Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 922

XIX Suchedniowska Wiosna Teatralna "MASKArada 2017"

27.02.2017

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie zaprasza na XIX Suchedniowską Wiosnę Teatralną "MASKArada 2017", która odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00.
Tegorocznym mottem Suchedniowskiej Wiosny Teatralnej "MASKArada 2017" będzie cytat z Kubusia  Puchatka "Jak opisać miłość?". Najbardziej tajemnicze i najtrudniejsze do zdefiniowania uczucie na świecie, a może najłatwiejsze? Miłość jest kanwą wielu bajek baśni i bardzo ważnym elementem życia ludzkiego. W baśniach bohaterkom nie wystarczy siedzieć i grzecznie czekać na księcia z bajki. To świat, w którym o miłość, a czasem nawet o swoją tożsamość trzeba zawalczyć, nawet jeśli jest się z góry skazanym na porażkę. Trzeba przebyć bardzo długą, trudną drogę, żeby stać się tym, kim chce się być. I nie tylko w imię miłości, o ile, oczywiście, jest prawdziwa. Bohaterowie mają jedną cechę wspólną - wiedzą, że warto walczyć o miłość, bo jest to miłość prawdziwa, i zostanie to wynagrodzone.
Zapraszamy zatem do suchedniowskiej "Kuźnicy", w której będziemy świętować możliwość spotkania się ludzi kochających teatr, kształtować i rozwijać zainteresowanie teatrem promującym ciekawy i bogaty styl życia wśród młodego pokolenia. Obecność Jurorów (życzliwych, wymagających i sprawiedliwych) niech będzie dreszczykiem emocji, podgrzewającym temperaturę zmagań konkursowych. Ich oceny będą ważnym elementem konkursu, a najważniejszymi dobra zabawa i przyjazna atmosfera. Mamy nadzieję, że nasza
propozycja spotka się z życzliwym przyjęciem, a twórcza praca dostarczy wszystkim satysfakcji i radości.

Regulamin XIX Suchedniowskiej Wiosny Teatralnej "MASKArada 2017"

1. Tegoroczna Wiosna Teatralna "MASKArada 2017" jest konkursem artystycznym dla dzieci i młodzieży. Ma na celu rozbudzanie zainteresowania teatrem oraz sztuką żywego słowa.
2. Konkurs odbędzie się  28 kwietnia 2017 roku o godz. 10.00 w SOK "Kuźnica", który jest organizatorem, gospodarzem i sponsorem  imprezy.
3. W konkursie mogą brać udział zespoły teatralne z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, świetlic, instytucji kultury i innych.
4. Kompetentne Jury potrafi dostrzec przede wszystkim:
-  oryginalny pomysł, nowatorstwo
-  kulturę słowa
- wyraz artystyczny (inscenizacja, choreografia, reżyseria, oprawa plastyczna i muzyczna)
5. Jury przyznaje nagrody zespołowe oraz indywidualne dla wyróżniających się aktorów. Nagrodą główną dla zespołu teatralnego będzie WYCIECZKA (organizator finansuje przejazd do 300 km).
6. Kolejność prezentacji ustalają Organizatorzy.
7. Na zakończenie "MASKArady 2017" Jury podsumuje konkurs, a następnie udzieli zainteresowanym instruktorom wskazówek do dalszej pracy.

Warunki udziału w "MASKAradzie 2017"

1. Uczestnicy przygotowują spektakl na dowolny temat, który będzie zawierał wątek miłości.
2. Czas prezentacji do 20 minut.
3. Każda placówka może zgłosić dowolną liczbę zespołów.
4. Dozwolone są rekwizyty, kostiumy, elementy scenografii.
5. Czytelnie wypełnione karty zgłoszeniowe należy dostarczyć osobiście do dnia 21 kwietnia 2017 r. lub przesłać drogą elektroniczną pod adres: sok.kuznica@wp.pl

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.