Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 378

Spotkanie z przedsiębiorcami

19.06.2015

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów zaprasza przedsiębiorców działających

na terenie Gminy Suchedniów na spotkanie, które odbędzie się 30 czerwca 2015r.

o godz. 15.30 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”, ul. Bodzentyńska 18.

Spotkanie to będzie poświęcone wypracowaniu optymalnego modelu efektywnej współpracy samorządu z lokalnym biznesem.

Szczególnie gorąco zapraszamy przedsiębiorców prowadzących działalność turystyczną, m.in. obiekty noclegowe, gastronomiczne, usługowe ( sklepy wielobranżowe, stacje paliw, wypożyczalnie sprzętu turystycznego, serwis rowerowy).

więcej

Obrazek dla news_119

ŚWIĘTOJANKI 2015

17.06.2015

Tegoroczne "Świętojanki" odbedą się 27 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie przy ul. Ogrodowej 11.

W tym roku postawiliśmy na promocję regionalnych i lokalnych artystów. Na scenie wystąpi wiele zespołów prezentujących różne gatunki muzyczne, a gwiazdą tegorocznych "Świętojanek" będzie kielecki zespół muzyczny "YUKA". Będziemy pokazywać i promować suchedniowski dorobek kulturalny, jak również osób związanych z Suchedniowem. Wystąpi Suchedniowska Orkiestra Dęta, zatańczy Formacja Taneczna "AXIS", zaśpiewa Anna Tabiszewska, wystąpią młodzi wokaliści Spiner & S.O.S.N.A - laureaci Festiwalu
Scyzoryki 2015 w kategoriach debiut oraz przebój. Odbędą się konkursy dla dzieci i dorosłych, konkurs na najładniejszy wianek, konkurs wiedzy o  Suchedniowie, konkurs na strongman'a Świętojanek. Jedną z wielu różnorodnych atrakcji będzie Praosada Rydno. Wioska z epoki kamienia. W zrekonstruowanej osadzie z szałasami plemię z RYDNA zaprezentuje, w jaki sposób każdy element otaczającej nas przyrody można wykorzystać do przeżycia. W jej ramach odbędą się warsztaty gliniarskie, zajęcia
parateatralne, rytuały, pokaz narzędzi kamiennych oraz pieczenia placków na kamieniu.

Wstęp wolny

ZAPRASZAMY
 

więcej

Obrazek dla news_117

Powiatowy Marszobieg Wiosenny - 20 czerwca

15.06.2015

Od poniedziałku 15 czerwca br. w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej ruszają zapisy na Powiatowy Marszobieg Wiosenny, który odbędzie się 20 czerwca.

Marszobieg organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej przy współpracy Urzędu Gminy w Bliżynie, Ośrodka Szkoleniowo-Jeździeckiego „Lucky 5 Ranch” w Mroczkowie oraz  Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Bliżyn.

Wydarzenie ma na celu popularyzację turystyki aktywnej, propagowanie wśród mieszkańców zdrowego stylu życia, integrację środowiska lokalnego oraz promocję powiatu.

więcej

Obrazek dla news_116

DWA ZŁOTA i BRĄZ

15.06.2015

Wczoraj zakończyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie w Białymstoku. Ekipa reprezentująca Województwo Świętokrzyskie składała się z zawodników Orlicza Suchedniów: Zuzanna Glijer, Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba, Patryk Kwaśniewski, Marcin Piwowar. Nasi zawodnicy zdobyli dwa złota i jeden brąz. Mistrzynią Polski w grze pojedynczej została Wiktoria Dąbczyńska, która bez straty seta dotarła do finału. Drugie złoto po emocjonującym finale wywalczyła para Zuzanna Glijer /Izabela Pajek. Drugi swój  medal- brązowy zdobyła Izabela Pajek w grze mieszanej z Radkiem Wróblem z Kępna.

więcej

Zaproszenie na Świętokrzyskie Forum Organizacji Pozarządowych 2015

11.06.2015

Federacja Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont”  oraz Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w Świętokrzyskim Forum Organizacji Pozarządowych 2015 pt. „Czy organizacje mogą działać efektywniej?”.

Forum odbędzie się 18 czerwca 2015r. w godzinach 10.30 – 14.00 w sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

W trakcie Forum odbędzie się dyskusja panelowa „Dlaczego warto działać w sieci?” z udziałem ekspertów z zakresu sieciowania sektora pozarządowego. Omówione zostaną także możliwości uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych dla organizacji pozarządowych.

 

 

więcej

Otwarty Konkurs Ofert

11.06.2015

OGŁOSZENIE

            Na podstawie art. 11 ust. 1pkt 1) i ust.2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  /J.t.: Dz. U. z 2014r.  poz. 1118 z późn.zm./ oraz uchwały Nr 42/IX/2014 Rady Miejskiej w Suchedniowie z dnia 29 października 2014r. w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Suchedniów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów

ogłasza

OTWARTY KONKURS OFERT

NA REALIZACJĘ W 2015r.  ZADANIA PUBLICZNEGO

z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego:

Kultywowanie i popularyzacja dorobku kulturowego regionu poprzez udział zespołów ludowych w imprezach folklorystycznych

więcej

Obrazek dla news_113

Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI!

10.06.2015

Ponad 700 lokalizacji czeka na swojego bohatera!

Co roku w całej Polsce kilkuset liderów podejmuje wyzwanie zarządzania projektem SZLACHETNA PACZKA w wybranych miejscowościach. Każdy z nich kierując się zasadą Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego buduje zespół wolontariuszy i niesie pomoc najbardziej potrzebującym w swojej okolicy. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, liderzy realnie zmieniają społeczność, w której żyją. Są częścią czegoś wielkiego i sprawczego. To nie jest zwykłe!

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 19 580 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 75 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. XIV edycja projektu była rekordowa! Liczba zaangażowanych w projekt wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie sięgnęła 805 000 osób!

SZLACHETNA PACZKA 2015 otwiera rekrutację liderów. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

 

więcej

Obrazek dla news_112

ZGŁOŚ SWÓJ OBIEKT

10.06.2015

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, będąca partnerem wykonawczym projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej - Promocja"  zaprasza do udziału w systemie rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

15 czerwca br. rozpoczyna się nabór podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem statusu "Miejsca Przyjaznego Rowerzystom" na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.  Do współpracy zaproszeni zostali:

- gestorzy obiektów noclegowych (w tym agroturystycznych) i gastronomicznych,

- zarządcy atrakcji turystycznych,

- centra informacji turystycznej,

- operatorzy innych obiektów, mogących świadczyć usługi na rzecz turystów rowerowych (stacje paliw, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego itp.)

położonych w tzw. "korytarzu" szlaku Green Velo, tj. w gminach znajdujących się do 20 kilometrów od osi głównej tego szlaku. 

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.