Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 386

Obrazek dla news_113

Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI!

10.06.2015

Ponad 700 lokalizacji czeka na swojego bohatera!

Co roku w całej Polsce kilkuset liderów podejmuje wyzwanie zarządzania projektem SZLACHETNA PACZKA w wybranych miejscowościach. Każdy z nich kierując się zasadą Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego buduje zespół wolontariuszy i niesie pomoc najbardziej potrzebującym w swojej okolicy. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, liderzy realnie zmieniają społeczność, w której żyją. Są częścią czegoś wielkiego i sprawczego. To nie jest zwykłe!

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 19 580 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 75 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. XIV edycja projektu była rekordowa! Liczba zaangażowanych w projekt wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie sięgnęła 805 000 osób!

SZLACHETNA PACZKA 2015 otwiera rekrutację liderów. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

 

więcej

Obrazek dla news_112

ZGŁOŚ SWÓJ OBIEKT

10.06.2015

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, będąca partnerem wykonawczym projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej - Promocja"  zaprasza do udziału w systemie rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

15 czerwca br. rozpoczyna się nabór podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem statusu "Miejsca Przyjaznego Rowerzystom" na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.  Do współpracy zaproszeni zostali:

- gestorzy obiektów noclegowych (w tym agroturystycznych) i gastronomicznych,

- zarządcy atrakcji turystycznych,

- centra informacji turystycznej,

- operatorzy innych obiektów, mogących świadczyć usługi na rzecz turystów rowerowych (stacje paliw, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego itp.)

położonych w tzw. "korytarzu" szlaku Green Velo, tj. w gminach znajdujących się do 20 kilometrów od osi głównej tego szlaku. 

więcej

Obrazek dla news_111

JULIA PAJEK NAJLEPSZA!

10.06.2015

W Międzynarodowym Turnieju Badmintona z okazji Dnia Dziecka, który został rozegrany 31maja na naszej hali, najlepiej z naszych zawodników radziła sobie Julia Pajek. Wygrała w kategorii U-11 grę pojedynczą i podwójną z Julią Pająk oraz zajęła miejsce trzecie w kategorii U-13. Na podium stanęły również Małgorzata Dulęba/Aleksandra Pawlukiewicz. W grze deblowej w kategorii U-13 zdobyły brązowy medal. W grze mieszanej w tej samej kategorii brąz wywalczyła Julia Zubińska i Artem StankeviczBrześcia.

więcej

Obrazek dla news_108

Niezwykły Dzień Dziecka

03.06.2015

Tegoroczny Dzień Dziecka był naprawdę niezwykły. Władzę w Suchedniowie przejęły dzieci i młodzież. Dziecięca Rada Miejska, w skład której weszli przedstawiciele suchedniowskich szkół i przedszkola, wybrała ze swojego grona Przewodniczącą. Została nią Zuzanna Żołądek z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie, która z rąk burmistrza Cezarego Błacha odebrała klucz do miasta.  Następnie barwny korowód, udekorowany pamiątkowymi medalami, w asyście Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i Strzelców przemaszerował na stadion miejski, który w tym dniu stał się wielkim placem zabaw. 

więcej

Obrazek dla news_107

DZIEŃ DZIECKA, jakiego jeszcze w Suchedniowie nie było

27.05.2015

1 czerwca 2015roku, po raz pierwszy na taką skalę, zostanie zorganizowany w Suchedniowie Dzień Dziecka dla uczniów i wychowanków wszystkich placówek oświatowych w gminie.

Wspólne świętowanie rozpocznie uroczysta Dziecięca Sesja Rady Miejskiej. Następnie o godz. 9.30 spod  Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica” na stadion sportowy MKS „Orlicz” wyruszy barwny korowód. Tam czeka na uczestników moc atrakcji.

Nie zabraknie konkurencji sportowych, konkursów, pokazów sprzętu policyjnego i strażackiego oraz występów artystycznych, a także dmuchanych zamków, malowania twarzy i poczęstunku.

W organizację imprezy, zainicjowanej przez Radę Miejską w Suchedniowie, włączyły się szkoły, stowarzyszenia skupione w Suchedniowskim Forum Organizacji Pozarządowych, Urząd Miasta i Gminy, a wsparcia udzielili przedsiębiorcy z terenu Gminy Suchedniów.

Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Adam Jarubas oraz Starosta Skarżyski – Pan Jerzy Żmijewski.

więcej

Obrazek dla news_105

Badmintoniści na Mistrzostwach Polski Młodzików

20.05.2015

Na Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie, które odbyły się w Rzeszowie  Orlicz reprezentowali Aleksandra Pająk i Miłosz Miernik -brązowy medalista sprzed dwóch lat.Tym razem nasi zawodnicy wrócili bez medalu. Fatalne losowanie przyczyniło się do braku sukcesu. Miłosz w pierwszej rundzie spotkał się Michałem Matysiakiem Zalesie Górne brązowym medalistą tych mistrzostw i przegrał do 17 i 10. Ola w pierwszej rundzie zagrała z Zuzanną Parysz z Bierunia srebrną medalistką mistrzostw i uległa 21:15 21:14. W grze mieszanej nasze mieszane pary Miłosz Miernik, Dominika Luboch Nowa Dęba i Ola Pająk, Szymon Cybulski Miastko po wygraniu pierwszych rund stoczyli mecz o  ćwierćfinał. Lepszy okazał się Miłosz i stanął przed szansą zdobycia brązowego medalu, ale w ćwierćfinale przegrał z późniejszymi złotymi medalistami Mistrzostw Polski.
Ola i Miłosz to utalentowani młodzi sportowcy i myślę, że ten niepomyślny występ zmobilizuje ich do jeszcze lepszej pracy, która w nowym sezonie przyniesie efekty.

Aleksandra Dąbczyńska

więcej

Obrazek dla news_104

Sportowy Turniej Miast i Gmin

18.05.2015

W dniach 26 maja - 1 czerwca odbędzie się XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2015. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Swój udział w turnieju zgłosił również Suchedniów.

Zachęcamy do licznego udziału w odbywających się imprezach, ponieważ o punktach zdobytych przez daną gminę decydowac będzie głownie stosunek łącznej liczby osób startujących w imprezach turniejowych do ogólnej liczby mieszkańców (w %).

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.