Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 81

Obrazek dla news_2799
Obrazek dla news_2797

Rekrutacja na warsztaty tkackie z MISTRZEM TRADYCJI Beatą Syzdół

15.04.2021

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie serdecznie zaprasza na warsztaty tkackie z Mistrzynią Tradycji Ludowej Beatą Syzdół. Warsztaty odbywać się będą w Ściegni koło Bodzentyna. Celem projektu jest zachowanie i utrwalenie lokalnego, ginącego dziedzictwa - tkania pasiaków i innych tkanin na tradycyjnych krosnach. Zainteresowanie i szacunek dla tej umiejętności w lokalnej społeczności, jej popularyzacja w wymiarze regionalnym i ponadregionalnym. 

więcej

Obrazek dla news_2796

W urzędzie miasta i gminy można wypożyczyć pulsoksymetr

14.04.2021

Gmina Suchedniów pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego 25 sztuk pulsoksymetrów zakupionych w ramach projektu pn. „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim”.

Pulsoksymetr to niewielkie urządzenie służące do pomiaru saturacji i tętna. Polecane jest m.in. chorym na COVID-19, którzy mają problem z oddychaniem. Aparat pozwala zmierzyć poziom nasycenia krwi tlenem, co pozwala szybko wychwycić moment, kiedy dochodzi do nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Aparaty można bezpłatnie wynająć w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie.

więcej

Obrazek dla news_2793

Suchedniów - KUŹNICA MISTRZÓW

08.04.2021

Po raz kolejny Suchedniów wspiera twórczość lokalnych artystów ludowych i ginące zawody i rzemiosła, które wykonują. Po ubiegłorocznych warsztatach z Lucyną Kozłowską mistrzynią świętokrzyskiej  wycinanki ludowej oraz z Włodzimierzem 
Ciszkiem - ostatnim w regionie twórcą drewnianej 
zabawki ludowej,
przyszła kolej na TKACTWO. 

Pani Beata Syzdół – prezeska Stowarzyszenia Świętokrzyskie Tkaczki - MISTRZYNI TRADYCJI tkackiej będzie dzielić się swoją pasją i zdradzać tajniki jednego z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka. 

Fot. Mateusz Wolski "MADE IN ŚWIĘTOKRZYSKIE"

 

więcej

Obrazek dla news_2792

Światowy Dzień Zdrowia

07.04.2021

Każdego roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W 2021 roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”. To przesłanie nabiera szczególnego znaczenia w czasach pandemii, kiedy nierówności w dostępie do opieki zdrowotnej pogłębiają się i powodują eskalacje ludzkiego cierpienia, chorób, niepełnosprawności i przedwczesnej śmierci.

W Polsce w tym dniu obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia dziękujemy za niesienie pomocy potrzebującym i okazywaną troskę o zdrowie pacjentów, a także za ich poświęcenie i trud wkładany w walce z koronawirusem.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.