Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 44

Obrazek dla news_3416

XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Kielce, Suchedniów 2022

07.07.2022

Od 4 lipca trwa piąta, podsumowująca XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kielce, Suchedniów 2022.  

Na kortach suchedniowskiej Hali Sportowo – Rehabilitacyjnej rywalizuje ponad 80 badmintonistów i badmintonistek z całej Polski.

Podczas wczorajszej uroczystości dekoracji medale wręczali między innymi p. Cezary Błach - Burmistrz Miasta Suchedniów i p. Aleksandra Dąbczyńska - Delegat Techniczny.

więcej

Obrazek dla news_3415

Stanowisko Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego w sprawie ograniczenia możliwości rozwojowych ze względu na rosnący koszt obsługi długu publicznego.

06.07.2022

 

Stowarzyszenie Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego uchwałą z dnia 31.05.2022 r. przyjęło  stanowisko w sprawie ograniczenia możliwości rozwojowych ze względu na rosnący koszt obsługi długu publicznego.  

Kolejne podwyżki stóp procentowych wprowadzane przez Radę Polityki Pieniężnej   uderzają w     samorządy, powodując narastające trudności finansowe oraz problemy w utrzymaniu bieżącej płynności, co dłuższej perspektywie zagraża autonomii finansowej gmin, powiatów i województw samorządowych.

Samorządowcy apelują jednocześnie o podjęcie skutecznych i efektywnych działań, które dadzą samorządom ochronę i zapewnią stabilność w związku z negatywnymi skutkami wzrostu kosztów obsługi długu publicznego.

więcej

Obrazek dla news_3413

Ostrzeżenie meteorologiczne ! Silny deszcz z burzami !

05.07.2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie, drugiego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzami. Ostrzeżenie dotyczy województwa świętokrzyskiego (wszystkie powiaty).
Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 40 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/ h, możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje do dnia 06.07.2022 do godziny 11:00.

więcej

Obrazek dla news_3412
Obrazek dla news_3411

Zapraszamy do amfiteatru SOK "Kuźnica" na kolejny seans Letniego Kina Plenerowego

04.07.2022

piątek 8 lipca o godz. 21:15 zapraszamy na kolejny seans filmowy w Letnim Kinie Plenerowym! Tym razem obejrzymy polską komedię na podstawie sztuki Raya Cooneya pt: "MAYDAY". Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz... Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa... do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę.

więcej

Obrazek dla news_3410

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PROCESU REWITALIZACJI W MIEŚCIE SUCHEDNIÓW

01.07.2022

 

W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące pierwokupu przysługującego Gminie do nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji oraz na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji, wyznaczonych zgodnie z ustawą z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (t.j. Dz. U. 2021 r. poz. 485 ze zm.) informuję, iż Rada Miejska w Suchedniowie nie podjęła uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru rewitalizacji na podstawie art. 8 ww. ustawy, ani uchwały w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Specjalnej Strefy Rewitalizacji na postawie art. 25 ww. ustawy.Możliwość skorzystania przez Gminę Suchedniów z prawa pierwokupu zgodnie z ustawą o rewitalizacji zostanie rozważona po podjęciu przez Radę Miejską w Suchedniowie uchwały wyznaczającej obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji oraz ustanawiającej na rzecz miasta prawo pierwokupu nieruchomości zlokalizowanych w wyznaczonym obszarze rewitalizacji.

więcej

Obrazek dla news_3407

Wernisaż wystawy „Porządek i Zagłada - niemieckie formacje policyjne w czasie II wojny światowej”

01.07.2022

Porządek i Zagłada – niemieckie formacje policyjne w czasie II wojny światowej” – to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 30 czerwca 2022 roku w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Otworzył ją Konsul Generalny dr Michael Groß oraz dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej Tadeusz Sikora. Na wydarzeniu obecni byli również: Konsul Honorowy Republiki Federalnej Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Piotr Kisiel, zastępca dyrektora MWK Jarosław Karyś, burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów- Cezary Błach, kierownik Mauzoleum w Michniowie- Ewa Kołomańska, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Skarżysku Kamiennej: Beata Wojciechowska i Janusz Mik, przedstawiciele lokalnych mediów.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.