Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 42

Obrazek dla news_3700

Za nami 19. Puchar Gór Świętokrzyskich -V Memoriał Stefana Pawlukiewicza

04.04.2023

W dniach od 31.03 do 03 kwietnia na suchedniowski hali sportowej rozegrano 10. Puchar Gór Świętokrzyskich -V Memoriał Stefana Pawlukiewicza w badmintonie. Rywalizowało 250 uczestników z 60 klubów, rozegrano 512 meczy. Orlicz Suchedniów reprezentowało 30 zawodników. Dyplomy, medale i puchary najlepszym wręczyli: członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec, burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach oraz zastępca burmistrza Dariusz Miernik.
MEDALIŚCI MKS ORLICZ I UKS NIKE SUCHEDNIÓW
SUPER GRAND PRIX ELITY

więcej

Obrazek dla news_3693

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

27.03.2023

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, po doświadczeniach obecnego roku, już teraz zastanawia się co zrobić aby kolejny okres grzewczy przejść bezpiecznie, w komforcie cieplnym i bez przepłacania.

Jest na to sposób.

Warto zapoznać się z programem Czyste Powietrze, który oferuje nie tylko bezzwrotne wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wfośigw). Inwestycja, którą możesz sfinansować z Programu pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii przy utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu cieplnego w domu, a przy tym przyniesie niższe rachunki za ogrzewanie.

więcej

Obrazek dla news_3694

Finał XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej

28.03.2023

Uroczysty finał tegorocznego Konkursu pod hasłem „Obudź dzień… poezją”
odbył się 23 marca 2023 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach. Gośćmi uroczystości byli: w imieniu Senatora RP - Pana Jacka Włosowicza – Pani Joanna Kasprzyk Dyrektor Biura Senatora RP; Pani Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty; Pani Renata Bilska – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego; Pan Cezary Błach – Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów, Pani Beata Kaszuba – Inspektor ds. edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy Suchedniów; Pan Andrzej Pieczyński – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, Pan Piotr-Bogusław Jędrzejczak – dyrektor Teatru Laki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach; Pan Adrian Ścipiór – dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach; Pani Anna Zielińska-Brudek – prezes kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich; kierownicy Filii PBW w Kielcach.

więcej

Obrazek dla news_3692

Wernisaż obrazów Iwony Ambroszczyk

24.03.2023

W dniu 24 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchedniowie miał miejsce wernisaż malarstwa Iwony Ambroszczyk zatytułowany „Moje Eurokątki”. Autorkę oraz publiczność powitała dyrektor Biblioteki Małgorzata Wiśniewska.
Jak mówiła autorka, malarstwo było w niej i przy niej od zawsze. –Mam ciekawość świata. Tego odległego i tego za rogiem. Mam pasję podróżowania i stąd tematyka tej wystawy. –Cieszę się każdym wyjazdem, ale w Polsce jest najlepiej – dodała.

Do Suchedniowa przybyła ze swą twórczością zainspirowana malarstwem Agnieszki Maślak.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.