Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 390

Obrazek dla news_107

DZIEŃ DZIECKA, jakiego jeszcze w Suchedniowie nie było

27.05.2015

1 czerwca 2015roku, po raz pierwszy na taką skalę, zostanie zorganizowany w Suchedniowie Dzień Dziecka dla uczniów i wychowanków wszystkich placówek oświatowych w gminie.

Wspólne świętowanie rozpocznie uroczysta Dziecięca Sesja Rady Miejskiej. Następnie o godz. 9.30 spod  Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica” na stadion sportowy MKS „Orlicz” wyruszy barwny korowód. Tam czeka na uczestników moc atrakcji.

Nie zabraknie konkurencji sportowych, konkursów, pokazów sprzętu policyjnego i strażackiego oraz występów artystycznych, a także dmuchanych zamków, malowania twarzy i poczęstunku.

W organizację imprezy, zainicjowanej przez Radę Miejską w Suchedniowie, włączyły się szkoły, stowarzyszenia skupione w Suchedniowskim Forum Organizacji Pozarządowych, Urząd Miasta i Gminy, a wsparcia udzielili przedsiębiorcy z terenu Gminy Suchedniów.

Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Adam Jarubas oraz Starosta Skarżyski – Pan Jerzy Żmijewski.

więcej

Obrazek dla news_105

Badmintoniści na Mistrzostwach Polski Młodzików

20.05.2015

Na Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie, które odbyły się w Rzeszowie  Orlicz reprezentowali Aleksandra Pająk i Miłosz Miernik -brązowy medalista sprzed dwóch lat.Tym razem nasi zawodnicy wrócili bez medalu. Fatalne losowanie przyczyniło się do braku sukcesu. Miłosz w pierwszej rundzie spotkał się Michałem Matysiakiem Zalesie Górne brązowym medalistą tych mistrzostw i przegrał do 17 i 10. Ola w pierwszej rundzie zagrała z Zuzanną Parysz z Bierunia srebrną medalistką mistrzostw i uległa 21:15 21:14. W grze mieszanej nasze mieszane pary Miłosz Miernik, Dominika Luboch Nowa Dęba i Ola Pająk, Szymon Cybulski Miastko po wygraniu pierwszych rund stoczyli mecz o  ćwierćfinał. Lepszy okazał się Miłosz i stanął przed szansą zdobycia brązowego medalu, ale w ćwierćfinale przegrał z późniejszymi złotymi medalistami Mistrzostw Polski.
Ola i Miłosz to utalentowani młodzi sportowcy i myślę, że ten niepomyślny występ zmobilizuje ich do jeszcze lepszej pracy, która w nowym sezonie przyniesie efekty.

Aleksandra Dąbczyńska

więcej

Obrazek dla news_104

Sportowy Turniej Miast i Gmin

18.05.2015

W dniach 26 maja - 1 czerwca odbędzie się XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2015. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Swój udział w turnieju zgłosił również Suchedniów.

Zachęcamy do licznego udziału w odbywających się imprezach, ponieważ o punktach zdobytych przez daną gminę decydowac będzie głownie stosunek łącznej liczby osób startujących w imprezach turniejowych do ogólnej liczby mieszkańców (w %).

więcej

Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

18.05.2015

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Skarżysku-Kamiennej zaprasza zainteresowanych mieszkańców Gminy Suchedniów na spotkanie, które odbędzie się 28 maja 2015r. w godzinach 9.00 - 14.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Porad i informacji z zakresu ochrony praw konsumentów (reklamacje, odstąpienia od umów zawartych poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległośc, przez internet) udzielac będą: Powiatowy Rzecznik Konsumentów - Monika Czerwińska-Babiarz oraz Z-ca Powiatowego Rzecznika Konsumentów - Małgorzata Rymarz.

Serdecznie zapraszamy

więcej

Warsztaty w ramach projektu Comenius

18.05.2015

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W.Łyczkowskiej w Ostojowie mają przyjemność zaprosić wszystkich chętnych nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz inne osoby pracujące z dziećmi na spotkanie warsztatowe odbywające się w ramach projektu Comenius – Uczenie się przez całe życie – Better Methodology, Better Technology, Better Teaching,

Opis warsztatu:

Bazując na wymianie doświadczeń zdobytych w ramach projektu Comenius wraz z gośćmi ze Słowacji – uczestnikami projektu, przypatrzymy się dobrym praktykom w zakresie metodyki, pomówimy o warunkach koniecznych do osiągnięcia celów edukacyjnych, możliwości wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk oraz sposobom realizacji działań projektowych.

