Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 92

Obrazek dla news_3128

Mikołajkowy koncert w „Kuźnicy”

13.12.2021

Uczestnicy warsztatów zatytułowanych „Siła muzyki #uzależnienia” w dniu 11 grudnia w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” zagrali koncert mikołajkowy. Jego uczestników powitała Agnieszka Włodarczyk-Mazurek.

Najpierw swój potencjał i duże umiejętności zaprezentowali instrumentaliści pod batutą Wojciecha Materka. Byli to: Marcel Mondzik, Kosma Rozumek, Olek Wrotniak, Kuba Kabała (trąbki), Weronika Piwowarczyk, Dominika Tokarczyk, Magdalena Brzoza, Laura Wrotniak (saksofon altowy), Zuzia Mendak, Nela Bujnowska (klarnet), Pola Andrzejewska (flet), Monika Wrotniak (baryton), Filip Jaworski (perkusja).

Następnie ogromne talenty wokalne zaprezentowały podopieczne Malwiny Ozimskiej:  Paulina Antoniak, Maja Bracha, Nikola Świtek, Wiktoria Nowak, Malwina Rozumek, Julia Majcher, Aleksandra Gała, Wiktoria Piwowarczyk. Ostatnim akordem muzycznym tego dnia był wspólny koncert instrumentalistów i wokalistów.

więcej

Obrazek dla news_3103

Bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat

30.11.2021

Mammografia

Najważniejszą i najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia.
W Polsce z nieodpłatnych badań mammograficznych wykonywanych w ramach Programu profilaktyki Raka Piersi może skorzystać każda kobieta w wieku 50 – 69 lat raz na 2 lata.
W profilaktyce najważniejszą rolę odgrywa świadomość pacjentek. Świadomość tego, że wiele chorób można uniknąć. Także raka piersi! Im wcześniej wykryty, tym skuteczniej może on zostać wyleczony.

więcej

Obrazek dla news_3124

EuroVelo 11 europejska sieć tras rowerowych

09.12.2021

Czy EuroVelo 11 będzie przebiegał Gminę Suchedniów?
Jedenaście krajów, sześć stolic i 6550 km. To wszystko oferuje międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 11, przebiegająca m.in. przez region świętokrzyski. Początek ma w Atenach, a koniec aż na Nordkapp w Norwegii. Ale czy na jego trasie znajdzie się Michniów? O tym dyskutowano podczas spotkania w Mauzoleum w Michniowie zorganizowanym z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, w którym udział wzięli m.in. Karolina Gałczyńska-Szymczyk- kierownik Wydziału Strategii i Rozwoju, Marta Ptak z Nadleśnictwa Suchedniów oraz Grzegorz Michnowski z Suchedniowskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Jak wyjaśnił Jerzy Materek- członek zarządu powiatu starachowickiego, w pierwotnej koncepcji opracowanej przez Urząd Marszałkowski trasa od województwa mazowieckiego do świętokrzyskiego miałaby wchodzić w rejonie Stąporkowa i dalej przez Wąsosz, Górki Szczukowskie do Kielc. – Naszym zdaniem, tj. samorządowców miast i gmin północnej części województwa oraz gmin wokół Gór Świętokrzyskich, trasa powinna prowadzić od województwa mazowieckiego przez Skarżysko-Kamienną, Suchedniów, Michniów, Bodzentyn, Świętą Katarzynę do Kielc i dalej do granic Małopolski.

więcej

Obrazek dla news_3123

Komunikat Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczący ryzyka wystąpienia grypy ptaków (HPAI)

09.12.2021

Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) jest chorobą wirusową drobiu domowego i dzikich ptaków, której przebieg może być łagodny z objawami ze strony układu oddechowego i spadkiem nieśności do ostrej postaci ze śmiertelnością do 100%. W związku z wystąpieniem ogniska tej choroby na terenie województwa świętokrzyskiego niezwykle ważne jest, aby wszystkie informacje o niepokojących objawach chorobowych lub zwiększonej śmiertelności drobiu (szczególnie indyki, kaczki, kury) oraz dzikich ptaków (przede wszystkim kaczki, gęsi, łabędzie) niezwłocznie przekazywać do odpowiednio terytorialnych Powiatowych Lekarzy Weterynarii. Celem powiadamiania jest jak najszybsze i skuteczne wykrycie i zwalczenie choroby.

więcej

Obrazek dla news_3119

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.