Logo Gmina Suchedniów

News

Oświadczenie dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie

25.10.2019

Oświadczenie dyrektora

Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Emilii Peck w Suchedniowie

Oświadczam, że 24 października 2019r. Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 w Suchedniowie, którą jako dyrektor szkoły reprezentuję zakończyła współpracę z Domem Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii „Deska”, którą reprezentuje Pan Radosław Kowalik w zakresie zajęć z uczniami szkoły. Prowadzone przez Pana Radosława spotkania z uczniami w towarzystwie psa „Szarugi” poświęcone były udzielaniu uczniom wiedzy na temat jak dbać o zwierzęta domowe, jakie obowiązki ma właściciel zwierzęcia, jak również co robić i czego nie robić w towarzystwie obcego psa, co zrobić, gdy pies zaatakuje, jak bezpiecznie uniknąć takiego ataku.  Zajęcia te cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.

Niestety jako dyrektor szkoły nie dopilnowałem, aby wszystko odbywało się zgodnie z przepisami prawa. Co prawda Pan Radosław Kowalik realizował spotkania z uczniami za zgodą dyrektora szkoły, ale ja w stosownym czasie nie uzgodniłem warunków jego działalności z radą rodziców co nakazuje art. 86 ust. 2 Prawa Oświatowego. Nie zachowane również były procedury w zakresie uzyskania zgody ze strony rodziców na zajęcia dzieci z udziałem psa. Wyrażam nadzieję, ze zajęcia prowadzone przez Pana Radosława będą wznowione po spełnieniu przez szkołę wszelkich formalności prawnych.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dbają o działalność szkoły zgodnie z prawem i udzielają mi w tej dziedzinie pomocy.

Oświadczam, ze jako dyrektor szkoły w pełni odpowiadam za wszelkie nieprawidłowości w pracy szkoły. Jeżeli okoliczności związane z zakończeniem współpracy szkoły z Panem Radosławem Kowalikiem kogokolwiek dotknęły, to bardzo za to przepraszam. Zamieszanie, które powstało wokół tej sprawy nikomu nie służy, a szkodzi nam wszystkim Suchedniowianom.

                                  

Zdzisław Wojnarski
dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 
w Suchedniowie

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.