Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 58

Obrazek dla news_3531

Jubileusz Złotych Godów

17.10.2022

Medalami  „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP uhonorowane zostały pary małżeńskie, które świętują jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się 14 października w sali Urzędu Stanu Cywilnego. 

– Dwoje ludzi żyje wspólnie w dobrych, ale i złych chwilach życia. Aby razem przeżyć tyle lat, potrzeba wyrozumiałości i rozmowy. Wasza obecność tutaj pokazuje, że potrafiliście ze sobą rozmawiać i rozwiązywać trudne problemy. Przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia życia w zdrowiu i z uśmiechem na twarzy – mówił do jubilatów burmistrz Cezary Błach wręczając medale w towarzystwie przewodniczącego rady miejskiej Krzysztofa Adamca, kierownik USC Magdaleny Młodawskiej i zastępcy kierownika Beaty Borkowskiej.

więcej

Obrazek dla news_3530

ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY

14.10.2022

W Dniu Edukacji Narodowej składamy wszystkim Państwu - Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty w Gminie Suchedniów - najszczersze życzenia prawdziwej radości i satysfakcji, a także społecznego uznania dla Waszej trudnej, ale pięknej pracy.

Stojąc blisko młodego człowieka, towarzysząc mu w jego drodze do dorosłości, dając wsparcie, pomagacie odważnie patrzeć w przyszłość i podejmować mądre decyzje na całe życie. Niech zawsze towarzyszy Wam przekonanie, że warto, że Wasze poświęcenie ma sens.

Z wdzięcznością i wyrazami szacunku

Burmistrz  Miasta i Gminy Suchedniów 
Cezary Błach                                                                              

Przewodniczący Rady Miejskiej w Suchedniowie
Krzysztof Adamiec

więcej

Obrazek dla news_3528

Pasowanie pierwszaków w Szkole Podstawowej im. Emilii Peck

11.10.2022

11 października uczniowi klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Emilii Peck złożyli w obecności rodziców i zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.

Koleżanki i kolegów z najmłodszych klas powitały koleżanki w klasy czwartej, gości powitała dyrektor szkoły Ewelina Zielonka. Byli wśród nich: burmistrz Cezary Błach, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec, inspektor ds. oświaty Beata Kaszuba, wiceprezes Banku Spółdzielczego Wojciech Gałczyński, przedstawiciele Policji Janina Flantowicz i Krzysztof Berus, przedstawicielka Nadleśnictwa Suchedniów Anna Wojkowska- Klata, ks. Marek Adamus, przewodniczący rady rodziców Michał Barański.

Po przedstawieniu artystycznym, dzieci na sztandar szkoły złożyły ślubowanie, a dyrektor szkoły pasowała ich na ucznia. Z rąk dyrekcji, nauczycieli, gości i rodziców dzieci otrzymały mnóstwo życzeń i upomników.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Cezary Błach złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz nagrody dla Eweliny Zielonki, Iwony Persony i Małgorzaty Bujnowskiej.

Wychowawczyniami klas pierwszych są Jolanta Ambrozik i Joanna Babiarz.

więcej

Obrazek dla news_3526

Budowa kanalizacji w ulicy Warszawskiej zakończona

11.10.2022

Zakończyła się budowa odcinka kanalizacji sanitarnej w ulicy Warszawskiej. W odbiorze inwestycji uczestniczyli burmistrz Cezary Błach, wiceburmistrz – Dariusz Miernik oraz przedstawiciele wykonawcy - firmy HYDROTERM Sp. z o.o.

Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł 2 567 275,00 złotych, w tym 80 % kosztów kwalifikowanych stanowiła dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

więcej

Obrazek dla news_3525

Maraton Filmowy

11.10.2022

W piątek 14 października o godz. 18:00 zapraszamy na  maraton filmów niezwykle popularnego amerykańskiego reżysera, scenarzysty i aktora Quentina Tarantino. Rozpoczął on swoją karierę jako twórca scenariuszy do filmów „Urodzeni mordercy" i „Prawdziwy romans". Sławę jako reżyser zdobył dramatami gangsterskimi („Wściekłe psy", „Pulp Fiction" – nagrodzony Złotą Palmą i Oscarem), charakterystycznymi ze względu na brutalność, rozbudowane dialogi i nawiązania do kultury masowej. Dalszy etap jego twórczości stanowią między innymi dramat „Jackie Brown", dwuczęściowy film sensacyjny „Kill Bill", komediodramat wojenny „Bękarty wojny", westerny „Django", „Nienawistna ósemka", czy ostatni jego film stanowiący piękną laurkę dla kina „Pewnego razu w Hollywood". W swoich filmach Tarantino eksponuje swą fascynację kinem, tworząc kolaże różnych stylów i gatunków.

więcej

Obrazek dla news_3524

XIII mini-wyścig MTB

10.10.2022

Około 30. dzieciaków w sobotę 8 października wystartowało w XIII mini-wyścigu MTB zorganizowanym przez Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów. W zależności od wieku, mieli do pokonania dystans 3,5 lub 7 km. Trasa wiodła po malowniczych, okrytych jesienną krasą lasach na Kruku.

Dzieciom licznie towarzyszyli rodzice, którzy amatorsko również pokonali trasę. Na zakończenie dla dzieci w „Leśnej Klasie” przygotowano ognisko i poczęstunek.

Wydarzenia od strony organizacyjnej przygotowali członkowie zarządu SSC: Michał Gałczyński, Grzegorz Michnowski i Tomasz Kutwin, na bezpieczeństwem dzieciaków czuwali druhowie OSP Suchedniów, pracownicy Straży Leśnej oraz zespół ratownictwa medycznego.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.