Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 337

Obrazek dla news_123

ŚWIĘTOJANKI 2015

29.06.2015

W minioną sobotę na terenie suchedniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się cykliczny festyn „Świętojanki”.

Imprezę otworzył, życząc wszystkim miłej zabawy,  burmistrz Cezary Błach oraz Andrzej Karpiński – dyrektor SOK „Kuźnica”.

W programie znalazły się występy naszych rodzimych artystów: Kamila Brzozy, Klaudii Tumulec, Formacji tanecznej „AXIS”, Suchedniowskiej Orkiestry Dętej oraz laureatów tegorocznych „Scyzoryków” – Spiner & S.O.S.N.A.

Na scenie zaprezentowali się również: nasza krajanka Anna Tabiszewska, „Kabaret z Konopi” oraz zespół „YUKA”, który wykonując największe przeboje porwał wszystkich do zabawy. Tradycyjnie nie zabrakło także konkursów: dla dzieci, strongmanów, na najładniejszy wianek, wiedzy o Suchedniowie i o Banku Spółdzielczym.

Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: karuzele i dmuchańce dla dzieci, liczne stoiska i Praosada Rydno – wioska z epoki kamienia.

Punktem kulminacyjnym był jak zwykle wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Więcej zdjęć w FOTOGALERII

więcej

Spotkanie z przedsiębiorcami

19.06.2015

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów zaprasza przedsiębiorców działających

na terenie Gminy Suchedniów na spotkanie, które odbędzie się 30 czerwca 2015r.

o godz. 15.30 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”, ul. Bodzentyńska 18.

Spotkanie to będzie poświęcone wypracowaniu optymalnego modelu efektywnej współpracy samorządu z lokalnym biznesem.

Szczególnie gorąco zapraszamy przedsiębiorców prowadzących działalność turystyczną, m.in. obiekty noclegowe, gastronomiczne, usługowe ( sklepy wielobranżowe, stacje paliw, wypożyczalnie sprzętu turystycznego, serwis rowerowy).

więcej

Obrazek dla news_119

ŚWIĘTOJANKI 2015

17.06.2015

Tegoroczne "Świętojanki" odbedą się 27 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie przy ul. Ogrodowej 11.

W tym roku postawiliśmy na promocję regionalnych i lokalnych artystów. Na scenie wystąpi wiele zespołów prezentujących różne gatunki muzyczne, a gwiazdą tegorocznych "Świętojanek" będzie kielecki zespół muzyczny "YUKA". Będziemy pokazywać i promować suchedniowski dorobek kulturalny, jak również osób związanych z Suchedniowem. Wystąpi Suchedniowska Orkiestra Dęta, zatańczy Formacja Taneczna "AXIS", zaśpiewa Anna Tabiszewska, wystąpią młodzi wokaliści Spiner & S.O.S.N.A - laureaci Festiwalu
Scyzoryki 2015 w kategoriach debiut oraz przebój. Odbędą się konkursy dla dzieci i dorosłych, konkurs na najładniejszy wianek, konkurs wiedzy o  Suchedniowie, konkurs na strongman'a Świętojanek. Jedną z wielu różnorodnych atrakcji będzie Praosada Rydno. Wioska z epoki kamienia. W zrekonstruowanej osadzie z szałasami plemię z RYDNA zaprezentuje, w jaki sposób każdy element otaczającej nas przyrody można wykorzystać do przeżycia. W jej ramach odbędą się warsztaty gliniarskie, zajęcia
parateatralne, rytuały, pokaz narzędzi kamiennych oraz pieczenia placków na kamieniu.

Wstęp wolny

ZAPRASZAMY
 

więcej

Obrazek dla news_117

Powiatowy Marszobieg Wiosenny - 20 czerwca

15.06.2015

Od poniedziałku 15 czerwca br. w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej ruszają zapisy na Powiatowy Marszobieg Wiosenny, który odbędzie się 20 czerwca.

Marszobieg organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej przy współpracy Urzędu Gminy w Bliżynie, Ośrodka Szkoleniowo-Jeździeckiego „Lucky 5 Ranch” w Mroczkowie oraz  Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Bliżyn.

Wydarzenie ma na celu popularyzację turystyki aktywnej, propagowanie wśród mieszkańców zdrowego stylu życia, integrację środowiska lokalnego oraz promocję powiatu.

więcej

Obrazek dla news_116

DWA ZŁOTA i BRĄZ

15.06.2015

Wczoraj zakończyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie w Białymstoku. Ekipa reprezentująca Województwo Świętokrzyskie składała się z zawodników Orlicza Suchedniów: Zuzanna Glijer, Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba, Patryk Kwaśniewski, Marcin Piwowar. Nasi zawodnicy zdobyli dwa złota i jeden brąz. Mistrzynią Polski w grze pojedynczej została Wiktoria Dąbczyńska, która bez straty seta dotarła do finału. Drugie złoto po emocjonującym finale wywalczyła para Zuzanna Glijer /Izabela Pajek. Drugi swój  medal- brązowy zdobyła Izabela Pajek w grze mieszanej z Radkiem Wróblem z Kępna.

więcej

Zaproszenie na Świętokrzyskie Forum Organizacji Pozarządowych 2015

11.06.2015

Federacja Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont”  oraz Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w Świętokrzyskim Forum Organizacji Pozarządowych 2015 pt. „Czy organizacje mogą działać efektywniej?”.

Forum odbędzie się 18 czerwca 2015r. w godzinach 10.30 – 14.00 w sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

W trakcie Forum odbędzie się dyskusja panelowa „Dlaczego warto działać w sieci?” z udziałem ekspertów z zakresu sieciowania sektora pozarządowego. Omówione zostaną także możliwości uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych dla organizacji pozarządowych.

 

 

więcej

Otwarty Konkurs Ofert

11.06.2015

OGŁOSZENIE

            Na podstawie art. 11 ust. 1pkt 1) i ust.2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  /J.t.: Dz. U. z 2014r.  poz. 1118 z późn.zm./ oraz uchwały Nr 42/IX/2014 Rady Miejskiej w Suchedniowie z dnia 29 października 2014r. w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Suchedniów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów

ogłasza

OTWARTY KONKURS OFERT

NA REALIZACJĘ W 2015r.  ZADANIA PUBLICZNEGO

z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego:

Kultywowanie i popularyzacja dorobku kulturowego regionu poprzez udział zespołów ludowych w imprezach folklorystycznych

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.