Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 98

Obrazek dla news_2977

Szczepimy się z OSP

08.09.2021

Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę #SzczepimySię z OSP. Do akcji szczepień przeciw COVID-19 włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna w Suchedniowie, która 25 września 2021 r. (sobota) zorganizuje Tymczasowy Punkt Szczepień. Szczepienia będą wykonywane w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie w godz. 10.00 – 14.00 przez Mobilną Jednostkę Szczepiącą Robert Jędrzejczyk, jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Wcześniejsza rejestracja nie jest konieczna.

Osoby zaszczepione otrzymają Europejski Certyfikat, a pierwsze 50 osób otrzyma pakiety gadżetów promocyjnych.

więcej

Obrazek dla news_2994

Projekt "Moda na EtnoFit"

15.09.2021

Fundacja „Kulturalna Przestrzeń” z Piekoszowa realizuje projekt pod nazwą „Moda na EtnoFit” dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Jego celem projektu jest promowanie staropolskiej kuchni regionalnej i łączenie tego, co tradycyjne ze zdrowym odżywianiem. W ramach projektu zaplanowane zostały warsztaty kulinarne, wydanie publikacji książkowej z przepisami ze wszystkich regionów Polski, kulinarna gra planszowa, organizacja Rynków Smaków, a na zakończenie odbędzie się Festiwal Etno Fit Smaki. Przedsięwzięcie skierowane jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Uniwersytetów Ludowych ze wszystkich województw.

więcej

Obrazek dla news_2991

Zakończyło się zadanie usuwania azbestu

14.09.2021

Pragniemy Państwa poinformować że Gmina Suchedniów zakończyła zadanie pn.: „Usuwanie odpadów zawierających azbest pochodzących z budynków mieszkalnych i gospodarskich z terenu Gminy Suchedniów w 2021 r.”.

Zadanie zostało zrealizowane na podstawie umowy dotacji zawartej  22 lipca 2021 r. w Kielcach pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Ryszarda Gliwińskiego, a Gminą Suchedniów, reprezentowaną przez Burmistrza Cezarego Błacha oraz Skarbnika Urszulę Nowak.

więcej

Obrazek dla news_2989

ŚWIĘTOKRZYSKI KONGRES ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – ZAPROSZENIE .

13.09.2021

23 września (czwartek) o godz. 11.00 w Grand Hotel Kielce odbędzie się Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowych. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.  Partnerzy: Fundacja imienia Stefana Artwińskiego oraz Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego.  
Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym  Wiceprezesa Rady Ministrów prof. Piotra Glińskiego.

więcej

Obrazek dla news_2988
Obrazek dla news_2987

W Suchedniowie upamiętniono Prymasa Tysiąclecia

13.09.2021

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i Matka Elżbieta Róża Czacka, Założycielka Zakładu dla Niewidomych w Laskach 12 września ogłoszeni zostali błogosławionymi. Wydarzenie to upamiętnili mieszkańcy Suchedniowa.

Po nabożeństwie o godz. 10.00 delegacja Rycerzy Kolumba pod tablicą upamiętniającą 20 rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia, złożyła wiązankę kwiatów, hołd błogosławionemu oddali kapłani, Rycerze Kolumba z pocztem sztandarowym, mieszkańcy miasta.

Sylwetkę Prymasa Tysiąclecia przypomniał ks. Wojciech Marchewka. Można też było obejrzeć okolicznościową wystawę obrazującą niezwykłe życie prymasa Stefana Wyszyńskiego.

więcej

Obrazek dla news_2986

Coraz więcej młodzieży szkolnej odwiedza Mauzoleum w Michniowie

10.09.2021

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego coraz więcej wycieczek szkolnych odwiedza Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. –Zainteresowanie naszym Mauzoleum jest bardzo duże. Kalendarz odwiedzin na wrzesień mamy praktycznie wypełniony. W tej chwili przyjmujemy zgłoszenia na październik – mówi Katarzyna Jedynak, kierownik Działu Edukacji Martyrologicznej.

W dniu 9 września poprowadziła lekcję edukacyjną dla uczniów z suchedniowskiej „Jedynki” przeprowadziła Justyna Staszewska. Po odwiedzeniu Mauzoleum w towarzystwie nauczycielek: Małgorzaty Bujnowskiej, Kingi Głowackiej i Renaty Kuszewskiej dzieci udały się na ognisko przygotowane w Centrum Kształceniowo-Integracyjnym.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.