Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 231

Obrazek dla news_1729

Radosny Dzień Przedszkolaka

24.09.2018

20 września ulicami miasta przeszedł barwny korowód ponad stu wychowanków Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Suchedniowie.

Meta marszu miała miejsce przed fontanną przy ul. Fabrycznej, gdzie dzieciaki, wychowawców i rodziców powitała dyrektor Grażyna Milanowicz, dzieciaki witali również burmistrz Cezary Błach, była dyrektor Zofia Dulęba, inspektor ds. oświaty Beata Kaszuba oraz dzielnicowi Krzysztof Berus i Mariusz Kamiński. Burmistrz przekazał dzieciom życzenia i obdarował ich słodkościami, w niebo poleciało również ponad sto balonów.

więcej

Obrazek dla news_1728

Wizyta studyjna MRM z Lubaczowa

24.09.2018

W Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” 20 września przebywała 22-osobowa delegacja Młodzieżowej Rady Miejskiej z Lubaczowa, woj. podkarpackie.

Z gośćmi oraz członkami suchedniowskiej MRM spotkali się: przewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Styczeń, wiceprzewodniczący rady Krzysztof Adamiec, burmistrz Cezary Błach, dyrektor „Kuźnicy” Andrzej Karpiński (który oprowadził młodzież po ośrodku i Izbie Tradycji), Barbara Zamożniewicz – pełnomocnik ds. młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach oraz opiekunka MRM Karolina Stąpór.

więcej

Obrazek dla news_1723

Nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze

19.09.2018

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił dziś nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze. Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzącej z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.wfos.com.pl/aktualne-informacje/887-ogloszenie-o-naborze-programu-czyste-powietrze

więcej

Obrazek dla news_1722

Tak żegnaliśmy tegoroczne lato

18.09.2018

31 sierpnia i 1 września na Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suchedniowie odbyła się impreza zatytułowana „Pożegnanie Lata”. Szczególnie dużo atrakcji czekało na najmłodszych.

Przez dwa dni wszyscy chętni mogli skorzystać za darmo z wypożyczali sprzętu pływającego, kortów tenisowych oraz miasteczka zabaw dla dzieci. Na zakończenie pierwszego dnia Suchedniowska Korporacja Samorządowa im. Stanisława Staszica poprowadziła szaloną zabawę z karaoke, do której zachęcały prezes Małgorzata Zolbach i prowadząca imprezę Katarzyna Michta Połeć.

Drugiego dnia zorganizowany został cykl konkursów, gier i zabaw dla dzieci. Oglądaliśmy salom z piłką tenisową na maśle, slalom wiosłem i piłką do siatki oraz jedzenie W-zetki na czas. Wieczorem do zabawy zagrał Andrzej Janiec z zespołem EVE LINE.

więcej

Obrazek dla news_1721

UMOWA DOTACJI NA DOFINANSOWANIE USUWANIE ODPADÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

18.09.2018

W dniu 17 września 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Kielcach została podpisana umowa dotacji pomiędzy Gminą Suchedniów, reprezentowaną przez Burmistrza Cezarego Błacha oraz Skarbnika Urszulę Nowak, a WFOŚiGW
w Kielcach, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Ryszarda Gliwińskiego.

Umowa dotyczy zadania Usuwania odpadów zawierających azbest pochodzący z budynków mieszkalnych i gospodarskich z terenu Gminy Suchedniów w 2018 roku.

Całkowity koszt zadania to 21.384,00 zł, w tym dotacja w wysokości 10.692,00 zł to środki WFOŚiGW w Kielcach.

Zakończenie realizacji zadania zaplanowano na 31 października 2018 r.

więcej

Obrazek dla news_1720

CZTERY MEDALE W ŻYRAKOWIE

17.09.2018

15-16 września w Żyrakowie młodzicy i młodzicy młodsi Orlicza  walczyli o punkty rankingowe i medale w ogólnopolskim turnieju badmintona młodzika i młodzika młodszego.

Dwa razy na podium stanął Szymon Turski, który zajął miejsce drugie i zdobył srebrny medal w deblu z Mikołajem Chrzanowskim,  miejsce trzecie i brązowy medal wywalczył w mikście z Ewą Bartłomiejczuk. Dobrze zagrała nasza utalentowana młodziczka młodsza Emilia Szumielewicz, zdobywając brązowy medal. W młodzikach brązowy medal wywalczył mikst Igor Jabłoński /Joanna Więckowska.

Kolejne punkty i kolejne doświadczenie zdobyli: Kaja Ziółkowska, Jakub Dulemba, Dominika Bartłomiejczuk, Joanna Więckowska, Bartosz Dulemba, Kacper Wieckowski i Łukasz Zolbach.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.