu, tego na wagę medalu ME, spoczęło w rękach debla kobiet: Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska. Niestety było to zadanie zbyt trudne dla Polek, dotrzymały kroku Dunkom tylko w pierwszym secie, przegrywając 19:21, w drugim 12-21.

więcej

Obrazek dla news_1000

JULKI WYGRAŁY w KATOWICACH !

12.04.2017

Katowice w dniach 7-9 kwietnia gościły wszystkich najlepszych badmintonistów polskich, oprócz kadry narodowej juniorów, która walczy we Francji o medale Mistrzostw Europy. Na starcie stanęło 395 zawodników w czterech kategoriach wiekowych, na 14 kortach rozegrano 838 pojedynków.

W Grand Prix Młodzików Młodszych nie zawiodły i wywalczyły złoto zawodniczki z nr 1 JULIA PAJĄK/JULIA PAJEK. W finale pokonały koleżanki z Warszawy: Jolanta Kulawiak/Marta Styczyńska 21:18/21:16. Gorzej poszło Julkom w grach pojedynczych, zakończyły udział w turnieju w ćwierćfinale.

więcej

Obrazek dla news_999

Budowa drogi możliwa dzięki współpracy

12.04.2017

W związku modernizacją linii kolejowej nr 8 Warszawa Zachodnia – Kraków Główny mieszkańcy ulic Wspólnej i Leśnej doczekają się budowy drogi. To efekt uzgodnień władz gminy z PKP PLK S.A.. W zamian za likwidację niebezpiecznego przejazdu kolejowego położonego na wysokości ul. Józefów (w pobliżu firmy Drink Food Sp. z o.o. – dawne Dodoni), kolej - bazując na przepisach ustawy o drogach publicznych - wybuduje drogę wzdłuż torów kolejowych na odcinku od ulicy Leśnej do ulicy Źródłowej.

więcej

Obrazek dla news_997

Mali, ale odpowiedzialni bohaterowie

11.04.2017

Wiosną Gminę Suchedniów nawiedziła plaga wypalania traw i nieużytków. Strażacy interweniowali nawet kilka razy dziennie. Tym bardziej godna uwagi jest postawa braci Bartka (lat 11) i Kuby (lat 7) Dulembów, uczniów SSP Nr 3 w Suchedniowie. 3 kwietnia chłopcy zauważyli pożar traw na os. Bugaj. Mimo młodego wieku, niewiele się zastanawiając, zawiadomili numer alarmowy straży w Skarżysku-Kamiennej, dzięki czemu pożar udało się szybko ugasić.

więcej

Obrazek dla news_996

Dzieci piszą Listy dla Ziemi i proszą dorosłych, by byli po stronie natury

11.04.2017

Gmina Suchedniów dołączyła do akcji LISTY DLA ZIEMI, największej akcji edukacji ekologicznej w Polsce, w której uczestniczy prawie 200 tysięcy młodych osób i ich rodzin. 11 kwietnia rozpoczęła się ogólnopolska akcja – Listy dla Ziemi. Działanie stanowi element 9. edycji programu Po Stronie Natury, którego celem jest uwrażliwianie Polaków na kwestię dbania o środowisko naturalne dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. W czasie akcji,  w całej Polsce dzieci i młodzież w napisanych przez siebie listach będą zachęcać dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji Listy dla Ziemi jest Fundacja ekologiczna ARKA, będąca partnerem programu Po Stronie Natury, prowadzonego przez firmę Żywiec Zdrój wraz z Lasami Państwowymi i PTTK

więcej

Obrazek dla news_993

Wspaniałe zmagania tancerzy w Suchedniowie

11.04.2017

W dniu 08 kwietnia 2017 r. w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej przy Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie odbył się XII Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2017. Impreza organizowana przez suchedniowską „Kuźnicę” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest świetnie oceniana w kraju przez środowisko taneczne. Tegoroczna dwunasta edycja imprezy zgromadziła prawie 1200 tancerek i tancerzy z 30 formacji tanecznych. Na parkiecie zobaczyliśmy łącznie aż 67 układów choreograficznych w 5 różnych kategoriach tanecznych. Nasze miasto reprezentował dwie grupy Formacji Tanecznej „AXIS” pod kierunkiem Katarzyny Moskal, które we wspaniałych występach podczas turnieju „wytańczyły” trzecie miejsca w swoich kategoriach tanecznych.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.