Termin: 28 maj 2015 r. godz. 13.00

Miejsce: Samorządowa Szkoła Podstawowa im. W. Łyczkowskiej w Ostojowie, Ostojów 16.

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 21.05.2015r.

 

 

Z poważaniem

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

więcej

Obrazek dla news_100

Wystawa malarska

18.05.2015

       Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie serdecznie zaprasza do zwiedzenia wystawy malarskiej  Pani Joanny Szydy z domu Telka.

         Pani Joanna pochodzi z Bodzentyna. Ukończyła Studium Nauczycielskie o poszerzonym profilu muzyczno-plastycznym   w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 1986 roku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na plakat o „Przyjaźni Międzynarodowej”. W 1987-1989 ukończyła Studium Plastyczne w Jędrzejowie. W latach 1990-1995 studiowała na Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku plastycznym gdzie uzyskała dyplom z malarstwa  u prof. Romualda Oramusa.

        Pracuje jako nauczycielka przedmiotów artystycznych na różnorodnych poziomach nauczania.

        W kręgu jej zainteresowań artystycznych znajduje się malarstwo i rysunek. Kocha przyrodę i jej piękno, co utrwala na płótnie. Maluje pejzaże, akty, martwą naturę, kwiaty, stosując różne techniki: olej, akryl, akwarele, pastele, tusz.

        Swoje prace prezentowała na wystawach w Krakowie w 1992 i 1995 roku, oraz w Kielcach w 2000 roku.

         Wystawę można oglądać  do 30 maja  2015 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

 

     

         

    

 

więcej

Obrazek dla news_97

Warsztaty konsultacyjne

08.05.2015

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry” zaprasza mieszkańców Gminy Suchedniów na warsztaty konsultacyjne, których celem będzie ocena podejmowanych przez Stowarzyszenie działań, trafność zrealizowanych przedsięwzięć w latach 2009 – 2014 oraz zdiagnozowanie problemów i potrzeb mieszkańców gminy Suchedniów, które uwzględnione zostaną przy opracowaniu założeń do Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014 – 2020. Warsztaty zostaną zorganizowane w dniu 18 maja 2015 r. według następującego harmonogramu:

Godzina

Odbiorcy

Miejsce

13.00

warsztaty skierowane do pracowników JST, NGO, lokalnych liderów

sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie

16.00

warsztaty skierowane do przedsiębiorców i osób planujących założyć działalność gospodarczą

sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.

więcej

Zawiadomienie

14.05.2015

W związku z modernizacją ewidencji gruntów i budynków w obrębie geodezyjnym Michniów i Krzyżka firma „GEOFAM” Marian Barcikowski, Dariusz Szewczyk z Kozienic będzie prowadziła prace pomiarowe w terminie maj – listopad 2015r.

Informujemy, że 21 maja 2015r. o godz. 17.00 w siedzibie Centrum Kształceniowo-Integracyjnego w Michniowie odbędzie się zebranie z właścicielami władającymi i samoistnymi posiadaczami gruntów obrębów geodezyjnych Michniów i Krzyżka, na którym wykonawca prac geodezyjnych poinformuje obecnych o celu, zakresie i trybie wykonywanych prac oraz udzieli informacji i wyjaśni w miarę możliwości wszelkie wątpliwości.

Ponadto w trakcie pomiaru niezbędne będzie uzyskanie od właścicieli informacji odnośnie:

- daty zakończenia budowy budynków,

- wskazania na gruncie położenia znaków granicznych trwale stabilizowanych słupkami w celu ich zamierzenia,

- aktualnych ksiąg wieczystych (zawiadomienia o założeniu KW).

Dlatego też firma „GEOFAM” prosi o przygotowanie w/w informacji i udostępnienie do wglądu niezbędnych dokumentów.

 

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.