Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 54

Obrazek dla news_3501

„Naturalnie Aktywny Jubileusz” w Suchedniowie

27.09.2022

W bieżącym roku przypada 60. rocznica uzyskania praw miejskich przez Suchedniów. Z tej okazji Fundacja Triada wraz z Urzędem Miasta i Gminy oraz Starostwem Powiatowym zaprosiła mieszkańców całego powiatu skarżyskiego do wspólnego świętowania podczas wydarzenia „Naturalnie Aktywny Jubileusz”.

Sportowo, aktywnie, z dodatkiem historii i planów na przyszłość. Tak wyglądało wspólne świętowanie 60. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Suchedniów.

Zaczęto od marszobiegu. Jego trasę stanowił nowopowstały szlak turystyczny, przygotowany przez Fundację w oparciu o 10 tablic z historią i archiwalnymi zdjęciami miejscowości.

więcej

Obrazek dla news_3498

Spotkanie integracyjne nauczycieli emerytów

26.09.2022

Tradycyjnie w okolicy Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele emeryci spotkali się w Hotelu „Świętokrzyski”, aby wspólnie wspominać lata swej aktywności zawodowej. Podsumowali też tegoroczną działalność, wręczono odznaczenia.

Spotkanie otworzyła i poprowadziła prezes Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP Danuta Rokita, wśród gości były Maria Szymkiewicz – przewodnicząca sekcji okręgowej w Kielcach i jej zastępczyni Zofia Kwiatkowska oraz prezes oddziału ZNP w Suchedniowie Małgorzata Opala.

Podniosłym punktem spotkania było wręczenie odznak za 50.letnią przynależność do Związku Nauczycielstwa Polskiego. W tym roku otrzymały je: Danuta Rokita, Marianna Dulęba i Eulalia Kania.

Na spotkaniu podsumowano też działania sekcji w minionym roku oraz nakreślono plany na okres jesienno-zimowy.

więcej

Obrazek dla news_3497

Naturalnie Aktywny Jubileusz

26.09.2022

Wydarzenie pod tym tytułem zorganizowało 25 września Fundacja Triada we współpracy z partnerami jako element obchodów 60-lecia nadania praw miejskich dla Suchedniowa. Szkoda tylko, że aktywnie nie byli mieszkańcy i tak nieliczna ich grupa wzięła udział w tym ciekawym przedsięwzięciu.
W południe sprzed urzędu miasta wyruszył marszobieg na niwy szlak turystyczny, na którym ustawiono dziesięć tablic ze zdjęciami i opisem wydarzeń i osób związanych z przeszłością miasta. Szlak wiedzie spod magistratu ulicą Warszawską, nasypem dawnej kolejki wąskotorowej, koło kościoła, dalej przez park miejski do dworca kolejowego, ulicy Sportowej, Jasnej aż do Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica”. Podczas wędrówki o barwnej przeszłości miasta opowiadał Andrzej Grabkowski.

więcej

Obrazek dla news_3496

Trwa przebudowa ulicy Stokowiec

23.09.2022

Nowa nawierzchnia oraz długo wyczekiwany chodnik – tak zmienia się ulica Stokowiec w Suchedniowie, która po kilku dekadach doczekała się remontu. –Pierwsze pisma do gminy w tej sprawie składaliśmy w 1998 roku – wspomina Teresa Sułek, przewodnicząca zarządu osiedla.

Wzmożone prace już trwają. Na placu budowy jest bardzo dużo sprzętu i ludzi.

-W pierwszej kolejności prace są prowadzone na najdłuższym odcinku ulicy, czyli od skrzyżowania z ulicą Szeroką do stacji kolejowej Suchedniów Północny. Jest to wprawdzie środkowy odcinek ulicy, ale realizujemy go w pierwszej kolejności, ponieważ w całości jesteśmy właścicielem gruntu. W ramach tego etapu powstanie nowa nawierzchnia, chodnik wraz ze ścieżką rowerową oraz sieć wodociągowa – wyjaśnia burmistrz Cezary Błach, który w dniu 23 września, w towarzystwie poseł Agaty Wojtyszek, doradcy wojewody Marii Zuby i Teresy Sułek wizytował plac budowy.

więcej

Obrazek dla news_3495

Wyjątkowe spotkanie w Klubie Filmowym - ZAPROSZENIE

23.09.2022

W czwartek 29 września o godz. 19:00 zapraszamy do kina "Kuźnica" na pierwsze po letniej przerwie spotkanie naszego klubu filmowego "NIE TYLKO DLA KINOMANIAKÓW". Na inaugurację mamy dla naszych klubowiczów ogromną niespodziankę - podczas spotkania obejrzymy powstały na przełomie lat 2016 – 2021 tryptyk filmowy "FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE", a naszym gościem będzie sama autorka tych animowanych filmów, reżyserka, graficzka, malarka, suchedniowianka Marta Pajek

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.