Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3892

Rusza produkcja w nowej fabryce w Suchedniowie

05.10.2023

Już za kilka dni rusza produkcja w nowej fabryce w Suchedniowie

Tak zapowiedziała Patrycja Bębas, prezes zarządu ARP Budownictwo, podczas otwarcia zakładu prefabrykacji betonowej w Suchedniowie przy ul. Sportowej na terenie dawnego „Marywilu”. Zakład powstał w rekordowo krótkim czasie. Od wbicia symbolicznych łopat upłynęło zaledwie 10 miesięcy. Planowana jest jego dalsza rozbudowa o kolejne dwie hale. Drugą, także o powierzchni 14 tys. mkw i trzecią o połowę mniejszą. Łączne nakłady to około 100 mln złotych, a pracę docelowo znajdzie w niej 150 osób.

- Prefabrykacja w Polsce przeżywa od kilku lat istny renesans. My to widzimy i dlatego ten zakład powstał z myślą o tym, aby zaspokoić pewną część rynku budowlanego w kraju. Wydajność linii produkcyjnych w zakładzie na dziś to około 230 metrów sześciennych dziennie, co w skali roku daje możliwości produkcyjne na poziomie 150 tysięcy ton gotowych elementów prefabrykowanych – mówiła Patrycja Bębas, podczas uroczystości otwarcia zakładu, prezentując zarazem zespół współpracowników, w tym dyrektora zakładu w Suchedniowie Piotra Krakowskiego. Dyrektor w formie prezentacji multimedialnej przedstawił szczegóły technologiczne i możliwości zakładu.  

Wydarzenie zgromadziło wiele osób, w tym między innymi wiceminister sportu i turystyki Annę Krupkę, wiceministra infrastruktury Grzegorza Witkowskiego, posłankę Agatę Wojtyszek, posła Krzysztofa Lipca, senatora Krzysztofa Słonia, marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego. Samorząd Suchedniowa reprezentowali burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach i jego zastępca Dariusz Miernik. W swych wystąpieniach goście podkreślali ogromne zaangażowanie Marii Zuby, byłej posłanki, obecnie doradcy wojewody świętokrzyskiego w realizację zamierzenia. Została ona wręcz określona „Matką Chrzestną” tej inwestycji.

– W zakładzie będziemy produkowali belki, słupy, dźwigary struno-betonowe, płyty HC i inne elementy dla budownictwa kubaturowego. Chodzi o budownictwo przemysłowe, magazynowe oraz wielorodzinne. Prefabrykacja w Polsce od lat przeżywa renesans i my to widzimy. Dlatego to miejsce powstało z myślą o tym, by zaspokoić jakąś część rynku budowlanego w kraju. Wydajność linii produkcyjnych to ok. 230 m3 dziennie, co w skali roku daje możliwości produkcyjne na poziomie 150 tys. ton gotowych elementów prefabrykowanych – wyjaśnia Cezariusz Lesisz, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. - Nie lubię wyrażenia „udało się”, ponieważ jest to bardzo trudna i ciężka praca, w której uczestniczyło wiele osób. Właśnie wszystkie te osoby starały się, by projekt został zrealizowany w 10 miesięcy. To naprawdę jest rekordowe tempo i mam nadzieję, że w dalszej części inwestycji również będziemy działać tak szybko - podkreślił

Po oficjalnych wystąpieniach i przecięciu wstęgi obiekt poświęcili proboszcz Suchedniowa ks. Dariusz Pląsek i ks. Marek Adamus.

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.