Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 286

Obrazek dla news_1066

Samorządowcy modlili się w Ostrej Bramie

29.05.2017

W sobotę na okoliczność przypadającego Dnia 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej spotkali się samorządowcy zaproszeni na uroczystą Mszę św., na którą zaprosił ich kustosz ks. Jerzy Karbownik.

Obecne były poczty sztandarowe Starostwa Powiatowego i Miasta Skarżyska, powiat reprezentowała Katarzyna Bilska, członek zarządu powiatu z liczną grupą pracowników. Nasz samorząd reprezentował burmistrz Cezary Błach.

więcej

Obrazek dla news_1064

Miła wizyta w urzędzie miasta

28.05.2017

W piątek do Urzędu Miasta zawitali niezwykle mili goście. Z życzeniami z okazji Dnia Samorządowca przybyli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej w Ostojowie. Nie zabrakło także upominków przygotowanych własnoręcznie przez uczniów.

Dzieci miały okazję podyskutować z burmistrzem Cezarym Błachem o ważnych sprawach gminy oraz zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach i dowiedziały się jakie sprawy można w urzędzie załatwić. 

więcej

Obrazek dla news_1062

A co będzie jutro…. ?

25.05.2017

Młodzieżowa Rada Miejska w Suchedniowie zaprasza Młodzież z Gminy Suchedniów na spotkanie z Burmistrzem  Miasta i Gminy. W czasie spotkania porozmawiamy o planach na przyszłość, naszych pomysłach oraz współpracy na rzecz Młodzieży.

Nie może Was tam zabraknąć !!

Zapamiętajcie 

Kiedy:            29 maja 2017r. - poniedziałek

Gdzie:            Urząd Miasta i Gminy ul. Fabryczna 5 - sala konferencyjna-

O Której :       godzina 1700

 

Liczymy na Waszą obecność.  Nie może Was tam zabraknąć !!

więcej

Obrazek dla news_1061

Zasady biwakowania na terenie Nadleśnictwa Suchedniów

24.05.2017

W związku ze zbliżającymi się obchodami poświęconymi pamięci Żołnierzy Świętokrzyskich Ugrupowań Bojowych "Ponury-Nurt", Nadleśnictwo Suchedniów informuje:

  1. Biwakowanie w lesie jest możliwe w miejscach do tego wyznaczonych, poza tymi miejscami biwakowanie jest zabronione.
  2. Potrzebę biwakowania należy zgłosić na piśmie do Nadleśnictwa do dnia  06 czerwca 2017 roku.
  3. Wniosek musi zawierać dane osoby odpowiedzialnej oraz przypuszczalną liczbę osób.
  4. Nadleśnictwo zastrzega sobie prawo do odmowy wydania zgody z przyczyn formalnych lub zbyt dużej liczby osób, których nie będzie można ulokować w danym miejscu.
  5. Po uzyskaniu zgody na biwakowanie należy pamiętać, że ewentualne ogniska można rozpalać jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.
  6. Należy również pamiętać o godnym zachowaniu podczas biwakowania, gdyż miejsce biwakowania znajduje się w bliskiej okolicy rezerwatu przyrody.
  7. Rezerwat Przyrpdy "WYKUS" jest obszarem chronionym, głównym celem ochrony jest zachowanie naturalnych wielogatunkowych zbiorowsik leśnych, na jego terenie występuje wiele roślin chronionych oraz duż ilość dzikiej zwierzyny. Rezerwat ten jest również miejsciem pamięci dlatego prosimy raz jeszcze o odpowiednie zachowanie.

 

Nadleśniczy

Piotr Fitas

więcej

Obrazek dla news_1060

JULKI MISTRZYNIAMI POLSKI !

24.05.2017

Julia Pajek i Julia Pająk zawodniczki Orlicza Suchedniów wywalczyły złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie w Białymstoku. W półfinale rozegrały fantastyczny mecz z faworytkami turnieju Anna Czuchra/Joanna Podedworny z UKS Unia Bieruń,  wygrywając 21-17/10-21/21-17 i awansowały do finału, w którym bez problemu pokonały Angelikę Kowarską Głubczyce /Małgorzatę Muszyńską Pszczyna  21-13/21-13.

Julie obroniły tytuł Mistrzyń Polski sprzed  roku. Przez cały sezon naszej parze nie udało się wygrać z Bieruniem, losowanie też nie było łaskawe dla Julek, półfinał to był właściwie finał tych mistrzostw, a zawodniczki Orlicza wykazały się dużą odpornością psychiczną i po emocjonującym trzysetowym pojedynku wygrały końcówkę do 17.

więcej

Obrazek dla news_1059

zaproszenie na film Mikołaja mika "Teoria Koła"

24.05.2017

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie serdecznie zaprasza na pokaz krótkometrażowego filmu, autorstwa młodego, suchedniowskiego filmowca Mikołaja Mika pt: "TEORIA KOŁA". Projekcja odbędzie się w sali kinowej ośrodka kultury w sobotę 03 czerwca 2017 r. o godz.18:00. Przypominamy, iż jest to już drugi film młodego twórcy. W kwietniu zeszłego roku prezentowaliśmy pierwszą produkcję Mikołaja pt: "Dziwny Świat".

Film "Teoria koła" opowiada o nastolatku, który postanawia stworzyć przełomowy wynalazek. Ma on odmienić losy świata. W roli głównej Kasper Mik, reżyseria Mikołaj Mik, zdjęcia Filip Furmańczyk.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.