Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 64

Obrazek dla news_3471

Zapraszamy na imprezę pn:"Taniec Obfitości czyli bal dziękczynny za dary lata"

07.09.2022

"Taniec Obfitości czyli bal dziękczynny za dary lata" to kolejna inicjatywa oddolna realizowana w ramach programu DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2022. Tym razem pomysł wyszedł od suchedniowskiej młodzieży Zosi Maciejczyk, Jowity Mazurek i Ewy Pajek, a roli liderki podjęła się Magdalena Sułek z Ośrodka Rozwoju Kreatywnego i Turystyki Konnej "Ignacówka". W ramach projektu odbędzie się impreza plenerowa nad zalewem w Mostkach, której myślą przewodnią będzie kultura słowiańska. W programie moc: atrakcji występy zespołów ludowych Skokotliwi i Sadek, warsztaty bębniarskie z Martyną Dolęgą, tańce w kręgu  przy ognisku z Wandą Sojecką, pokazy rękodzielników i KGW. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu ŁYSA GÓRA. Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wianek z darów lata. Stawiamy na naturalność i słowiański temperament. Czekają atrakcyjne nagrody!

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

więcej

Obrazek dla news_3472

.

07.09.2022

Gmina  Suchedniów poszukuje pielęgniarkę środowiska nauczania i wychowania albo higienistkę, która zechciałaby sprawować profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami/dziećmi w placówkach oświatowych na terenie Gminy Suchedniów, tj.

  • w Samorządowej Szkole Podstawowej im. W. Łyczkowskiej w Ostojowie
  • w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Z zainteresowaną osobą zostanie zawarte stosowne porozumienie, które będzie podstawą do zawarcia umowy z Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.

Osoba do kontaktu: Beata Kaszuba tel. 41/25-43-186 w.60

więcej

Obrazek dla news_3469

Dzień Otwarty w Świętokrzyskim Ośrodku Adopcyjnym

06.09.2022

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej –  oddział świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny serdecznie zaprasza na organizowany w dniu 10 września 2022 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 Dzień Otwarty. Wszystkich zainteresowanych adopcją dziecka, procesem przygotowania się do pełnienia roli rodzica adopcyjnego zachęcamy do odbycia osobistych spotkań z pracownikami ośrodka, którzy udzielą niezbędnych informacji i pomocy w wyjaśnieniu procesu adopcyjnego.

więcej

Obrazek dla news_3467

Wernisaż wystawy fotografii autorstwa Agnieszki Nowak

05.09.2022

W Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” 3 września miał miejsce wernisaż wystawy fotografii autorstwa Agnieszki Nowak zatytułowanych „Fantazyjny Suchedniów”.  Jego uczestników, w tym zastępcę burmistrza Dariusza Miernika i sekretarz miasta Magdalenę Przyjemską, powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński. 
Wystawa jest jednym z projektów realizowanych w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022”, o którym mówiła jego koordynatorka Agnieszka Włodarczyk-Mazurek. Autorka zdjęć powiedziała: -Spełniło się moje marzenie z dzieciństwa.

więcej

Obrazek dla news_3465

Nowa dyrektor na nowy rok szkolny

01.09.2022

Po wakacyjnym wypoczynku – szkoły powróciły do pracy. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce w SP 1 im SSP im. E. Pech nr 1 w Suchedniowie, gdyż wydarzenie zbiegło się z objęciem obowiązków dyrektora przez Ewelinę Zielonkę, która zastąpiła pełniącego tę funkcję przez ćwierć wieku Zdzisława Wojnarskiego.

Na komendę zastępcy dyrektora szkoły Dariusz Kowalika wprowadzono poczet sztandarowy szkoły, a po odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” gratulacje wyboru i życzenia nowej pani dyrektor złożyli burmistrz Cezary Błach oraz inspektor  ds. oświaty Beata Kaszuba. –Szkoła to miejsce nie tylko do nauki i wychowania, ale także do zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności, które będą Wam przydatne w dorosłym życiu – zwróciła się do młodzieży Ewelina Zielonka.

 

więcej

Obrazek dla news_3464

Zieleń w Suchedniowie

31.08.2022

 Od początku lata w centrum Suchedniowa trwa urządzanie zieleni. W pierwszej kolejności, z inicjatywy Krzysztofa Adamca - przewodniczącego Rady Miejskiej, powstała rabata różana pod Urzędem Miasta i Gminy. Przez wakacyjne miesiące Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej, pod czujnym okiem kierownika – Mariusza Brzezińskiego, posadzili setki sadzonek kwiatów, krzewów, traw ozdobnych na kolejnych, nowych rabatach na ulicy Powstańców 1863 r., a także wokół ronda przy ulicy Kieleckiej.

Dziś przy ulicy Powstańców postawiono 7 donic, w których posadzone zostały starannie dobrane kompozycje roślin ozdobnych i klonów.

Cała akcja prowadzona jest z pomocą mieszkańców i lokalnych sponsorów.
 

więcej

Obrazek dla news_3463

"Fantazyjny Suchedniów" - wernisaż wystawy

30.08.2022

Zapraszamy do Suchedniowskiego Ośrodka Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie na wystawę fotografii autorstwa Agnieszki Nowak, mieszkanki Suchedniowa, pn. "Fantazyjny Suchedniów". Wystawa jest jednym z projektów realizowanych w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2022.

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 3 września br. o godzinie 17:00 w foyer suchedniowskiej „Kuźnicy". W ramach projektu „Fantazyjny Suchedniów" powstał również album w którym znajdują się prezentowane na wystawie fotografie. Uczestnicy wernisażu będą mogli taki album otrzymać.

Wystawę będzie można oglądać do końca miesiąca września codziennie w godzinach pracy SOK „Kuźnica".

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.