Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 44

Obrazek dla news_3565

„Pod Powstańczym Sztandarem. Suchedniowskie Rody – Barzykowscy”

14.11.2022

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” oraz Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg” byli organizatorami wernisażu wystawy „Pod Powstańczym Sztandarem. Suchedniowskie Rody – Barzykowscy”, który odbył się w dniu 11 listopada i poprzedził koncert „Kuźnica-Miastu” z okazji Święta Niepodległości.

Uczestników piątej edycji cyklu „Suchedniowskie Rody” powitał dyrektor „Kuźnicy” Andrzej Karpiński.  -Autorem scenariusza merytorycznego jest prof. Marek Pajek, a grafiki jego córka Maria Pajek. Autorzy powiązani rodzinnie z bohaterami wystawy nadali jej nie tylko charakter faktograficzny ale przemycili również rodzinne ciepło.

Wśród gości byli przedstawiciele rodzin Barzykowskich, Ostachowskich, Wędrychowskich, Gadomskich i Gostkiewiczów, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów Dariusz Miernik i sekretarz Miasta i Gminy Suchedniów Magdalena Przyjemska.

więcej

Obrazek dla news_3563

104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

14.11.2022

Suchedniowianie licznie upamiętnili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Kościele św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie ks. proboszcz Matek Migocki odprawił uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Przed nabożeństwem pod tablicami wmurowanymi w ścianę świątyni złożono wiązki kwiatów. Uczyniły do delegacje: Gminy Suchedniów, Rycerzy Kolumba, przedsiębiorców oraz Prawa i Sprawiedliwości.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe gminy, szkół, kombatantów i Rycerzy Kolumba, którzy ubrani byli w paradne stroje. W homilii ks. proboszcz apelował o jedność Polaków i zasypanie podziałów między rządzącymi a opozycją.

więcej

Obrazek dla news_3562
Obrazek dla news_3558

Wnioski o preferencyjny zakup węgla

09.11.2022

Od czwartku,  10 listopada  mieszkańcy Gminy Suchedniów mogą składać wnioski o preferencyjny zakup węgla w cenie 2 000 zł brutto

Formularz wniosku dostępny jest:
• na stronie www.suchedniow.pl
• w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie

Składanie wniosków:
• osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie  – pok. 106 (I piętro) w godzinach pracy Urzędu,
• za pomocą środków komunikacji elektronicznej e-PUAP (opatrzony podpisem elektronicznym, potwierdzony profilem zaufanym lub podpisem osobistym).

więcej

Obrazek dla news_3559

Składanie zamówienia na leki w NZOZ „PROMYK”

07.11.2022

W związku z licznymi pytaniami pacjentów, dotyczącymi wystawiania recept na leki stosowane w chorobach przewlekłych, NZOZ „Promyk” w Suchedniowie informuje:

Nowelizacja przepisów daje obecnie możliwość wystawiania recept na leki stosowane w chorobach przewlekłych bez konieczności przeprowadzania każdorazowo badania pacjenta.

Oznacza to, że w przypadku niektórych chorób Pacjenci mogą otrzymywać recepty na swoje leki bez konieczności wizyty u lekarza (w okresie pomiędzy zaplanowanymi wizytami kontrolnymi).

Zmiana przepisów nie oznacza jednak, że będzie można złożyć zamówienia na dowolne leki.

więcej

Obrazek dla news_3557

ZMIANA WZORU WNIOSKU O ŚWIADCZENIE PIENIĘŻNE ZA ZAPEWNIENIE ZAKWATEROWANIA I WYŻYWIENIA OBYWATELOM UKRAINY

07.11.2022

W dniu 1 listopada 2022 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 października 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi (Dz. U. z 2022, poz. 2226).

więcej

Obrazek dla news_3556

W Mostkach odebrano i oddano do użytku nowy odcinek chodnika

07.11.2022

Wybudowano prawie kilometr nowego chodnika w Mostkach. Powiat Skarżyski zakończył kolejną inwestycję.
Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa realizowana przez Powiat Skarżyski. Tym razem wybudowano blisko kilometr nowego chodnika w miejscowości Mostki w gminie Suchedniów. Inwestycja została wykonana w ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 0578T Suchedniów-Parszów wraz z budową chodnika i odwodnieniem od km 4+271,43 do km 5+083,49”. Chodnik oficjalnie odebrano i oddano do użytku w czwartek, 3 listopada przy udziale m.in. przedstawicieli Zarządu Powiatu Skarżyskiego, władz Miasta i Gminy Suchedniów, przedstawicieli sołectwa Mostki, Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, inspektorów nadzoru oraz Wykonawcy.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.