Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 18

Obrazek dla news_3467

Wernisaż wystawy fotografii autorstwa Agnieszki Nowak

05.09.2022

W Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” 3 września miał miejsce wernisaż wystawy fotografii autorstwa Agnieszki Nowak zatytułowanych „Fantazyjny Suchedniów”.  Jego uczestników, w tym zastępcę burmistrza Dariusza Miernika i sekretarz miasta Magdalenę Przyjemską, powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński. 
Wystawa jest jednym z projektów realizowanych w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022”, o którym mówiła jego koordynatorka Agnieszka Włodarczyk-Mazurek. Autorka zdjęć powiedziała: -Spełniło się moje marzenie z dzieciństwa.

więcej

Obrazek dla news_3465

Nowa dyrektor na nowy rok szkolny

01.09.2022

Po wakacyjnym wypoczynku – szkoły powróciły do pracy. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce w SP 1 im SSP im. E. Pech nr 1 w Suchedniowie, gdyż wydarzenie zbiegło się z objęciem obowiązków dyrektora przez Ewelinę Zielonkę, która zastąpiła pełniącego tę funkcję przez ćwierć wieku Zdzisława Wojnarskiego.

Na komendę zastępcy dyrektora szkoły Dariusz Kowalika wprowadzono poczet sztandarowy szkoły, a po odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” gratulacje wyboru i życzenia nowej pani dyrektor złożyli burmistrz Cezary Błach oraz inspektor  ds. oświaty Beata Kaszuba. –Szkoła to miejsce nie tylko do nauki i wychowania, ale także do zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności, które będą Wam przydatne w dorosłym życiu – zwróciła się do młodzieży Ewelina Zielonka.

 

więcej

Obrazek dla news_3464

Zieleń w Suchedniowie

31.08.2022

 Od początku lata w centrum Suchedniowa trwa urządzanie zieleni. W pierwszej kolejności, z inicjatywy Krzysztofa Adamca - przewodniczącego Rady Miejskiej, powstała rabata różana pod Urzędem Miasta i Gminy. Przez wakacyjne miesiące Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej, pod czujnym okiem kierownika – Mariusza Brzezińskiego, posadzili setki sadzonek kwiatów, krzewów, traw ozdobnych na kolejnych, nowych rabatach na ulicy Powstańców 1863 r., a także wokół ronda przy ulicy Kieleckiej.

Dziś przy ulicy Powstańców postawiono 7 donic, w których posadzone zostały starannie dobrane kompozycje roślin ozdobnych i klonów.

Cała akcja prowadzona jest z pomocą mieszkańców i lokalnych sponsorów.
 

więcej

Obrazek dla news_3463

"Fantazyjny Suchedniów" - wernisaż wystawy

30.08.2022

Zapraszamy do Suchedniowskiego Ośrodka Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie na wystawę fotografii autorstwa Agnieszki Nowak, mieszkanki Suchedniowa, pn. "Fantazyjny Suchedniów". Wystawa jest jednym z projektów realizowanych w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2022.

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 3 września br. o godzinie 17:00 w foyer suchedniowskiej „Kuźnicy". W ramach projektu „Fantazyjny Suchedniów" powstał również album w którym znajdują się prezentowane na wystawie fotografie. Uczestnicy wernisażu będą mogli taki album otrzymać.

Wystawę będzie można oglądać do końca miesiąca września codziennie w godzinach pracy SOK „Kuźnica".

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

więcej

Obrazek dla news_3459

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.