Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 37

Obrazek dla news_3396

Uroczysta gala z udziałem pierwszaków z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie

24.06.2022

Uczniowie klasy pierwszej Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w ramach XII edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” pod hasłem „Ochrona danych osobowych na co dzień”. Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych, promowanie tych zasad, popularyzowanie wiedzy o nich, a także podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka. Młodzi ludzie zdecydowanie lepiej radzą sobie z nowymi technologiami niż ich rodzice, a przede wszystkim dziadkowie, warto więc było wykorzystać twórczy potencjał najmłodszych w dotarciu do seniorów. W tym roku zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dla seniorów nagrania głosowego (podcast) na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci.                                                                                          

więcej

Obrazek dla news_3393

Edukacja ekologiczna uczniów szkół podstawowych – Kampania „Zrezygnuj z kupowania wody – Chroń siebie i środowisko”

20.06.2022

W ramach Kampanii „Zrezygnuj z kupowania wody – Chroń siebie i środowisko” uczniowie wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy Suchedniów otrzymali ekologiczne butelki filtrujące wodę a także uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych mających na celu podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży jak ważne jest dbanie o środowisko. W programie przeprowadzonych zajęć poruszono tematykę związaną m. in. z segregacją odpadów, oszczędzaniem wody. Uczniowie dowiedzieli się również jak stać się świadomym konsumentem.  

Z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie w zajęciach uczestniczyła
Pani Aleksandra Błasiak – referent ds. ochrony środowiska Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Infrastruktury i Ochrony Środowiska.

więcej

Obrazek dla news_3392

"Muzyczne powitanie wakacji"

20.06.2022

Serdecznie zapraszamy na imprezę pn "Muzyczne powitanie wakacji" która odbędzie się w dniu
25 czerwca 2022 r. o godz. 18:00
w amfiteatrze na terenie "Kuźnicy"
W programie:
- zespół muzyczny "Michałek"
- zespół muzyczny "Dni"
- zespół muzyczny "Niepokonani"
- DJ Aren'T
- Suchedniowska Orkiestra Dęta
- Formacja Taneczna "AXIS"
- Studio Piosenki SOK "Kuźnica"
- Gry bez prądu
Cateringową obsługę imprezy zapewni "KAFEJAAGA" z Suchedniowa. WSTĘP WOLNY

więcej

Obrazek dla news_3390
Obrazek dla news_3389

50 rocznica uwolnienia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przez księdza infułata Józefa Wójcika

13.06.2022

W tym roku przypada 50 rocznica uwolnienia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przez księdza infułata Józefa Wójcika z tej okazji Rycerze Kolumba z Suchedniowa zorganizowali uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W niedzielę 12 czerwca w Kościele św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie odprawione zostało uroczyste nabożeństwo w intencji uczestników akcji z 1972 roku.  Przy konfesjonale w którym przez wiele lat spowiadał ksiądz Wójcik, wystawiono gablotę z odznaczeniami, które otrzymał.

więcej

Obrazek dla news_3388

Butelki filtrujące trafiły do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Suchedniów

13.06.2022

755 uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Suchedniów otrzymało ekologiczne butelki filtrujące na wodę. Symbolicznego wręczenia dla jednej klasy z każdej szkoły dokonali: burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów- Cezary Błach, inspektor ds. oświaty magistratu- Beata Kaszuba, referent ds. ochrony środowiska Aleksandra Błasiak oraz dyrektorzy szkół.
Wydarzenie to efekt kampanii edukacyjnej „Zrezygnuj z kupowania wody – Chroń siebie i środowisko” w ramach realizacji projektu „EKOlogiczni Liderzy LGD”. Celem kampanii edukacyjnej jest podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko.

 

więcej

Obrazek dla news_3387

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.