Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 367

Obrazek dla news_304

Ostatni sprawdzian

15.02.2016

Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier Pecs 2016 były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy U-17. Polska reprezentacja zdobyła brąz w grze mieszanej. Nasze zawodniczki tym razem bez medalu. W turnieju wystartowała liczna ekipa z Tajlandii, która zdobyła prawie komplet medali. Wiktoria Dąbczyńska w drugiej rundzie przegrała z Tajlandką późniejszą srebrną medalistką, w mikście z Robertem Cybulskim dotarła do ćwierćfinału po 48 minutach i trzech setach  walki uległa parze tajlandzkiej brązowym medalistom. Wiktora z Olą Goszczyńską w ćwierćfinale w meczu ze Słowaczkami z powodu niedyspozycji Oli dziewczyny oddały mecz walkowerem. Zuzanna Glijer singla przegrała nieznacznie w drugiej rundzie  z Karoliną Władzińską 24-26,19-21, w debla z Magdą Świerczyńską  dotarła do ćwierćfinału i po dobrym meczu uległy Szwedkom, które zdobyły złoty medal i były sensacją tych mistrzostw, ogrywając w finale parę z Tajlandii, pozostałe złota pojechały do Tajlandii. Dla Izabeli Pajek to był pechowy turniej, miksta z Radkiem Wróblem przegrała w pierwszej rundzie, a w debla nie zagrała w ogóle z powodu choroby partnerki Wiktorii Adamek.

więcej

Patronat Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów

15.02.2016

Organizatorów wydarzeń, imprez edukacyjnych, kulturalnych, naukowych, sportowych i obywatelskich o zasięgu i znaczeniu lokalnym, regionalnym lub ponadregionalnym, informujemy, że od 2 lutego 2016  r. obowiązuje Regulamin przyznawania Patronatu Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów.

O Patronat Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów może ubiegać się każdy, kto organizuje wydarzenie, które wpisuje się w zadania samorządu lokalnego i ma szczególne znaczenie dla promocji i budowania pozytywnego wizerunku Miasta i Gminy Suchedniów.

więcej

Obrazek dla news_301

Mistrzostwa Gimnazjum w tenisie stołowym

15.02.2016

6.02.2016r. po raz kolejny rozegrano Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Suchedniowie.

Najlepsi okazali się, wśród dziewcząt:

  1.  Nina Łakomiec
  2.  Izabela Działak
  3. Wiktoria Wołowiec,

a wśród chłopców:

  1. Jakub Babiarz
  2. Mateusz Tumulec
  3. Patryk Ślusarczyk

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a najlepsi puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Poza tym uzyskali prawo występu w zbliżających się Mistrzostwach Suchedniowa w Tenisie Stołowym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów i patronatem medialnym „Naszego Suchedniowa” (20.02.2016r.), na który serdecznie zapraszamy.

więcej

Obrazek dla news_300

II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Suchedniowie

12.02.2016

W dniu 9 lutego po raz drugi, w pełnym składzie obradowała Młodzieżowa Rada Miejska. Porządek obrad obejmował między innymi przyjęcie planu pracy na 2016 rok oraz zaopinowanie Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Suchedniów na lata 2016-2026.

W sesji uczestniczyła liczna grupa zaproszonych gości, między innymi burmistrz - Cezary Błach, wiceburmistrz - Dariusz Miernik, przewodnicząca Rady Miejskiej - Małgorzata Styczeń, kilku radnych, dyrektorzy szół  i nauczyciele, pracownicy UMiG Suchedniów.

W planach na rok 2016: wyjazdy szkoleniowe, debaty, akcje charytatywne, realizacja projektów na rzecz społeczności lokalnej, współpraca z innymi radami.

więcej

Obrazek dla news_298

Konkurs na pisanki wielkanocne

11.02.2016

Zaczął się okres Wielkiego Postu, który przygotowuje nas do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych. Przed nami radosne, wesołe, kolorowe Święta. To wspaniała okazja ku temu, aby własnoręcznie stworzyć symbole wiążące się w zwyczajach ludowych z tym wielkim wydarzeniem. Niechaj różnorodność materiałów i technik świadczą o fantazji oraz pomysłowości ich twórców.

Suchedniowskiej Kuźnicy zależy na podtrzymywaniu tej pięknej tradycji, dlatego zapraszamy do udziału w naszym konkursie plastycznym, którego tematem są: PISANKI WIELKANOCNE.

Prace będą udostępnione dla zwiedzających od dnia 22 marca, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 29 kwietnia br. podczas XVIII Suchedniowskiej Wiosny Teatralnej "MASKArada 2016".

Szczegółowe Informacje na plakacie i pod numerem telefonu: 41/ 25 43 094 wew. 22

Serdecznie zapraszamy

 

więcej

Nie pal śmieci

10.02.2016

Istnieje ustawowy zakaz spalania odpadów zawierających substancje niebezpieczne w urządzeniach, które nie są do tego przeznaczone! Zgodnie z ustawą o odpadach i kodeksem wykroczeń, zakazane jest spalanie odpadów w piecach i kotłowniach domowych, jak również na wolnym powietrzu. Zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach- „Kto wbrew zakazowi termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”.

 

więcej

Obrazek dla news_295

Wiceminister sportu z wizytą w Orliczu

09.02.2016

Wizyta wiceministra sportu i turystyki pana Jarosława Stawiarskiego w Suchedniowskim Klubie Sportowym "Orlicz" odbyła się na zaproszenie pani poseł Marii Zuby. Wiceminister gościł na stadionie  i w hali sportowej. Spotkanie miało charakter nieoficjalny i dotyczyło problemów i planów związanych z rozwojem sportu w naszym mieście. Przedstawiciele zarządu Orlicza – prezes Emil Naszydłowski i Stefan Pawlukiewicz – członek zarządu, kierownik sekcji badmintona  - przedstawili działalność klubu, osiągnięcia, liczbę trenujących i skalę działań. Burmistrz Cezary Błach skonfrontował tę prezentację z twardymi danymi dotyczącymi wysokości budżetu, jaki gmina przeznacza na sport. Pani poseł Maria Zuba zwróciła się z pytaniem o plany Ministerstwa w zakresie wspierania finansowego działalności małych klubów sportowych. Minister poznał także potrzeby związane z budową drugiego boiska ze sztuczną nawierzchnią i remontem hali sportowej. Dyskutowano o realnych możliwościach wsparcia działalności szkoleniowej klubu, a także obozów sportowych, w formie dotacji. Wiceminister zadeklarował chęć pomocy dla działalności Orlicza.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.