Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3955

DROGA WOJEWÓDZKA NR 751 ODDANA DO UŻYTKU

20.11.2023

Po dwóch latach udręki dla pieszych i kierowców, zakończyła się przebudowa 6,5 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 751 Suchedniów – Ostrowiec Świętokrzyski. Oficjalny odbiór inwestycji miał miejsce 17 listopada. –Brama do Gór Świętokrzyskich nareszcie została otwarta – mówi burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach dodając, że wraz w planowanymi kolejnymi inwestycjami m.in. w ścieżki rowerowe, przyczyni się to do rozwoju funkcji turystyczno-rekreacyjnej miasta. 
Obecni przy tym byli marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, członek zarządu województwa Tomasz Jamka, radni wojewódzcy Agnieszka Buras i Jan Maćkowiak, którzy mieli duże zasługi w rozpoczęciu i zakończeniu inwestycji, burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach i jego zastępca Dariusz Miernik oraz przedstawiciele firmy Fart z prezesem Mirosławem Szczukiewiczem na czele.
– Droga numer 751 jest jedyną drogą wojewódzką na terenie powiatu skarżyskiego, dlatego tym bardziej się cieszę, że możemy ją dziś oddać mieszkańcom do użytkowania. Przebudowa drogi prowadzona była w dość trudnych warunkach z uwagi na gęstą zabudowę ciągnącą się wzdłuż niej. Firma FART stanęła na wysokości zadania i wykonała nie tylko dobrej jakości jezdnię, ale też chodniki i wiele urządzeń towarzyszących, między innymi przepusty i zatoki przystankowe. Komfort podróżowania tą drogą zdecydowanie się zwiększy – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.
Inwestycja obejmowała  rozbudowę jezdni do parametrów klasy G (szerokość 7 metrów) oraz zjazdów do posesji na długości około 6,5 kilometra drogi wojewódzkiej z 13 skrzyżowaniami.
Przebudowane zostały istniejące skrzyżowania z drogami podporządkowanymi w tym typu „rondo” na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Bodzentyńskiej oraz zbudowano chodniki, ścieżkę rowerową oraz ciągi pieszo-rowerowe na niemal całym odcinku drogi.
Powstały nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe w liczbie 14,  wykonano przebudowę kanalizacji deszczowej, sanitarnej, przepustów, wykonano również przebudowę kolizji z wodociągami, gazociągiem a także linią telekomunikacyjną. Wykonano nasadzenia roślinne w rejonie rond. Wykonawca robót wykonał również nowe oznakowanie pionowe i poziome rozbudowanej drogi.
Inwestycja została zrealizowana przez firmę FART Sp. z o.o., a wartość zrealizowanych robót wyniosła ponad 51.000.000 złotych. Całkowita wartość inwestycji to ponad 53.000.000 złotych, dofinansowanie ze środków europejskich wyniosło 85%.


Galeria zdjęć Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.