Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 159

Obrazek dla news_2455

Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się

25.03.2020

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

więcej

Obrazek dla news_2454

Obowiązkowa kwarantanna domowa po powrocie do Polski

23.03.2020

Ministerstwo Zdrowia wydało ulotkę informacyjną dotyczącą zasad obowiązkowej, 14- dniowej kwarantanny, jakiej muszą się poddać osoby wjeżdżające do Polski od 15 marca 2020 r.

W przeprowadzeniu kwarantanny domowej pomoże aplikacja mobilna KWARANTANNA DOMOWA przygotowana przez Ministerstwo, którą należy pobrać z Google play lub App Store po powrocie.

Więcej informacji:  
https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/aplikacja-kwarantanna-domowa--ruszyl-proces-jej-udostepniania

więcej

Obrazek dla news_2453
Obrazek dla news_2451

APEL "STOP POŻAROM TRAW"

19.03.2020

Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej wraz z Nadleśnictwem Skarżysko i Suchedniów zwracają się do mieszkańców powiatu skarżyskiego z apelem pod nazwą STOP pożarom traw.

         W okresie wiosennym, odnotowujemy wzrost liczby interwencji Straży Pożarnej związanych z wypalaniem traw. Na terenie województwa świętokrzyskiego powstaje średnio ok. 2,5 tys. pożarów traw rocznie. Efektem wypalania są często niekontrolowane pożary, skutkujące niejednokrotnie dużymi stratami materialnymi, a nawet ofiarami śmiertelnymi.

więcej

Obrazek dla news_2450

przestrzegajmy kwarantanny!

18.03.2020

W związku z pandemią koronawirusa, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, każdy obywatel Polski wracający do kraju jest zobowiązany do odbycia czternastodniowej kwarantanny.

Przestrzeganie zasad jest bardzo ważne, ponieważ znacząco zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi grzywna do pięciu tysięcy złotych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, Burmistrz Suchedniowa zobowiązał sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli do informowania policji o wszystkich przypadkach łamania procedur kwarantanny.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.