Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3875

Dobiega końca budowa fabryki prefabrykatów

20.09.2023

Za kilka tygodniu w Suchedniowie planowane jest otwarcie nowoczesnej fabryki prefabrykatów. Za realizację tej inwestycji odpowiada Agencja Rozwoju Przemysłu oraz spółki ARP Budownictwo i Operator ARP. Łopatę pod plac budowy wbito w listopadzie ubiegłego roku. Już pracuje sześćdziesiąt osób, zatrudnienie znajdzie sto, a po rozbudowie zakładu nawet sto pięćdziesiąt – mówi posłanka Agata Wojtyszek, która 15 września wizytowała plac budowy.

Satysfakcji nie kryje obecny na konferencji burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach: -Ta fabryka to impuls do rozwoju gminy. Przyznam szczerze, że większość mieszkańców nie wierzyła, że ta fabryka powstanie. Cieszy, że większość zatrudnionych to mieszkańcy miasta i okolicy. Życzę, aby firma się rozwijała, gdyż to praca dla mieszkańców, a podatki dla gminy – mówi,.

Fabryka będzie dostarczała elementy na potrzeby budownictwa wielkokubaturowego m.in. hal produkcyjnych i magazynowych, obiektów handlowych, biurowych oraz budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Fabryka powstaje w Suchedniowie przy ul. Sportowej na terenie dawnych Zakładów Wyrobów Kamionkowych „Marywil”. W 2019 roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odkupiła od syndyka dawne zakłady. Ten 11 hektarowy uzbrojony obszar to jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w regionie świętokrzyskim, który wymagał odpowiedniego przygotowania, m.in. rozbiórki opustoszałych budynków. Dużym atutem tej lokalizacji jest bliskość infrastruktury drogowej i kolejowej.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie fabryka o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych, a w planach jest rozbudowa go o kolejne hale o powierzchni 21 tysięcy metrów. Fabryka będzie produkowała elementy budynków przemysłowych, usługowych, handlowych, biurowych, magazynowych i mieszkalnych. Jako pierwsze mają powstać linie technologiczne do produkcji ścian warstwowych, płyt balkonowych, podwalin, płyt stropowych, słupów, belek, dźwigarów dachowych oraz schodów. Zakładana wydajność produkcyjna linii dla elementów płytowych ściennych i stropowych to ok. 200 tys. mkw. w skali roku. Docelowa wydajność pozostałych linii będzie zależała od specyfiki i skali zamówień.

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.