Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 52

Obrazek dla news_3334

Koncert Trzeciomajowy w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica"

04.05.2022

Na okoliczność 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” przygotował tradycyjny koncert „Kuźnica – Miastu”. Jego uczestników powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński, wśród słuchających byli m.in. wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Suchedniowi-  Małgorzata Kuszewska, sekretarz Miasta i Gminy Suchedniów- Magdalena Przyjemska i skarbnik Miasta i Gminy Suchedniów- Urszula Nowak. Najpierw zagrała suchedniowska orkiestra dęta pod batutą Wojciecha Materka. Następnie przepiękne pieśni patriotyczne zaśpiewał Chór „Senior” pod kierunkiem Natalii Nastiuk.

więcej

Obrazek dla news_3333

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

04.05.2022

Suchedniowianie licznie i godnie upamiętnili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej, po amerykańskiej ustawie zasadniczej. Obchody połączone były ze Świętem Rzemiosła. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny i Rzemiosła odprawili ks. proboszcz Marek Migocki i ks. Wojciech Marchewka. Obecne były na niej władze samorządowe gminy, Rycerze Kolumba oraz poczty sztandarowe Gminy Suchedniów, Rycerzy Kolumba oraz Kombatantów. 

więcej

Obrazek dla news_3328

Mostki posprzątane

04.05.2022

Jedenaście lat temu z inicjatywą sprzątania obrzeży i terenu nad zalewem w Mostkach wyszedł sołtys Jacek Uba. Z czasem do pomysłu z ochota przyłączyli się radny Waldemar Krogulec, koło Polskiego Związku Wędkarskiego, Koło Gospodyń Wiejskiej oraz Marsjanie Nurt-Mostki.
W sobotę, 30 kwietnia z workami w rękach ponad dwadzieścia osób po raz kolejny przystąpiło do akcji. Zebrano kilkadziesiąt dużych worków śmieci.
Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko, na które kiełbaski ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów- Cezary Błach wspólnie z zastępcą burmistrza Dariuszem Miernikiem. Pieczywo podarowała Piekarnia Jedynka a pyszną grochówkę ugotowała Beata Uba.

więcej

Obrazek dla news_3332

Podziękowania za wieloletnią pracę dla pana Stanisława Krogulca

29.04.2022

Jego wysiłek na rzecz wybudowania Mauzoleum doceniła Rada Miejska w Suchedniowie, która na sesji w dniu 28 kwietnia uroczyście mu podziękowała za wieloletnią pracę. Okolicznościowy list gratulacyjne na jego ręce przekazali przewodniczący rady Krzysztof Adamiec i burmistrz Cezary Błach. Kwiatami i ciepłymi słowami podziękowały mu również radna z Michniowa Małgorzata Kuszewska i jego następczyni na funkcji prezesa Fundacji Ewa Kolomanska, kierownik Mauzoleum.

więcej

Obrazek dla news_3325

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach

29.04.2022

Informujemy, że od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi  ćwiczeniami , które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. 
W ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego  będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.