Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 249

APEL

31.10.2017

Często stosowaną metodą oszczędzania węgla jest spalanie śmieci w domowych piecach. Najczęściej spalaniu poddawane są odpady typu: papier, kartony, mieszane materiały z opakowań (plastik, folia, puszki po napojach), stare meble, itp. Dym z niskiej emisji (emisja z niskich kominów domostw lub małych lokalnych kotłowni), uniemożliwiającej wyniesienie zanieczyszczeń na duże odległości i ich rozproszenie przez wiatr, powoduje odczuwalny efekt lokalny w postaci wzrostu ilości substancji zanieczyszczających powietrze atmosferyczne. Stan ten szczególnie nasila się w okresie jesienno-zimowym, zarówno ze względu na sezon grzewczy, jak i niesprzyjające rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń czynniki, którymi głównie są: niska temperatura oraz duża wilgotność względna powietrza.

więcej

Obrazek dla news_1300

Kino "Kuźnica" zaprasza na film

31.10.2017

DWIE KORONY

w dniach 4 - 6 listopada o godz.17:00 i 19:00

Produkcja: Polska  Gatunek: dokument  Czas: 92 min  Od lat: 13

 

Opis filmu:

"Dwie korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do jego heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują zankomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni.

więcej

Obrazek dla news_1299

Szczepienia przeciwko grypie

30.10.2017

Programu szczepień profilaktycznych przeciwko grypie osób od 55 roku życia zamieszkałych w Gminie Suchedniów na lata 2015-2018 z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co świadczy o wzroście świadomości zagrożeń, które niesie za sobą grypa. Koszt szczepienia wynosi 40 zł, Gmina zaś pokrywa połowę kosztów świadczenia.

W związku ze zgłaszanym przez Mieszkańców zapotrzebowaniem, Burmistrz Cezary Błach podjął decyzję o zwiększeniu środków na realizację zadania, by wszyscy chętni mogli skorzystać ze świadczenia. Osoby zainteresowane mogą zaszczepić się w NZOZ "Promyk" w Suchedniowie do 15 grudnia.

W ubiegłym roku nasza Gmina otrzymała tytuł Eksperta w Profilaktyce Grypy.

więcej

Obrazek dla news_1297

Zaproszenie na XIV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego polskiej literatury emigracyjnej

30.10.2017

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie zaprasza na XIV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski polskiej literatury emigracyjnej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, który odbędzie się w dniu 3 listopada 2017 r. o godz. 9:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie.

 

Celem konkursu jest popularyzacja polskiej literatury powstałej na emigracji, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej, konfrontacja dokonań artystycznych, integracja środowisk twórczych regionu i kraju oraz ukazanie związków Gustawa Herlinga - Grudzińskiego z Suchedniowem.

 

Wstęp wolny                                                                   

Serdecznie zapraszamy

 

więcej

Obrazek dla news_1296

XI edycja Konkursu Bezpieczni na Piątkę

27.10.2017

W piątek, 27 października w Szkole Podstawowej im. Stanisława Maczka w Bliżynie odbyła się XI edycja konkursu pn. „ Bezpieczeństwo na Piątkę”. Rywalizowało 11 trzyosobowych zespołów składających się z uczniów klas V szkół podstawowych. I miejsce zajęła drużyna z SSP nr 1 (Joanna Kucharska, Zuzanna Bodak, Nikodem Jasiński) pod opieką Kingi Głowackiej. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasz powiat w konkursie finałowym w Kielcach.

więcej

Obrazek dla news_1295

II powiatowy bieg niepodległości

25.10.2017

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Powiatowego Biegu Niepodległościowego, który odbędzie się 12 listopada br. na ulicach Skarżyska-Kamiennej. To doskonały sposób, aby w aktywny i radosny sposób uczcić 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Wyrażać patriotyzm można na wiele sposobów, a jednym z nich z pewnością jest wspólne bieganie. Dlatego też zachęcamy wszystkich do udziału w II Powiatowym Biegu Niepodległościowym. Do pokonania dystans 10 km (dwie pętle po 5 km) na atestowanej trasie ulicznej, która przebiegać będzie ulicami:

START Skarżysko-Kamienna Zespół Szkół Technicznych ul. Tysiąclecia 22 – godz. 12.00 – Tysiąclecia – Piłsudskiego – Żeromskiego – Moniuszki – Spółdzielcza – Sezamkowa – Orla – Moniuszki – Świętokrzyska - Armii Krajowej – Stokowa – Grottgera – Konarskiego - Armii Krajowej - Krasińskiego – Okrzei – Słowackiego – Tysiąclecia META.

więcej

Obrazek dla news_1294

DWA BRĄZY DLA OLI PAJĄK NA MAZOWI JUNIOR CAP

25.10.2017

XVII  Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza obyły się w Zielonce k/ Warszawy w dniach 20-22 października.

Najlepiej z zawodników Orlicza zagrała Aleksandra Pająk, która wywalczyła dwa brązowe medale. W grze pojedynczej stoczyła w ćwierćfinale pasjonującą walkę z Białorusinką Ulyaną Wolskają, którą pokonała po 44 minutach 21:13, 5:21, 21:17. W walce o finał zabrakło sił, by wygrać z Weroniką Górniak z Warszawy, której uległa 16:21/20:22. Drugi brąz Ola dorzuciła w deblu z Beatą Mycek, w półfinale przegrały z Białorusinkami Khomich /Wolskaja 14:21/11:21.

W turnieju wystartowali jeszcze: Weronika Zięba, Andrzej Pięta, Joanna Więckowska, Igor Jabłoński, którzy zajmując drugie miejsca w grupach nie awansowali do dalszych gier.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.