Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3945

Uroczysta sesja z okazji 25-lecie Powiatu Skarżyskiego

13.11.2023

W piątek, 10 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Skarżyskiego na okoliczność 25-lecia powstania powiatu. Uczestniczył w niej burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach.

Po odśpiewaniu hymnu przewodniczący Rady Powiatu Jacek Jeżyk powitał przybyłych na sesję, później wraz ze starosta Arturem Berusem podziękowali radnym i wszystkim, którzy wspierali powiat w ciągu ostatnich lat za wspólną pracę na rzecz dobra naszej małej ojczyzny.

Przypomniano nazwiska radnych wszystkich kadencji, a minutą ciszy uczczono pamięć tych którzy już zmarli. Uhonorowano dwoje radnych, którzy sprawują tę funkcję od początku jego istnienia Bożenę Bętkowską i Jerzego Żmijewskiego. 

Następnie wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak wręczył medale i odznaczenia.  Za zasługi w działalności społecznej i samorządowej srebrnym krzyżem zasługi została odznaczona Anna Leżańska, a za zasługi na rzecz działalności lokalnej brązowym krzyżem zasługi zostali odznaczeni Adam Ciok i Emil Tokarczyk.

Za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali również pracownicy oraz ci pracujący w powiecie od 25 lat.

Radny Mieczysław Bąk otrzymał odznakę nadaną przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Honorowy Zasłużony dla Kultury Polskiej”. „Powiatowe Dęby” w kategorii „Kultura” nagrodę otrzymał Wacław Pejas (który za wyróżnienie podziękował nie inaczej, jak śpiewem), a w kategorii „Działalność społeczna” nagrodę otrzymała Fundacja „Daj Szansę”.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu skarżyskiego oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, pierwszy starosta w historii Andrzej Bętkowski oraz posłanka Marzena Okła- Drewnowicz, którzy włodarzom powiatu przekazali upominki, podobnie jak samorządowcy z całego powiatu. Wręczając obraz króla Władysława Jagiełły wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia przypomniał, że on sam przez cztery lata pracował w starostwie powiatowym, później przeszedł do Urzędu Gminy w Bliżynie, a od 15 lat jest wójtem naszej gminy.

W części artystycznej wystąpiła Anna Józefina Lubieniecka, była wokalistka zespołu Varius Manx.

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.