Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1558

Spotkanie pokoleń pod znakiem NIEPODLEGŁA. Suchedniowskie rody - Ostachowscy

25.04.2018

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" oraz Stowarzyszenie "Kuźniczy Krąg" zapraszają na wystawę o wojnie, polityce i miłości na tle walki o wolność i niepodległość pn: Spotkanie pokoleń pod znakiem NIEPODLEGŁA. Suchedniowskie rody - Ostachowscy. 

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 3 maja 2018 r. o godz. 15:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie ul. Bodzentyńska 18.

Wystawa inauguruje cykl, który będzie kontynuowany w przyszłych latach przez suchedniowską "Kuźnicę" i ma on na celu, ukazać ciekawą mozaikę społeczną Suchedniowa w różnych okresach historycznych.

Rodzina Ostachowskich wspaniale wpisuje się w nurt niepodległościowy, a 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości jest ku temu świetną okazja, aby przedstawić historię sagi. Ostachowscy z Suchedniowem związani są przede wszystkim rodzinnie, tylko przez chwilę osada była ich domem. Ta chwila pozwoliła Janowi Ostachowskiem na zbudowanie Domu Strzelca oraz stadionu, a klub sportowy do dziś dnia nosi nazwę Orlicz na pamiątkę legionisty Gustawa Orlicza - Deresza jednego z dowódców J. Ostachowskiego. Trudne lata wojny splotły losy całej rodziny z działalnością partyzancką w placówce "Tartak" - Suchedniów. Po wojnie i śmierci Jana Ostachowskiego rodzina rozproszyła się po całej Polsce ale do dzisiejszego dnia z sentymentem w każde wakacje wraca do Suchedniowa.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie "Kuźniczy Krąg". Projekt został dofinansowany z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Honorowy patronat nad wystawą objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów

 

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

listopad 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.