Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 77

Obrazek dla news_3250

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

17.03.2022

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi. Na podstawie wniosku osoby udzielające gościny uchodźcom będą mogły ubiegać się o zwrot kosztów pobytu w wysokości 40 zł dziennie za osobę. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 16 marca 2022 roku.
 

więcej

Obrazek dla news_3288

Kino "Kuźnica" zaprasza na film pt "AMBULANS"

05.04.2022

W  dniach 8 - 11 kwietnia o godz. 19:00, Kino "Kuźnica" zaprasza na film pt "AMBULANS"
Produkcja: USA  Gatunek: akcja, thriller  Czas: 136 min  Od lat: 15
Opis filmu: To historia braci, którzy napadają na bank. Jednak coś idzie niezgodnie z planem i bracia uciekają porwanym ambulansem z zakładnikami. Policja jest na ich tropie, ale sytuacja jest o tyle skomplikowana, że porwany pacjent wymaga pilnej pomocy. Jedną z głównych ról w filmie gra Jake Gyllenhaal.

więcej

Obrazek dla news_3287

Kino "Kuźnica" zaprasza na film pt. "ANIMAL"

05.04.2022

W dniach 8 - 11 kwietnia o godz. 17:00 kino "Kuźnica" zaprasza na film pt "ANIMAL"
Produkcja: Francja  Gatunek: dokumentalny  Czas: 105 min. Od lat: 12.
Opis filmu: Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to 84-letnia prymatolożka znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami. Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają mianem „szóstego masowego wymierania" - w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

więcej

Obrazek dla news_3286

Międzynarodowa konferencja archeologiczna w Suchedniowie

05.04.2022

W dniu 4 kwietnia w Hotelu Świętokrzyskim w Suchedniowie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja „Conference Environmental Archaeologie (CEA)”, czyli „Konferencja Archeologii Środowiskowej”. W uroczystym otwarciu konferencji uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów- Cezary Błach. W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu specjalistów z Polski i zagranicy. Archeologia środowiskowa bada zależności pomiędzy człowiekiem a środowiskiem. Na konferencji w Suchedniowie przedstawiono wyniki badań od paleolitu aż po czasy Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Naukowcy sprawdzali między innymi wpływ dymarek z okolic Nowej Słupi na przyrodę. Zagadnienie to przedstawiono w nowym, geoarcheologicznym świetle pozwalającym na uchwycenie zależności pomiędzy środowiskiem i działalnością człowieka w warunkach wahań klimatycznych Małej Epoki Lodowej.

więcej

Obrazek dla news_3285

Zapraszamy na spotkanie Klubu Filmowego

04.04.2022

Na spotkaniu klubu filmowego w czwartek 7 kwietnia o godz. 19:00 obejrzymy francuski dramat w reżyserii Ladj Ly "NĘDZNICY". To najważniejsze wydarzenie w świecie francuskiego kina ostatnich lat. Rewelacyjny debiut Ladj'ego Ly, który podbił świat. Nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca czterech Cezarów, w tym dla Najlepszego Filmu i trzech statuetek Lumières Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin.

więcej

Obrazek dla news_3284

Jarmark Wielkanocny w Kafejaaga

04.04.2022

W niedzielę, 3 kwietnia w „Kafejaaga”  przy ul. Ogrodowej odbył się „Jarmark Wielkanocy” zorganizowany przez Paulę i Annę Biskup – „Sztuka z piwnicy” oraz Monikę Smolińska i Małgorzatę Furmańczyk – „Klej, papier, nożyczki”. 
Licznie odwiedzający jarmark mogli nabyć przepiękne ozdoby wielkanocne wykonane przez lokalnych artystów i rękodzielników: Anetę Glijer, Annę Sokołowską, Olę Potocką-Kuc – „KreArte”, Magdę Spółczyńską, Renatę Nowak, Kasię Zawiszę, Katarzynę Michta-Połeć, Agnieszkę Łutczyk, Annę Piotrowicz, Panią Kluczyńską, Małgorzatę Polak oraz Olenę Shvets - uchodźczynię z Ukrainy, która sprzedawała pierniki, a zebrane środki przekazała na pomoc rodakom walczącym z rosyjskim agresorem. Firma „Omega Party” przygotowała atrakcje dla dzieci oraz zbiórka pieniędzy dla Tosi ze Skarżyska-Kamiennej.

więcej

Obrazek dla news_3281

O idei powstania Świętokrzyskiego Uniwersytetu Ludowego

01.04.2022

Patronem Świętokrzyskiego Uniwersytetu Ludowego został ksiądz Władysław Siarkowski – duchowny katolicki, historyk i etnograf. Ks. Władysław Siarkowski całe swoje życie związany z ziemią kielecką. Poza etnografią interesował się historią i archeologią, śledził zachodzące zmiany w kulturze ludu kieleckiego. Świętokrzyski Uniwersytet im. ks. Władysława Siarkowskiego ma być miejscem, gdzie uczestnicy mogą uczestniczyć dobrowolnie w wybranych zajęciach, bez obciążenia koniecznością udziału w końcowych egzaminach, poddawaniu się ocenom. Uniwersytet jest miejscem, gdzie uczestnicy mają wpływ na funkcjonowanie, mają uprawnienia wyrażania swojego stanowiska zarówno wobec programu zajęć, jak i spraw organizacyjnych i socjalno-bytowych. Uniwersytet jest miejscem wspólnoty nauczycieli i słuchaczy, prawdziwie partnerskich relacji, przestrzeni, która daje słuchaczom możliwość spotkania się, nauki, wymiany myśli, przeżywania emocji, wspólnego wypoczynku i rekreacji. Jest to przestrzeń realizacji pasji, przyjazne i stymulujące środowisko. 


 

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.