Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 365

Obrazek dla news_108

Niezwykły Dzień Dziecka

03.06.2015

Tegoroczny Dzień Dziecka był naprawdę niezwykły. Władzę w Suchedniowie przejęły dzieci i młodzież. Dziecięca Rada Miejska, w skład której weszli przedstawiciele suchedniowskich szkół i przedszkola, wybrała ze swojego grona Przewodniczącą. Została nią Zuzanna Żołądek z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie, która z rąk burmistrza Cezarego Błacha odebrała klucz do miasta.  Następnie barwny korowód, udekorowany pamiątkowymi medalami, w asyście Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i Strzelców przemaszerował na stadion miejski, który w tym dniu stał się wielkim placem zabaw. 

więcej

Obrazek dla news_107

DZIEŃ DZIECKA, jakiego jeszcze w Suchedniowie nie było

27.05.2015

1 czerwca 2015roku, po raz pierwszy na taką skalę, zostanie zorganizowany w Suchedniowie Dzień Dziecka dla uczniów i wychowanków wszystkich placówek oświatowych w gminie.

Wspólne świętowanie rozpocznie uroczysta Dziecięca Sesja Rady Miejskiej. Następnie o godz. 9.30 spod  Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica” na stadion sportowy MKS „Orlicz” wyruszy barwny korowód. Tam czeka na uczestników moc atrakcji.

Nie zabraknie konkurencji sportowych, konkursów, pokazów sprzętu policyjnego i strażackiego oraz występów artystycznych, a także dmuchanych zamków, malowania twarzy i poczęstunku.

W organizację imprezy, zainicjowanej przez Radę Miejską w Suchedniowie, włączyły się szkoły, stowarzyszenia skupione w Suchedniowskim Forum Organizacji Pozarządowych, Urząd Miasta i Gminy, a wsparcia udzielili przedsiębiorcy z terenu Gminy Suchedniów.

Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Adam Jarubas oraz Starosta Skarżyski – Pan Jerzy Żmijewski.

więcej

Obrazek dla news_105

Badmintoniści na Mistrzostwach Polski Młodzików

20.05.2015

Na Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie, które odbyły się w Rzeszowie  Orlicz reprezentowali Aleksandra Pająk i Miłosz Miernik -brązowy medalista sprzed dwóch lat.Tym razem nasi zawodnicy wrócili bez medalu. Fatalne losowanie przyczyniło się do braku sukcesu. Miłosz w pierwszej rundzie spotkał się Michałem Matysiakiem Zalesie Górne brązowym medalistą tych mistrzostw i przegrał do 17 i 10. Ola w pierwszej rundzie zagrała z Zuzanną Parysz z Bierunia srebrną medalistką mistrzostw i uległa 21:15 21:14. W grze mieszanej nasze mieszane pary Miłosz Miernik, Dominika Luboch Nowa Dęba i Ola Pająk, Szymon Cybulski Miastko po wygraniu pierwszych rund stoczyli mecz o  ćwierćfinał. Lepszy okazał się Miłosz i stanął przed szansą zdobycia brązowego medalu, ale w ćwierćfinale przegrał z późniejszymi złotymi medalistami Mistrzostw Polski.
Ola i Miłosz to utalentowani młodzi sportowcy i myślę, że ten niepomyślny występ zmobilizuje ich do jeszcze lepszej pracy, która w nowym sezonie przyniesie efekty.

Aleksandra Dąbczyńska

więcej

Obrazek dla news_104

Sportowy Turniej Miast i Gmin

18.05.2015

W dniach 26 maja - 1 czerwca odbędzie się XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2015. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Swój udział w turnieju zgłosił również Suchedniów.

Zachęcamy do licznego udziału w odbywających się imprezach, ponieważ o punktach zdobytych przez daną gminę decydowac będzie głownie stosunek łącznej liczby osób startujących w imprezach turniejowych do ogólnej liczby mieszkańców (w %).

więcej

Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

18.05.2015

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Skarżysku-Kamiennej zaprasza zainteresowanych mieszkańców Gminy Suchedniów na spotkanie, które odbędzie się 28 maja 2015r. w godzinach 9.00 - 14.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Porad i informacji z zakresu ochrony praw konsumentów (reklamacje, odstąpienia od umów zawartych poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległośc, przez internet) udzielac będą: Powiatowy Rzecznik Konsumentów - Monika Czerwińska-Babiarz oraz Z-ca Powiatowego Rzecznika Konsumentów - Małgorzata Rymarz.

Serdecznie zapraszamy

więcej

Warsztaty w ramach projektu Comenius

18.05.2015

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W.Łyczkowskiej w Ostojowie mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz inne osoby pracujące z dziećmi na spotkanie warsztatowe odbywające się w ramach projektu Comenius – Uczenie się przez całe życie – Better Methodology, Better Technology, Better Teaching,

Opis warsztatu:

Bazując na wymianie doświadczeń zdobytych w ramach projektu Comenius wraz z gośćmi ze Słowacji – uczestnikami projektu, przypatrzymy się dobrym praktykom w zakresie metodyki, pomówimy o warunkach koniecznych do osiągnięcia celów edukacyjnych, możliwości wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk oraz sposobom realizacji działań projektowych.

Termin: 28 maj 2015 r. godz. 13.00

Miejsce: Samorządowa Szkoła Podstawowa im. W. Łyczkowskiej w Ostojowie, Ostojów 16.

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 21.05.2015r.

 

 

Z poważaniem

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

więcej

Obrazek dla news_100

Wystawa malarska

18.05.2015

       Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie serdecznie zaprasza do zwiedzenia wystawy malarskiej  Pani Joanny Szydy z domu Telka.

         Pani Joanna pochodzi z Bodzentyna. Ukończyła Studium Nauczycielskie o poszerzonym profilu muzyczno-plastycznym   w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 1986 roku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na plakat o „Przyjaźni Międzynarodowej”. W 1987-1989 ukończyła Studium Plastyczne w Jędrzejowie. W latach 1990-1995 studiowała na Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku plastycznym gdzie uzyskała dyplom z malarstwa  u prof. Romualda Oramusa.

        Pracuje jako nauczycielka przedmiotów artystycznych na różnorodnych poziomach nauczania.

        W kręgu jej zainteresowań artystycznych znajduje się malarstwo i rysunek. Kocha przyrodę i jej piękno, co utrwala na płótnie. Maluje pejzaże, akty, martwą naturę, kwiaty, stosując różne techniki: olej, akryl, akwarele, pastele, tusz.

        Swoje prace prezentowała na wystawach w Krakowie w 1992 i 1995 roku, oraz w Kielcach w 2000 roku.

         Wystawę można oglądać  do 30 maja  2015 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

 

     

         

    

 

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.