Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 178

Obrazek dla news_1755

20 lat Powiatu Skarżyskiego

12.10.2018

11 października w skarżyskim MCK-u odbyła się uroczysta sesja na okoliczność 20-lecia Powiatu Skarżyskiego. Uczestniczyli w niej przewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Styczeń oraz burmistrz Cezary Błach.

Na ostatnią sesję w obecnej kadencji sesję, oprócz radnych Rady Powiatu kończących kadencję, przybyli przedstawiciele władz województwa, miasta,  przedstawiciele pozostałych gmin naszego powiatu, przedstawiciele jednostek podległych pod powiat, zaproszeni goście oraz lokalne media.

więcej

Obrazek dla news_1753

Suchedniów gości Olimpiady Specjalne

11.10.2018

Z udziałem ponad 90 zawodników z 17 klubów olimpiad specjalnych w suchedniowskiej hali sportowej rozpoczął się dziś Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych.

Po wprowadzeniu poszczególnych ekip na parkiet odczytana została przysięga olimpijska, na maszt wciągnięto flagę Olimpiad Specjalnych. Uczestników zawodów, organizatorów, wolontariuszy i publiczność powitał burmistrz Cezary Błach, zawody oficjalnie otworzył starosta Jerzy Żmijewski, który objął patronat nad wydarzeniem.

więcej

Obrazek dla news_1752

Ślubowanie klas pierwszych w SP3

11.10.2018

Są w życiu ucznia momenty przełomowe. Do takich niewątpliwie należy złożenie  ślubowania na ucznia klasy pierwszej.  W tym roku nasze szkolne pierwszaki  połączyły  ślubowanie z lekcją historii. Wszak jak powiedział jeden z uczniów w tym roku nasz piękny kraj rocznicę wielką ma i wypada wiedzieć o Polsce to i owo. Dzieci przypomniały zebranym gościom legendę o Piaście Kołodzieju  i jego siedmioletnim synu ,  który przygotowywał się do obrzędu postrzyżyn. Nie zabrakło również piosenek i wierszy o tematyce szkolnej. Kiedy małemu Siemowitowi obcięto włosy, pierwszaki z odwagą i uśmiechem podchodziły do pani dyrektor by zostać pasowanym na ucznia.

więcej

Obrazek dla news_1751

jubileusz złotych godów

10.10.2018

-Idźcie przez życie z dobrocią w sercu, otoczeni ludźmi, których kochacie, silni poczuciem miłości i szczęścia - nierozłączni – czytamy w liście przewodniczącej rady miejskiej Małgorzaty Styczeń i burmistrza Cezarego Błacha do Jubilatów, którzy 10 października świętowali Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej, która przeniosła nas do 1968 roku, z okolicznościowym programem artystycznym wystąpili uczniowie „Trójki” przygotowani przez Urszulę Piastę-Kuszewską i Martę Przeworską. Na scenie wystąpił również Chór „Senior” pod kierunkiem Natalii Nastiuk.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczyli jubilatom burmistrz Cezary Błach oraz przewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Styczeń.

więcej

Obrazek dla news_1750

Umowa podpisana, plac budowy przekazany

10.10.2018

9 października burmistrz Cezary Błach podpisał z wykonawcą umowę na budowę 150 mb odcinka drogi obok Centrum Kształceniowo-Integracyjnego w Michniowie. Droga powstanie do 7 listopada.

To I etap inwestycji o wartości 241.383 złotych, z czego połowa pochodzi z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Ponadto z funduszu sołeckiego za ok. 45.000 złotych już w roku ubiegłym zakupiono obrzeża krawężnikowe, kostkę oraz koryta odwodnieniowe.

W przekazaniu placu budowy uczestniczyli również zastępca burmistrza Dariusz Miernik, radna Małgorzata Kuszewska i sołtys Alicja Mańturz.

więcej

Obrazek dla news_1748

Danuta Świerzewska „O Nas i o Sobie”

08.10.2018

6 października w suchedniowskiej „Kuźnicy” odbyła się „Biesiada Literacka”, podczas której promowany był tomik wierszy Danuty Świerzewskiej zatytułowany „O Nas i o Sobie”.

Wydarzenie otworzył dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński witając przede wszystkim bohaterkę wieczoru, jej najbliższych, przyjaciół, starostę Jerzego Żmijewskiego i burmistrza Cezarego Błacha. W sposób szczególny dyrektor podziękował Agacie Niemczyk, która sama (!!!) przygotowała wspaniały poczęstunek i domowe wypieki dla przybyłych na ten wspaniały wieczór. Całość poprowadziła Agnieszka Włodarczyk-Mazurek, recytowano wiersze autorki, jako przerywnik pokaz swych tanecznych umiejętności dały Lena Mendak i Ola Świtek z formacji „Axis” pod opieką Tomasza Słomki.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.