Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 159

Obrazek dla news_1722

Tak żegnaliśmy tegoroczne lato

18.09.2018

31 sierpnia i 1 września na Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suchedniowie odbyła się impreza zatytułowana „Pożegnanie Lata”. Szczególnie dużo atrakcji czekało na najmłodszych.

Przez dwa dni wszyscy chętni mogli skorzystać za darmo z wypożyczali sprzętu pływającego, kortów tenisowych oraz miasteczka zabaw dla dzieci. Na zakończenie pierwszego dnia Suchedniowska Korporacja Samorządowa im. Stanisława Staszica poprowadziła szaloną zabawę z karaoke, do której zachęcały prezes Małgorzata Zolbach i prowadząca imprezę Katarzyna Michta Połeć.

Drugiego dnia zorganizowany został cykl konkursów, gier i zabaw dla dzieci. Oglądaliśmy salom z piłką tenisową na maśle, slalom wiosłem i piłką do siatki oraz jedzenie W-zetki na czas. Wieczorem do zabawy zagrał Andrzej Janiec z zespołem EVE LINE.

więcej

Obrazek dla news_1721

UMOWA DOTACJI NA DOFINANSOWANIE USUWANIE ODPADÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

18.09.2018

W dniu 17 września 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Kielcach została podpisana umowa dotacji pomiędzy Gminą Suchedniów, reprezentowaną przez Burmistrza Cezarego Błacha oraz Skarbnika Urszulę Nowak, a WFOŚiGW
w Kielcach, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Ryszarda Gliwińskiego.

Umowa dotyczy zadania Usuwania odpadów zawierających azbest pochodzący z budynków mieszkalnych i gospodarskich z terenu Gminy Suchedniów w 2018 roku.

Całkowity koszt zadania to 21.384,00 zł, w tym dotacja w wysokości 10.692,00 zł to środki WFOŚiGW w Kielcach.

Zakończenie realizacji zadania zaplanowano na 31 października 2018 r.

więcej

Obrazek dla news_1720

CZTERY MEDALE W ŻYRAKOWIE

17.09.2018

15-16 września w Żyrakowie młodzicy i młodzicy młodsi Orlicza  walczyli o punkty rankingowe i medale w ogólnopolskim turnieju badmintona młodzika i młodzika młodszego.

Dwa razy na podium stanął Szymon Turski, który zajął miejsce drugie i zdobył srebrny medal w deblu z Mikołajem Chrzanowskim,  miejsce trzecie i brązowy medal wywalczył w mikście z Ewą Bartłomiejczuk. Dobrze zagrała nasza utalentowana młodziczka młodsza Emilia Szumielewicz, zdobywając brązowy medal. W młodzikach brązowy medal wywalczył mikst Igor Jabłoński /Joanna Więckowska.

Kolejne punkty i kolejne doświadczenie zdobyli: Kaja Ziółkowska, Jakub Dulemba, Dominika Bartłomiejczuk, Joanna Więckowska, Bartosz Dulemba, Kacper Wieckowski i Łukasz Zolbach.

więcej

Obrazek dla news_1719

Bez kołaczy nie wesele

17.09.2018

Przepiękny przegląd obrzędowości ludowej w wykonaniu pięciu zespołów pod tytułem „Bez kołaczy nie wesele” oglądaliśmy 15 września na scenie „Pod Dębem” w Michniowie.

Uczestników wydarzenia powitał Zenon Juchniewicz, który poprowadził przegląd, wcześniej witając przybyłych do Michniowa artystów oraz gości: burmistrza Cezarego Błacha, radną Małgorzatę Kuszewską i dyrektora „Kuźnicy” Andrzeja Karpińskiego.

Na scenie swe przedstawienia zaprezentowały: zespół „Jaworzanki” („Łocepiny”) i „Jaworzanki II” („Zastole”) z gminy Zagnańsk, „Świętokrzyskie Jodły” ze Śniadki gmina Bodzentyn („Przyjazd pana młodego i wyjazd młodej pary do kościoła”), „Leśnianie” z Leśnej gmina Bodzentyn („Wprowadziny” i „Ocepiny”), „Skokotliwi” z Mostek („Strefień”) oraz zespół „Złote Lata” z Miedzianej Góry („Carownica”). Występy oceniało jury w składzie: prof. Stanisław Cygan z UJK w Kielcach, Janina Skotnicka – emerytowany pracownik Muzeum Narodowego w Kielcach oraz dr Wioletta Brzezińska-Marjanowska – kierownik Działu Badań Etnograficznych Muzeum Wsi Kieleckiej.

więcej

Ogłoszenie o złożeniu oferty w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

11.09.2018

Dnia 06.09.2018 r. Klub Sportowy „Orlicz 1924”, z siedzibą przy ul. Berezów 76d, 26-130 Suchedniów złożył ofertę na realizację projektu pn. „Turniej Tenisa Stołowego Orlicz 1924 I Edycja”, w ramach zadania publicznego w zakresie wpierania i upowszechniania kultury fizycznej. Oferta została złożona w trybie artykułu 19 a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.)

więcej

Obrazek dla news_1716

Poświęcenie remizy OSP Ostojów

10.09.2018

9 września ks. proboszcz Parafii Ostojów ks. Sławomir Molendowski dokonał poświęcenia wyremontowanej wewnątrz remizy OSP w Ostojowie.

Wcześniej przybyłych na uroczystość powitał prezes Marek Malicki, a wśród gości byli burmistrz Cezary Błach, zastępca burmistrza Dariusz Miernik, Agnieszka Buras kierownik PT KRUS, radna Małgorzata Stępień, sołtys Ostojowa Zdzisława Połeć i sołtys Krzyżki Jan Michta, przedstawiciele OSP Suchedniów – prezes Wiesław Sufin i naczelnik Andrzej Sufin.

 

więcej

Obrazek dla news_1715

Międzynarodowa piłka nożna w Suchedniowie

10.09.2018

Rumunia pokonała Estonię 2:1 w pierwszym w historii Suchedniowa meczu piłki nożnej rangi międzynarodowej. Rozegrany on został 8 września.

Osiem zespołów z Anglii, Belgii, Estonii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Węgier i Polski uczestniczy w 33. edycji międzynarodowego turnieju "Syrenka Cup", który
w dniach 6 - 12 września rozgrywany będzie w województwie świętokrzyskim. 

Gospodarzem jednego z meczów był „Orlicz” Suchedniów. 

więcej

Obrazek dla news_1712

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Bibliotece

10.09.2018

8 września w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Suchedniowianie już po raz szósty wzięli udział w tej akcji.

Przybyłych powitała dyrektor placówki Małgorzata Wiśniewska, list od Prezydenta RP odczytał burmistrz Cezary Błach, który jako pierwszy odczytał fragment „Przedwiośnia”. Suchedniów był jedną z ponad 2700 miejscowości, które w całej Polsce włączyły się w akcję.

więcej

Obrazek dla news_1711

Jubileusz 55-lecia Koła Łowieckiego „Leśnik”

10.09.2018

W sobotę 8 września przy leśniczówce Osieczno 55-lecie powstania świętowało Koło Łowieckie „Leśnik”, którego prezesem jest Zdzisław Jankowski. Życzenia leśnikom przekazał burmistrz Cezary Błach.

Obchody rozpoczęto Mszą św., której przewodniczył kapelan myśliwych ks. Stanisław Wlazło, proboszcz parafii pw. św. Ludwika w Bliżynie. Po przemówieniach okolicznościowych odbyła się biesiada myśliwska.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.