Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 388

Dni Otwartych Funduszy Europejskich

05.05.2015

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie zaprasza na Dni Otwarte pn. "Suchedniowska "Kuźnica" dawniej i dziś", realizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Powyższa akcja zostanie przeprowadzona w całej Polsce w dniach 7-10 maja br. już po raz drugi. Stanowi ona cykl wydarzeń mających na celu umożliwienie beneficjentom dofinansowanych projektów unijnych przedstawienie wyników prac przeprowadzonych dzięki otrzymanym funduszom, a mieszkańcom poszczególnych miast i miejscowości bliższe zapoznanie się ze zmodernizowanymi obiektami oraz zmianami, które nastąpiły w nich dzięki otrzymanemu dofinansowaniu.

więcej

Obrazek dla news_90

SREBRO DLA ORLICZA

04.05.2015

   Na rozegranych 1maja w Białymstoku Mistrzostwach Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniorów w Badmintonie  drużyna w składzie: Wiktoria Dąbczyńska, Zuzanna Glijer, Marcin Wnuk i Kamil Kwaśniewski reprezentowała Województwo Świętokrzyskie i zdobyła srebrny medal oraz tytuł wicemistrzów Polski.
Nasz skromny, bo tylko czteroosobowy zespól (ze względu na zbliżające się matury, nie wszyscy mogli pojechać) zagrał wyśmienicie, pokonał Śląsk I i Śląsk  II po 4:1, Podkarpacie 3:2. W finale spotkał się z gospodarzami turnieju Województwem Podlaskim, reprezentowanym przez kadrowiczów -uczestników ostatnich Mistrzostw Europy i uległ 1:3.
Zdobycie srebrnego medalu to dla naszego województwa i klubu ogromny sukces, bardzo się cieszymy z odniesionego sukcesu i wprowadzenia przez Polski Związek Badmintona takich zawodów do współzawodnictwa .
                       

                                                             Aleksandra Dąbczyńska

 

więcej

Obrazek dla news_88

XI SUCHEDNIOWSKI RAJD ROWEROWY

30.04.2015

To już jedenasty raz kiedy Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów zaprasza do wspólnej integracyjnej przejażdżki. W tym roku do wyboru sześć tras zaczynając od 25 km do 100 km( przeznaczone dla rowerów szosowych oraz górskich). Zapisy w dniu rajdu(09.05.2015) na terenie OSiR Suchedniów ul. Ogrodowa od godziny 8:30 do 9:45 (wpisowe to 10zł). Jak podkreślają organizatorzy rajd to nie wyścig, więc każdy może jechać swoim tempem bez nacisku na czas przejazdu. Uczestnicy mogą dzielić się na własne grupy w których wspólnie pokonają wyznaczone trasy. Od godziny 14:30 w miejscowym Ośrodku Sportu i Rekreacji będzie działał grill z ciepłym poczęstunkiem. W trakcie imprezy rozdane zostaną pamiątkowe dyplomy oraz rozlosowane drobne upominki.

więcej

Obrazek dla news_87

Koncert z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29.04.2015

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" zaprasza na koncert pn. "Ośrodek Kultury - Miastu" z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbędzie się 3.05.2015 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej suchedniowskiej "Kuźnicy".

W programie:

- program słowno-muzyczny poświęcony Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Suchedniowie
- Suchedniowska Orkiestra Dęta
- Formacja Taneczna "AXIS"
- koncert wirtuoza gitary Piotra Resteckiego pt. "One Question".

Wstęp Wolny
Serdecznie Zapraszamy

więcej

„MultiSport” - w województwie świętokrzyski ruszyła II edycja!

21.04.2015

„MultiSport” to program aktywności ruchowej przeznaczony dla dzieci z klas IV –VI szkół podstawowych, w ramach którego organizowane są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne.

Zajęcia prowadzone są w 3 blokach tematycznych. Pierwszy zawiera metodyczne podstawy lekkiej atletyki, gimnastyki i sportów walki. Drugi to gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe. Ostatni blok obejmuje sporty charakterystyczne dla danego regionu oraz sporty sezonowe. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz samorządów gminnych.

W tegorocznej edycji w programie uczestniczy ponad 20 tys. dzieci z całego kraju. W Suchedniowie program „MultiSport” realizowany jest w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 3.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.